reklama

Řidiče na Vespě pronásledovaly tři hlídky pražských strážníků. Zřejmě byl zdrogovaný

Hned tři hlídky městských strážníků naháněly v sobotu večer po pražském Karlíně řidiče Vespy, který neváhal projet křižovatku na červenou. A když z motorky spadl, pokoušel se schovat mezi auty. Jeho zběsilý úprk nebyl bezdůvodný: Muž měl uložen zákaz řízení a zřejmě byl i zdrogovaný.

reklama

Všechno začalo v Koželužské ulici. Přes Elsnicovo náměstí vjel motocyklista do slepé Chocholouškovy ulice, kde najel na chodník. „Zde ho jeden člen hlídky začal pronásledovat pěšky, jeho výzev k zastavení si ale muž nevšímal a přes trávník vjel zpátky do Koželužské ulice,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová začátek honičky, která se odehrála v sobotu v podvečer.

K tématu

Poté, co ujíždějící řidič projel další křižovatkou na červenou, se za ním vydala další autohlídka. „Následovala jízda Voctářovou ulicí až do ulice Sokolovská, kde motocyklista nerespektoval zákaz vjezdu a najel na travnatý tramvajový pás, kde následně havaroval,“ řekla Seifertová.

Z motorky muž spadl, ale ani to jej nezastavilo a rozhodl se utéct. „Běžel ulicí Za Invalidovnou do Molákovy, kde se strážníkovi, který běžel za ním, schoval. Třetí autohlídka si při projíždění ulicí U Sluncové povšimla muže schovávajícího se mezi zaparkovanými auty. Když u něj zastavila, dal se muž na útěk,“ uvedla Seifertová.

Jeden strážník se vydal za ním, druhý přejel autem k železničnímu koridoru směrem na Žižkov a zablokoval mu cestu. V téhle „pasti“ pak muž uvízl a strážníci ho za pomoci donucovacích prostředků zadrželi.

„Při lustraci vyšlo najevo, že 39letý řidič má vysloven zákaz řízení do roku 2022. Odmítl se také podrobit orientačnímu testu na drogy. Případem se nyní zabývají policisté,“ dodala Seifertová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér
Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama