reklama

Řidič pod vlivem alkoholu zdemoloval vozidlo i veřejné osvětlení. Vyvázl bez zranění

Takto dopadl vůz po nehodě opilého řidiče v Hradci Králové.
Zdroj: Policie ČR

Devětadvacetiletý řidič způsobil v sobotu v Hradci Králové pod vlivem alkoholu dopravní nehodu. Ve vysoké rychlosti dostal na mokré vozovce smyk a s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil na obrubník, zábradlí i strom. Vyvázl bez zranění.

reklama

Nehoda se stala v Koutníkově ulici u železničního nadjezdu. „Řidič auta značky Renault Megane jel směrem do města, nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk. Následně přejel do protisměru, kde narazil na vyvýšený obrubník, přejel chodník a narazil do kovového zábradlí, od něhož se odrazil a narazil do stromu, který přelomil,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Muž pod vlivem alkoholu naboural a silně poškodil auto. Sám vyvázl bez zranění. (Zdroj: CNN Prima NEWS)
Muž pod vlivem alkoholu naboural a silně poškodil auto. Sám vyvázl bez zranění. (Zdroj: CNN Prima NEWS)
Zdroj: Policie ČR

Jízdu však ukončil náraz do sloupu veřejného osvětlení. „Přivolaná hlídka nezraněného 29letého řidiče podrobila dechové zkoušce s výsledkem 1,3 promile alkoholu. Následně jej převezla na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a zadržela mu řidičský průkaz,“ doplnila Kormošová.

Škoda na vozidle činí dvacet tisíc korun, na obrubníku, světle a dalším zařízení 35 tisíc. Pokud rozbor krve potvrdí přítomnost alkoholu v krvi nad jedno promile, bude muž obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama