Řízný, ale férový. Hokejová ikona Tulec oslavila jubileum, stále má elánu na rozdávání

Známý bývalý olomoucký hokejista a dlouhodobý kapitán mančaftu František Tulec se před pár dny znovu postavil na led „Plecharény“ v hanácké metropoli při příležitosti oslav sedmdesátých narozenin.

Tulce doprovodila ho celá rodina včetně vnoučat a syna Tomáše, který za Olomouc taky „válel“. Chyběla jen vnučka Terezka, která se věnuje profesionálně fotomodelingu a zrovna musela být pracovně v rakouských Alpách.

A že měl někdejší kapitán Olomouce opravdu na co vzpomínat.

V československé lize si František Tulec zahrál za Zetor Brno. Odehrál pět ligových sezón, nastoupil ve 193 ligových utkáních. Připsal si čtrnáct branek a stejný počet asistencí. Vždy platil za řízného beka, který neuhne z žádného souboje. U soupeřů měl právem respekt, mnohdy tekla krev. Zároveň se ale vyznačoval fér hrou, svoji tvrdost nikdy nepřetavil v zákeřnost. Objevil se i v nižších československých soutěžích, nejvíce v dresu TJ DS Olomouc, hrál ale i za TJ Ingstav Brno či rezervu tehdy slavné Dukly Jihlava.

František Tulec rovněž oblékl reprezentační dres, když hájil barvy Československa na mistrovství Evropy juniorů do 19 let v roce 1972, odkud si přivezl bronzovou medaili. Dodnes na něj rádi vzpomínají nejen spoluhráči, ale i soupeři. Jeho stopa v československém hokeji významná.

A i přesto, že se narodil 25. ledna 1953, má stále elánu a energie na rozdávání. Tuto energii mu vrátil před zápasem s Karlovými Vary olomoucký stadion – oslavencovi dopřál pravý hokejový kotel, na který byl zvyklý během kariéry.

Tagy:
oslava sport HC Olomouc hokej František Tulec nerozeniny