CNN Prima News Lea Janochová
Lea Janochová

Lea Janochová

redaktorka FTV Prima

Nejnovější příspěvky autora

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Zásahy na lyžích i čtyřkolkách
Kariéra

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Zásahy na lyžích i čtyřkolkách

Běžky, lyže i čtyřkolky. To všechno mohou být prostředky, za jejichž pomoci se policisté přemisťují, kam je potřeba. A to v případě, že vykonávají službu na horách. Tam každý rok pomáhají s řízením dopravy, s kontrolou rekreačních objektů i se zajišťováním bezpečnosti na sjezdovkách. V případě zranění některých z lyžařů a jiných návštěvníků hor pomáhají s jejich ošetřením horské službě.

Další příspěvky autora

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Práce se špičkovým dronem

Chránit pořádek a bezpečí a to s pomocí nejmodernější techniky, například bezpilotního dronu. Právě s tím se dají propátrat těžko přístupná místa. S jeho pomocí se má chránit především životní prostředí, jistě se ale najdou také případy, kdy bude právě práce s dronem zachraňovat i životy. Bezpilotní dron se přitom může stát i vaším partnerem v práci. Stačí se přihlásit do policejního náboru, z něhož vzejdou tisíce nových strážců zákona.

Zelená politika zvýší ceny už tak drahých potravin, varuje Zemědělský svaz

Ekologické cíle Evropské unie jsou příliš přísné a nereálné. Budou mít za následek zdražování už tak dost drahých potravin a čeští zemědělci nebudou schopní konkurovat těm zahraničním. Právě proto Agrární komora spolu se Zemědělským svazem nedávno vyrazili do ulic, aby dali najevo svůj nesouhlas s postupem politiků. Hostem v pořadu Interview Plus byl Vladimír Pícha, PR manažer Zemědělského svazu.

Plzeňský Prazdroj slaví: 180 let od prvního půllitru

Když se řekne Plzeň, někteří lidé si představí město na západě Čech. Milovníkům zlatavého moku se ale pravděpodobně vybaví oblíbený nápoj, který toto město proslavil po celém světě. My vás teď zveme do slavných plzeňských pivovarských sklepů a ukážeme vám, jak se nápoj správně čepuje.

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Ochranná služba PČR

O práci policisty sní snad každý malý kluk. Je to povolání, které je opravdovým posláním a má skutečný smysl. S trochou snahy lze změnit dětský sen ve skutečnost. Stát se členem policejního sboru může každý, kdo splní stanovené podmínky. Sloužit může třeba na Ochranné službě Policie ČR, která nabízí mnoho zajímavých pozic.

Podílové vlastnictví přehledně: Jaké jsou jeho výhody a co je jeho minusem?

Nemovitostí v podílovém vlastnictví jsou v České republice miliony. Velká část jejich majitelů ovšem netuší, jak s nimi nakládat. Nevědí jak je nabídnout k prodeji a přitom neprodělat nebo se spoluvlastníci navzájem nedokážou shodnout na péči o sdílený majetek. Na druhé straně pak stojí ti, kteří hledají nemovitost ke koupi, ale podílnictví je odrazuje. Přitom může skýtat řadu možností, z nichž bude naopak nový majitel čerpat výhody. Co přesně podílové vlastnictví nabízí a jaká jsou jeho úskalí? Sepsali jsme vám to společně s expertem Janem Kučerou.

Teambuilding: Proč se na něj těšit a jak po něm nemít z ostudy kabát

Teambuilding. V českých firmách je to oblíbená záležitost. Pracovní parta odjede utužovat vzájemné vztahy dál od běžného prostředí, navážou se nová kolegiální partnerství, vznikají dobré nápady a celkově se mezi jednotlivými členy týmu uvolní atmosféra. To jsou kýžené cíle. Čas od času se ale stane, že se bujaré veselí poněkud zvrtne. Někteří pracanti pak mají na dlouhou dobu z ostudy kabát, jindy se místo navázání přátelských vztahů stane opak. Jak zařídit, aby teambuilding přinesl, co má?