reklama

Rok od tragédie v Prešově: Při požáru panelového domu zemřelo osm lidí

Slovensko si v neděli připomíná smutné výročí. Při jednom z největších neštěstí v novodobých dějinách země zemřelo 6. prosince 2019 osm lidí a 40 dalších bylo zraněno. Kriminalisté příčiny požáru panelového domu dál vyšetřují, stíhají kvůli němu pět lidí.

reklama

Mohutná exploze otřásla Mukačevskou ulicí v Prešově přesně před rokem ve 12 hodin a 12 minut. S požárem bojovalo přes sto profesionálních i dobrovolných hasičů. „Jednu věc budu mít před očima skoro až do smrti. Toho starého pána, co tam stál v dece, a prostě jsme věděli, že není šance,“ uvedla Patrície, sousedka z vedlejšího domu.

Požár se v panelovém domě rychle rozšířil. „Přišla jsem k (matčiným) oknům a tam už strašně hořelo. Šlehaly plameny z okna, tam to bylo strašné. Prostě celá ta strana, jedenáctka, dvanáctka hořela,“ popisovala nejhorší momenty svého života Ingrid Pelechová, dcera jedné z obětí.

Pomohli lidé prostřednictvím sbírek, pomoc přišla i z ČR

Jiná obyvatelka domu Ivana Pančáková měla štěstí, že v době tragédie zrovna nebyla doma. V paneláku bydlela deset let a jen pár dní před neštěstím si koupila byt do osobního vlastnictví. „Čtyři dny jsem byla vlastníkem bytu, který už neexistuje. A bohužel jsem ho nestihla ani pojistit,“ sdělila.

Přibližně stovce obyvatel, kteří kvůli katastrofě přišli o střechu nad hlavou, pomohli jiní lidé prostřednictvím veřejných sbírek. Pomoc přišla i z Česka. Kladenská firma propůjčila 200tunový ramenový stroj s nůžkami na demolici.

Policie nakonec z neštěstí obvinila tři dělníky, kteří měli při stavebních pracích prorazit plynové potrubí. Pokud se prokáže jejich vina, hrozí jim 20 až 25 let vězení, nebo dokonce doživotí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama

Domácí zpravodajství

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama