CNN Prima News Lea Janochová
Lea Janochová

Lea Janochová

redaktorka FTV Prima

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Skluzavky, hopsadla i dinosaurus: Robinson park v Jihlavě nabízí dětem spoustu atrakcí

Aktualizováno

Jarní prázdniny jsou téměř za námi, přesto mnozí rodiče stále řeší otázku: Jak své pilné školáky odměnit? Co takhle dopřát jim pořádnou zábavu, či dokonce adrenalin? Stačí zajet do Jihlavy. Hned vedle stejnojmenné řeky stojí Robinson park plný atrakcí a také kuchařských dobrot. Mezi návštěvníky tam chodí dokonce i ochočený dinosaurus, který miluje děti. Přestože má ostré zuby, zatím nikoho nekousnul. Právě tady poznáte, co to znamená užít si zábavu na plné pecky.

Zkáza brněnského Prioru. Nahlédněte do chlouby brutalismu, kterou brzy čeká demolice

Za socialismu měly obchodní domy Prior vyvolávat dojem blahobytu, a to nejen moderním pojetím prostoru, ale také množstvím zboží. Jedním z největších, co do rozlohy prodejní plochy, se nacházel v tehdejším Československu v centru Brna. Jeho dny jsou ale sečteny a pozůstatek brutalistní architektury půjde za několik měsíců k zemi. Nabízíme vám jednu z posledních možností podívat se dovnitř.

Investice vás mohou zajistit na stáří, záruku v nich ale nehledejte, říká expert

Žijeme ve zvláštní době. Současný svět nabízí vymoženosti a díky nim i život, o jakém si naši předci sotva nechávali zdát. Abychom si ovšem mohli žít co nejlépe, je zapotřebí jednoho, totiž peněz. Jenže - kde je vzít a nekrást? Nad touto otázkou se pozastavuje nejeden Čech, v posledních letech navíc nejen řečnicky. Řešení nabízejí investice. Při troše snahy se i z úplného laika může v krátké době stát schopný investor, jen je třeba počítat s tím, že na výsledný zisk je třeba si počkat. V následujících řádcích vám přinášíme rozhovor s Vladimírem Holovkou, vedoucím obchodního oddělení pro ČR, Slovensko a Maďarsko ve společnosti XTB, podle něhož je investování nezbytné pro udržení soběstačnosti. A pokud patříte k těm, kdo se na poli investic teprve rozhlížejí, možná vám pomůže vydat se správným směrem.

Family Business Week: Rodinný podnik je nejen o zisku, je třeba být i prospěšný

Rodinné podniky v České republice tvoří až 50 % pracovních míst a generují více než polovinu národního hrubého domácího produktu. Na letošním prvním regionálním setkání zorganizovaném platformou Family Business Week to řekl její zakladatel, David Krajíček. Jaké jsou další role rodinných firem v jednotlivých částech Česka? O tom se diskutovalo ve Svijanech. V místním pivovaru, který byl hostitelem a partnerem akce současně, se sešlo téměř 60 zástupců rodinných společností, kteří vzájemně sdíleli své zkušenosti, doporučení i podporu. Hlavními tématy setkání bylo nástupnictví a mezigenerační výměna.

Na stát se v důchodu spolehnout nelze, penzijko nestačí. Řešení nabízí DIP

Kdo se chce dočkat důstojného stáří, nemůže spoléhat pouze na stát. Na tom se shodují snad všichni ekonomičtí experti v Česku. Ti všem bez rozdílu radí začít s vlastním zajišťováním na důchod co nejdříve. Nestačí ovšem pouze si peníze odkládat stranou, nutností je dnes už také jejich další zhodnocování. V pořadu Co na to vaše peněženka to řekl výkonný ředitel investiční platformy Portu, Martin Luňáček. Řešení nabízí dip - dlouhodobý investiční produkt.

Vysněná dovolená kdekoli na Zemi: Za spokojenost v Exclusive Tours ručí osobně

Vysněná dovolená může mít celou řadu podob. Zatímco pro někoho ideál odpočinku znamená vystavování se slunci na vyhřáté pláži, jiný raději prožívá dobrodružství v divoké přírodě nebo hledá tajemství dávné historie mezi památkami. A jsou tací, kteří touží úplně po všech zážitcích, které dovolená dokáže nabídnout. A právě nejnáročnějším cestovatelům umějí pomoci profesionálové v Exclusive Tours. Tamní travel designéři nejen že vědí, kde se dá zažít nezapomenutelná dovolená. Tihle lidé mají v popisu práce vše, co k ní patří, vyzkoušet na vlastní kůži. A tak se za absolutní spokojenost cestovatelů všech věkových kategorií i tužeb mohou osobně zaručit.