reklama
CNN Prima News rozpočtový schodek

rozpočtový schodek

Výpis příspěvků ke štítku „rozpočtový schodek“

Paroubek: Fialova vláda nás zadluží až o bilion, Stanjura není žádný odborník

17. listopadu 2021 06:33

Novou vládu Petra Fialy (ODS) nečeká v otázce státních financí nic lehkého. Před volbami slibovala jím vedená koalice Spolu, že vylepší dluh státní kasy, kterou způsobila končící vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Plány nového kabinetu ovšem kritizuje bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval, že nový kabinet může naopak navýšit státní dluh až o bilion korun. Pravděpodobného ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) navíc podle svých slov nepovažuje za finančního odborníka.

Skopeček: Babišova vláda přifukovala inflaci, můžeme být až dva měsíce v provizoriu

13. října 2021 22:25

Poslanec Jan Skopeček (ODS) má za to, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) svými kroky přifukovala inflaci. Řekl to v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Vyčítá jí extrémní schodky a také rozdavačnou politiku před volbami. Kabinet naopak hájil poslanec Martin Kolovratník (ANO), který uvedl, že rostoucí inflace je celosvětový problém.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda schválila rozpočet, ČSSD byla proti. Shodla se na dalším rozvolnění?

27. září 2021 15:12

Vláda Andreje Babiše (ANO) projednává další rozvolnění koronavirových opatření. Týkat by se mělo zejména studentů. Tématem schůze bude i státní rozpočet, navýšení platů státním zaměstnancům i minimální mzdy. Předpokládaný start tiskové konference po jednání kabinetu je plánovaný na 15:30. Sledovat ji můžete přímo zde v článku.

Ostrá hádka o rozpočet: Dramaticky jste zadlužila občany, vmetl Skopeček Schillerové

13. září 2021 11:13

Může vláda za rostoucí inflaci, nebo je to vina České národní banky? Ve vysílání CNN Prima NEWS došlo k ostrému názorovému střetu mezi ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a poslancem ODS Janem Skopečkem. Schillerová svému oponentovi vmetla, že reaguje stejně hloupě jako další opoziční strany. Skopeček se ohradil a ministryni nařkl, že během svého působení v čele finančního resortu dramaticky zadlužila všechny české občany.

Ministerstvo navrhuje nižší schodek rozpočtu. Pomohou prý daňové příjmy a evropské dotace

1. září 2021 08:23

Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl činit 376,6 miliardy korun. Jedná se o 13,4 miliardy korun méně oproti prvnímu návrhu z letošního června. Příjmy ministerstvo financí (MF) v novém návrhu zvýšilo proti červnové verzi o 57,6 miliardy na 1 543,3 miliardy korun a výdaje o 44,2 miliardy korun na 1 919,9 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo ve středu.

KOMENTÁŘ: Koupíme si vás všechny. Vláda navrhla rozpočet lží a předvolebních dárečků

1. června 2021 06:23

Ministerstvo financí pod vedením Aleny Schillerové (za ANO) předložilo návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem ve výši 390 miliard korun. Pro svého nástupce tak zanechá na úřadu jedovaté jablko, do kterého bude třeba kousnout. Pokud příští vláda nebude chtít připustit scénář, který by znamenal drastické škrty, zvyšování daní a obrovské prodražení dluhové služby.

Schillerová na příští rok navrhuje schodek 390 miliard. Počítá s vyššími důchody

31. května 2021 19:07

Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po pondělním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které v pondělí schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Arenberger o rozvolňování, Schillerová o zvyšování daní

7. května 2021 23:42

Česko řeší rekordní schodek státního rozpočtu. Je skutečně jeho hlavním viníkem COVID-19? Nejen tím se budou v nedělní Partii na CNN Prima NEWS zabývat ministryně financí Alena Schillerová, Jan Skopeček z ODS a Lukáš Wagenknecht z Pirátů. V další části pořadu bude o současné epidemické situaci diskutovat ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

reklama