Řidič pod vlivem alkoholu zdemoloval vozidlo i veřejné osvětlení. Vyvázl bez zranění

Devětadvacetiletý řidič způsobil v sobotu v Hradci Králové pod vlivem alkoholu dopravní nehodu. Ve vysoké rychlosti dostal na mokré vozovce smyk a s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil na obrubník, zábradlí i strom. Vyvázl bez zranění.

Nehoda se stala v Koutníkově ulici u železničního nadjezdu. „Řidič auta značky Renault Megane jel směrem do města, nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk. Následně přejel do protisměru, kde narazil na vyvýšený obrubník, přejel chodník a narazil do kovového zábradlí, od něhož se odrazil a narazil do stromu, který přelomil,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Jízdu však ukončil náraz do sloupu veřejného osvětlení. „Přivolaná hlídka nezraněného 29letého řidiče podrobila dechové zkoušce s výsledkem 1,3 promile alkoholu. Následně jej převezla na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a zadržela mu řidičský průkaz,“ doplnila Kormošová.

Škoda na vozidle činí dvacet tisíc korun, na obrubníku, světle a dalším zařízení 35 tisíc. Pokud rozbor krve potvrdí přítomnost alkoholu v krvi nad jedno promile, bude muž obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Tagy: