Rozzuřený slon napadl auto i s čtyřčlennou rodinou. Posádka byla bezbranná

Štěstí v neštěstí měla čtyřčlenná rodina projíždějící autem jedním jihoafrickým národním parkem, do cesty jí totiž vstoupil slon. Přísně chráněný savec pak dopravní situaci ve svém hájemství vyřešit po svém – vozidlo napadl, nikomu uvnitř se ale nic nestalo.

Na sociálních sítích se objevilo děsivé video, na kterém je vidět rozzlobený slon, jak útočí na SUV, v němž je stále ještě čtyřčlenná rodina. Incident byl hlášen z jihoafrického iSimangaliso Wetland parku. Nebezpečnou situaci natočili z relativního bezpečí lidé sedící v autě, které stálo kousek za ohroženou posádkou. Řidič z vozidla přihlížejících se snažil slona zahnat troubením.

V 21vteřinovém klipu je vidět rozzlobený tlustokožec, jak převrací bílý Ford a pak ho odsouvá z cesty. Slon neopustil místo, dokud auto nepřevrátil. Až poté se, zřejmě s pocitem dobře odvedené práce, odebral zpět do džungle.

Podle rangerů, kteří přišli na pomoc, byli pasažéři výrazně traumatizovaní a měli drobné škrábance. Hned tak se na Safari asi nevrátí. O případu informoval portál India.

Tagy: