CNN Prima News Roskosmos

Roskosmos

Výpis příspěvků ke štítku „Roskosmos“

Dáreček z Ruska. Rogozin byl zasažen francouzským dělem, střepinu poslal Macronovi

5. ledna 2023 20:17

Rusové se opět předvedli coby donátoři nepříliš chtěných dárečků. Bývalý šéf ruské kosmické agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin, který nedávno utrpěl zranění při návštěvě separatistického Doněcku na východě Ukrajiny, poslal kus střepiny z dělostřeleckého granátu, který jej zasáhl, francouzskému velvyslanci v Moskvě. Měl prý totiž pocházet z děla CAESAR francouzské výroby, který Paříž darovala Ukrajině. Rogozin chce, aby se střepina dostala až k francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi.

Just: Cílená likvidace oligarchů? V Rusku je vše možné. Přiblížil, kdo je zraněný Rogozin

27. prosince 2022 08:25

Další kritik Putinova režimu je mrtvý. Tentokrát vypadl z okna indického hotelu multimilionář a současně nejbohatší poslanec Pavel Antonov. Nejedná se zdaleka o první případ podezřelé smrti vysoce postaveného muže ruské garnitury. Náhle zemřel i bývalý ruský generál Alexej Maslov. Jeho smrt přišla jen krátce po skonu Alexandra Buzakova, šéfa ruské loděnice. Zároveň i stav bezpečnostního poradce Kremlu Dmitrije Rogozina byl po čtvrtečním ostřelování ukrajinského Doněcku vážnější, než se čekalo.

Zranění Rogozina je vážnější, než tvrdí Kreml. Exšéfovi Roskosmosu prý hrozí amputace

24. prosince 2022 14:09

Bezpečnostní poradce Kremlu a bývalý šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin utrpěl v ukrajinském okupovaném Doněcku nejspíš podstatně vážnější zranění, než ruská propaganda přiznává. Střepiny ho podle všeho zranily na pěti místech těla, kromě jiného v tříslech. Též mu hrozí amputace pohlavního orgánu. Tvrdí to alespoň stránka Dialog.ua, odvolává se na veřejné zdroje separatistické loutkové Doněcké lidové republiky.

Putin znovu hrozí Satanem. Nejobávanější zbraň světa může zasáhnout až USA

15. července 2022 17:28

Rusko znovu hrozí svou balistickou raketou Sarmat, známou také pod přezdívkou Satan II. Podle generálního ředitele ruské kosmické agentury Roskosmos a blízkého spolupracovníka Vladimira Putina Dmitrije Rogozina provede Moskva nové testy a také plánuje obávanou zbraň zařadit do sériové výroby, uvedl web Daily Mail. Raketa Sarmat je podle Kremlu schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Putin vyměnil šéfa Roskosmosu. Agentura bude na letech do vesmíru spolupracovat s NASA

15. července 2022 14:39

Ruský prezident Vladimir Putin jmenoval dosavadního místopředsedu vlády Jurije Borisova do funkce šéfa vesmírné agentury Roskosmos, ve které nahradí Dmitrije Rogozina. Putinovo nařízení zveřejnil Kreml na svém webu. Roskosmos zároveň během pátku oznámil, že uzavřel dohodu s americkým úřadem pro letectví a vesmír (NASA) o společných letech.