reklama
CNN Prima News Roman Janoušek

Roman Janoušek

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Janoušek“

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

30. listopadu 2021 14:58

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Měli vylákat z pojišťoven stamiliony. Janoušek i Peková mohou jít za podvod do vězení

11. listopadu 2021 17:40

Státní zástupce ve čtvrtek navrhl podnikateli a lobbistovi Romanu Janouškovi trest vězení sedm až osm let v případu údajně neoprávněných úhrad pro společnost Chambon. Lékařku Soňu Pekovou chce poslat za mříže na 7,5 až 8,5 roku, další tři obžalované by měl soud potrestat nepodmíněnými tresty od sedmi do devíti let. Všichni měli podvodně vylákat od zdravotních pojišťoven stamiliony korun, u soudu ale vinu popřeli.

Benešová zažaluje soudkyni. Nesouhlasí s přerušením trestu lobbisty Janouška

20. října 2021 13:26
Aktualizováno

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou, a to v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška, uvedl ve středu mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky. Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů.

Lobbista Janoušek nastoupil do vězení. Policie po něm předtím vyhlásila pátrání

22. července 2021 09:52
Aktualizováno

Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil ve čtvrtek do vězení, potvrdila mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Podle České televize (ČT) dorazil muž do pražské pankrácké věznice. O tom, že se podnikatel musí vrátit zpět do výkonu trestu, rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Podle něj jeho zdravotní stav pobytu ve vězení nebrání.

Lobbista Janoušek jde zpátky do vězení. Zdravotní stav si podle soudu zhoršil alkoholem

12. července 2021 11:19

Olomoucký vrchní soud ve svém rozhodnutí o nástupu lobbisty Romana Janouška zpět do vězení odkazuje i na veřejný zájem na spravedlivém odpykání trestu. Pobyt ve věznici, kam je Janoušek zařazen, není vzhledem k tamní zdravotní péči rizikový, řekl v pondělí mluvčí soudu Stanislav Cik. Soud vzal v úvahu i to, že se lobbista, kterému je trest opakovaně přerušován ze zdravotních důvodů, se dosud na svobodě chová, jako by žádnými závažnými zdravotními problémy netrpěl, dodal mluvčí.

Viroložka Soňa Peková a lobbista Janoušek čelí obžalobě za podvody vůči pojišťovnám

27. srpna 2020 13:01
Aktualizováno

Státní zástupce obžaloval podnikatele Romana Janouška a další čtyři obviněné v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon. Uvedl to ve čtvrtek web Aktuálně.cz. Podle dříve zveřejněných informací jsou mezi obviněnými také Janouškův blízký spolupracovník Luboš Pašek, další podnikatel Petr Ullrich a mediálně známá viroložka Soňa Peková.

Soud znovu zamítl žádost lobbisty Janouška, má si odpykat 4,5 roku vězení

20. května 2020 14:25

Soud dnes znovu zamítl žádost lobbisty Romana Janouška o nové projednání jeho dopravní nehody, za kterou si má odpykat celkem 4,5 roku vězení. Usnesení není pravomocné, Janoušek si podal stížnost. Lobbistův advokát Lukáš Trojan opíral požadavek na obnovu trestního řízení o to, že vnímání jeho klienta mohla v době incidentu ovlivnit závislost na alkoholu a také hematom na mozku.

reklama