reklama

Řidiče na Vespě pronásledovaly tři hlídky pražských strážníků. Zřejmě byl zdrogovaný

Hned tři hlídky městských strážníků naháněly v sobotu večer po pražském Karlíně řidiče Vespy, který neváhal projet křižovatku na červenou. A když z motorky spadl, pokoušel se schovat mezi auty. Jeho zběsilý úprk nebyl bezdůvodný: Muž měl uložen zákaz řízení a zřejmě byl i zdrogovaný.

reklama

Všechno začalo v Koželužské ulici. Přes Elsnicovo náměstí vjel motocyklista do slepé Chocholouškovy ulice, kde najel na chodník. „Zde ho jeden člen hlídky začal pronásledovat pěšky, jeho výzev k zastavení si ale muž nevšímal a přes trávník vjel zpátky do Koželužské ulice,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová začátek honičky, která se odehrála v sobotu v podvečer.

K tématu

Poté, co ujíždějící řidič projel další křižovatkou na červenou, se za ním vydala další autohlídka. „Následovala jízda Voctářovou ulicí až do ulice Sokolovská, kde motocyklista nerespektoval zákaz vjezdu a najel na travnatý tramvajový pás, kde následně havaroval,“ řekla Seifertová.

Z motorky muž spadl, ale ani to jej nezastavilo a rozhodl se utéct. „Běžel ulicí Za Invalidovnou do Molákovy, kde se strážníkovi, který běžel za ním, schoval. Třetí autohlídka si při projíždění ulicí U Sluncové povšimla muže schovávajícího se mezi zaparkovanými auty. Když u něj zastavila, dal se muž na útěk,“ uvedla Seifertová.

Jeden strážník se vydal za ním, druhý přejel autem k železničnímu koridoru směrem na Žižkov a zablokoval mu cestu. V téhle „pasti“ pak muž uvízl a strážníci ho za pomoci donucovacích prostředků zadrželi.

„Při lustraci vyšlo najevo, že 39letý řidič má vysloven zákaz řízení do roku 2022. Odmítl se také podrobit orientačnímu testu na drogy. Případem se nyní zabývají policisté,“ dodala Seifertová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Očkování drhne. Ke slibovaným 100 tisícům dávek denně se ani zdaleka neblížíme

Očkování drhne. Ke slibovaným 100 tisícům dávek denně se ani zdaleka neblížíme

Tempo očkování v dubnu zatím ani zdaleka neodpovídá proklamovaným slibům, které pravidelně zaznívají z úst čelních představitelů státu. Jak premiér Andrej Babiš (ANO), tak dnes již bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) hovořili o tom, že se v dubnu bude očkovat sto tisíc lidí denně. Přestože je již téměř polovina měsíce, nepřekročil denní počet vydaných dávek 67 tisíc, denní průměr je přitom přibližně 53 tisíc dávek. Nový ministr Petr Arenberger (za ANO) je ještě optimističtější a mluví dokonce o 140 tisících dávek denně. Konkrétní datum, kdy by k tomu mělo dojít, však nezmiňuje.

Nový den

Antigenní testování není přesné, prohlásil Plaga. Nastínil, kdy se vrátí středoškoláci

Antigenní testování není přesné, prohlásil Plaga. Nastínil, kdy se vrátí středoškoláci

Střední školy by se svým studentům měly otevřít nejpozději do dvou týdnů. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle svých slov věří, že středoškoláci se k praktické výuce vrátí již v pondělí 26. dubna, stejně jako studenti posledních ročníků vysokých škol k laboratorní a praktické výuce. Návrat studentů bude podmíněn prokázáním negativního testu na koronavirus, podobně jako je tomu nyní u žáků základních škol. Plaga by byl přitom raději, kdyby se školáci testovali PCR místo antigenních testů.

Studené počasí vydrží ještě několik dní. Meteorologové varují před sněhem
Hostomský: Největším přehmatem bylo zavření škol. Ať se všechny otevřou zítra
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Měl bych se každému Indovi omluvit. Dabér se kaje za namluvení Apua v Simpsonových
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama