reklama
CNN Prima News Roskosmos

Roskosmos

Výpis příspěvků ke štítku „Roskosmos“

Hrozba z vesmíru: Experti odhadli místo dopadu čínské rakety. Kdo by se měl obávat?

7. května 2021 13:54

Ruský Roskosmos a americká Aerospace Corporation zveřejnily nezávisle na sobě mapy možného dopadu nekontrolovatelného dvacetitunového pozůstatku čínské rakety Long March 5B na Zemi. Jejich odhady jsou podobné. Podle aktuálního sledování by měl objekt do zemské atmosféry vstoupit nejdříve 8. května. Italští astronomové zveřejnili jeho první snímek při letu vesmírem.

Z Mezinárodní vesmírné stanice uniká vzduch, zřejmě bude nutné dopravit tam kyslík

29. září 2020 21:47

Z ruského modulu Zvezda Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) uniká vzduch ve větším než normativním množství a zřejmě bude potřeba dopravit na orbitální komplex dodatečný kyslík. Televizní stanici Rossija-24 to v úterý řekl Sergej Krikaljov, výkonný ředitel pilotovaných programů ruské kosmické agentury Roskosmos. Podle ní nynější tříčlenná posádka ISS není ohrožená.

Češi nabízejí Rusům jednání k uklidnění sporů, ti to odmítají

8. července 2020 15:59

Představitelé České republiky chtěli současné problémy ve vztazích s Ruskem řešit konzultacemi, z druhé strany však nedostali jedinou odezvu. Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, označil nynější česko-ruské vztahy za zkalené a oznámil, že kontakty s českým vedením se podle něj nyní neplánují.

Zadržený Rus Safronov poskytl podle obhájce informace české tajné službě

7. července 2020 23:11

Ruská tajná služba FSB v úterý zadržela poradce šéfa agentury Roskosmos Ivana Safronova kvůli podezření ze špionáže. Obhájci zadrženého podle agentury TASS po večerním jednání u soudu novinářům sdělili, že případ souvisí s údajným předáváním informací o ruských dodávkách zbraní na Blízký východ a do Afriky českým tajným službám, které je pak postoupily Spojeným státům.

Spolupráce je v kosmickém výzkumu klíčová, start Crew Dragon je milníkem, tvrdí Spratek

23. června 2020 22:04

V jakých ohledech byl přelomový nedávný start soukromé rakety Crew Dragon? Kolik stojí letenka do vesmíru? Jsme na začátku éry vesmírného turismu? A co České republice přinese fakt, že se má stát sídlem Agentury pro kosmický program Evropské unie? Hosté pořadu Silný hlas Jan Spratek z z Evropské vesmírné agentury a zahraniční redaktor CNN Prima NEWS Petr Holman diskutovali na téma lidé ve vesmíru.

Americký astronaut poletí s Rusy k ISS. Za 90 milionů dolarů

12. května 2020 23:10

Americký astronaut by měl ještě letos na podzim letět ruskou raketou Sojuz k Mezinárodní vesmírné stanici. O zakoupení místa na ruské lodi se dohodly americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) a ruská společnost Roskosmos. Americká strana zaplatí přes 90 milionů dolarů (přibližně 2,3 miliardy korun), oznámila mluvčí NASA ruské tiskové agentuře TASS.

reklama