
Detaily vraždy v Kněžicích: Muž si zašel pro zbraň do skříně, svědci popsali osudné chvíle
Kariéra snů na dosah: Vzdělávací kurzy od AI přes programování, marketing až po design. Zdroj: Profimedia.cz
Rozšíření profesní kvalifikace, změna kariérního směru nebo prostě vlastní dobrý pocit z další dosažené mety. Důvodů pro rozšíření si vzdělání je celá řada stejně jako oborů, do jejichž objevování se lze pustit. A vůbec nejlepší je, že začít lze prakticky kdykoli. Moderní doba přináší pokrokové způsoby vzdělávání, díky nimž během pár měsíců můžete začít dělat to, o čem zatím jenom sníte. Třeba díky online vzdělávací platformě Skillmea, která je největší v Česku i na Slovensku, pokud jde o počet hodin videoobsahu.
Nové začátky bývají těžké. Nicméně v případě online vzdělávání je onen pověstný první krok otázkou několika málo kliknutí. Stačí vědět, co vás baví a kterým směrem se chcete ubírat. Pokud nevíte, nic vám nebrání se trochu porozhlédnout.
Zakladatelé platformy Skillmea dobře vědí, že co člověk, to jiný talent, a tak před třinácti lety založenou platformu zaměřenou původně především pro mladé startupisty průběžně proměnili v místo, kde najde pomoc kdokoli, kdo chce, jak se říká, refresh pro svůj profesní život.
V zaměstnání většina z nás stráví třetinu života. A setrvávat v práci, která nás nebaví, je zbytečná ztráta času. „Naším cílem je pomáhat lidem růst v kariéře, naučit se nové dovednosti nebo klidně úplně změnit obor. A co je skvělé – naše kurzy už vyzkoušelo přes 100 000 lidí, což je pro nás obrovská motivace v tom pokračovat. A právě proto jsme vytvořili i vzdělávací Akademie, které jsou vedené zkušenými lektory a pomáhají lidem získat praktické znalosti,“ říká v pořadu Nový Den Lenka DiNozzi, ředitelka marketingu ve společnosti Skillmea.
Skillmea nabídku Akademií sestavila tak, aby se v ní našel každý. Nabízí vzdělání v oborech:
„Akademie jsou vhodné opravdu pro každého, kdo se chce profesně posunout, změnit obor nebo si doplnit dovednosti. Přihlásit se mohou nejen nezaměstnaní, ale i zaměstnaní lidé, podnikatelé, nebo třeba maminky na mateřské či rodičovské dovolené. Vše probíhá online, takže je možné studium přizpůsobit vlastním časovým možnostem. Díky tomu se Akademie dají krásně skloubit s prací, péčí o děti i podnikáním,“ říká Lenka DiNozzi.
Co potřebujete vědět o dotacích na vzdělání od Úřadu práce ČR:
Profesionálové ve Skillmea vám pomohou překonat i případné překážky. Kromě (ne)dostatku času obvykle bývají dvě: finance a vlastní odhodlání.
První případnou překážku, totiž nedostatek financí, řeší nabídka Úřadu práce ČR. Na Akademie Skillmea akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, mohou zájemci získat až 100 % dotaci. Stačí vyplnit dotazník a poslat ho na správná místa, mimochodem v přitom vám pracovníci platformy rádi podají pomocnou ruku. „Přihlásit se můžete přímo na našem webu Skillmea.cz/academy, kde najdete přehled všech aktuálně otevřených Akademií, poté dostanete od nás instrukce, jak se přihlásit na Úřad práce. Budete k tomu potřebovat pouze zřízenou Identitu občana (např. Bankovní identity) nebo datovou schránku fyzické osoby. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, s celým procesem vám samozřejmě rádi pomůžeme.“
Druhá překážka obvykle tkví v naší vlastní disciplíně, která rozhoduje o tom, jak dotahujeme věci do konce. V takovém případě může být hnacím motorem fakt, že pokud vám na kurz přispěje zmiňovaný úřad práce, dokončit ho jednoduše musíte. Jinak budete muset peníze za jeho proplacení vrátit z vlastní kapsy.
Nicméně i sami lektoři ve Skillmea nabízejí podporu všem, jejichž slabinou je právě zdárné dokončování projektů. Například na instagramovém účtu společnosti přicházejí s jednoduchou fintou inspirovanou notoricky známým heslem Komenského: Škola hrou! Z povinností udělejte hru a zatáhněte do ní lidi kolem.
„Až 95 % našich absolventů využilo získané znalosti v praxi – ať už v nové práci, podnikání nebo dalším rozvoji. Akademie dávají pevný základ, na kterém se dá dál budovat kariéra,“ uvádí Lenka DiNozzi, která současně upozorňuje všechny, kdo chtějí dotace ÚP ČR čerpat, že musí jednat co nejdříve. S koncem letošního roku totiž tato příležitost končí.
Od tohoto okamžiku případné zájemce dělí pouhé dva až tři měsíce, během nichž se budou účastnit živých webinářů, které si lze kdykoli přehrát i ze záznamu. Získají tak přístup nejen ke komunitě stejně zaměřených lidí, ale také k lektorům, kteří jsou připraveni zodpovědět kdejaký zvídavý dotaz. Studenti hladoví po informacích pak mají po celou dobu neomezený přístup ke všem online kurzům, které na Skillmea nabízejí. Samozřejmostí je získání certifikátu o absolvování po ukončení Akademie, v případě Akademie akreditované MŠMT i oficiálního osvědčení o rekvalifikaci.