CNN Prima News Roman Janoušek

Roman Janoušek

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Janoušek“

Za Janouška se mohl někdo zaručit. Stačí mít důvěru soudu, míní advokát Krutina

20. prosince 2022 22:27

Lobbista Roman Janoušek byl propuštěn z vězení, kam nastoupil před osmi lety za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Odpykal si polovinu trestu, městský soud dvakrát žádal o prominutí zbytku, ten mu však nevyhověl. Existuje možnost, že se za lobbistu někdo mohl zaručit. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl advokát Miroslav Krutina.

Lobbista Janoušek opustil brány Ruzyně. Soud ho propustil předčasně z vězení

20. prosince 2022 14:46
Aktualizováno

Lobbista Roman Janoušek v úterý odpoledne opustil ruzyňskou věznici. Odpykal si zhruba polovinu z trestu 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu. Obvodní soud sice Janouškovu žádost o podmíněné propuštění zamítl s tím, že se muž ještě dostatečně nepolepšil, pražský městský soud ale v úterý vyhověl jeho stížnosti. Janoušek měl výkon trestu opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů. Do vězení se vrátil loni v červenci.

Janoušek zůstává ve vězení. Státní zástupce zpochybnil jeho sebereflexi a polepšení

2. srpna 2022 15:37

Podnikatel Roman Janoušek zůstává ve vězení. Soud v úterý nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění z výkonu trestu, který si lobbista odpykává za dopravní nehodu spáchanou pod vlivem alkoholu. Podle soudce se zatím dostatečně nepolepšil. Muž, který byl v minulosti označován za šedou eminenci pražské politiky, má možnost si proti rozhodnutí podat stížnost. Z trestu v délce 4,5 roku si zatím odpykal přes polovinu.

Soud zprostil obžaloby lobbistu Janouška. Z pojišťoven měl vylákat desítky milionů

4. března 2022 11:33

Pražský městský soud v pátek zprostil obžaloby podnikatele a lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi obviněné v kauze neoprávněných úhrad pro společnost Chambon. Pětice podle státního zástupce podvodně vylákala od zdravotních pojišťoven přes 239 milionů korun a dalších 77 milionů korun se získat snažila. Všichni obžalovaní vinu u soudu odmítli. Rozhodnutí není pravomocné.

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

30. listopadu 2021 14:58

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Měli vylákat z pojišťoven stamiliony. Janoušek i Peková mohou jít za podvod do vězení

11. listopadu 2021 17:40

Státní zástupce ve čtvrtek navrhl podnikateli a lobbistovi Romanu Janouškovi trest vězení sedm až osm let v případu údajně neoprávněných úhrad pro společnost Chambon. Lékařku Soňu Pekovou chce poslat za mříže na 7,5 až 8,5 roku, další tři obžalované by měl soud potrestat nepodmíněnými tresty od sedmi do devíti let. Všichni měli podvodně vylákat od zdravotních pojišťoven stamiliony korun, u soudu ale vinu popřeli.

Benešová zažaluje soudkyni. Nesouhlasí s přerušením trestu lobbisty Janouška

20. října 2021 13:26
Aktualizováno

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou, a to v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška, uvedl ve středu mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky. Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů.

Lobbista Janoušek nastoupil do vězení. Policie po něm předtím vyhlásila pátrání

22. července 2021 09:52
Aktualizováno

Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil ve čtvrtek do vězení, potvrdila mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Podle České televize (ČT) dorazil muž do pražské pankrácké věznice. O tom, že se podnikatel musí vrátit zpět do výkonu trestu, rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Podle něj jeho zdravotní stav pobytu ve vězení nebrání.

Lobbista Janoušek jde zpátky do vězení. Zdravotní stav si podle soudu zhoršil alkoholem

12. července 2021 11:19

Olomoucký vrchní soud ve svém rozhodnutí o nástupu lobbisty Romana Janouška zpět do vězení odkazuje i na veřejný zájem na spravedlivém odpykání trestu. Pobyt ve věznici, kam je Janoušek zařazen, není vzhledem k tamní zdravotní péči rizikový, řekl v pondělí mluvčí soudu Stanislav Cik. Soud vzal v úvahu i to, že se lobbista, kterému je trest opakovaně přerušován ze zdravotních důvodů, se dosud na svobodě chová, jako by žádnými závažnými zdravotními problémy netrpěl, dodal mluvčí.