CNN Prima News rozpočtový schodek

rozpočtový schodek

Výpis příspěvků ke štítku „rozpočtový schodek“

Poslanci schválili návrh rozpočtu Fialova kabinetu. I přes Zemanovu kritiku

18. února 2022 21:42

Poslanecká sněmovna v prvním čtení schválila základní parametry přepracovaného státního rozpočtu, který předložil kabinet Petra Fialy (ODS). Nová pětikoaliční vláda přišla s návrhem schodku 280 miliard korun, což je o 97 miliard méně než činil původní plán bývalé vlády Andreje Babiše (ANO). Pro bylo 104 zákonodárců, proti 82 poslanců ze 187 přítomných.

Ministr Síkela se ostře pustil do Schillerové: Jsme kvůli vám best in inflation

17. února 2022 12:52

Sněmovna se ve čtvrtek zabývala řešením energetické krize. I tohle téma doprovázely ostré hádky. Poprvé na sebe významněji upozornil nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN), který se pustil především do bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Kritizoval ji za současnou vysokou inflaci a rozhazování peněz. Přiznal se i k tomu, že často chodí do Sokolovny v Průhonicích, která patří Andreji Babišovi, a nestydí se za to.

Státní rozpočet skončil po téměř třech letech poprvé v přebytku. I díky omezeným výdajům

1. února 2022 14:42

Hospodaření státního rozpočtu skončilo v lednu v přebytku 3,9 miliardy korun. Loni v lednu skončil rozpočet se schodkem 31,5 miliardy korun, což byl tehdy nejvyšší lednový schodek od vzniku ČR. Za zlepšením hospodaření stála především specifika rozpočtového provizoria omezující výdaje státu dvanáctinou loňského rozpočtu a v menší míře také daňové příjmy související s vývojem ekonomiky v závěru minulého roku. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí.

Munzar řekl, jak chce nová vláda šetřit. Vaše sliby posloucháme už měsíc, vmetl mu Havlíček

31. ledna 2022 21:46

Šetřit budeme v provozních položkách a také u neinvestičních dotací, prozradil plány nové vlády v pořadu Co na to vaše peněženka televize CNN Prima NEWS místopředseda rozpočtového výboru a poslanec Vojtěch Munzar (ODS). Podle opozičního poslance a bývalého ministra obchodu, průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (ANO) ale vláda v úsporách u státního rozpočtu nemůže vymyslet nic mimořádného a stále jen slibuje.

Paroubek: Fialova vláda nás zadluží až o bilion, Stanjura není žádný odborník

17. listopadu 2021 06:33

Novou vládu Petra Fialy (ODS) nečeká v otázce státních financí nic lehkého. Před volbami slibovala jím vedená koalice Spolu, že vylepší dluh státní kasy, kterou způsobila končící vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Plány nového kabinetu ovšem kritizuje bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval, že nový kabinet může naopak navýšit státní dluh až o bilion korun. Pravděpodobného ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) navíc podle svých slov nepovažuje za finančního odborníka.

Skopeček: Babišova vláda přifukovala inflaci, můžeme být až dva měsíce v provizoriu

13. října 2021 22:25

Poslanec Jan Skopeček (ODS) má za to, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) svými kroky přifukovala inflaci. Řekl to v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Vyčítá jí extrémní schodky a také rozdavačnou politiku před volbami. Kabinet naopak hájil poslanec Martin Kolovratník (ANO), který uvedl, že rostoucí inflace je celosvětový problém.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda schválila rozpočet, ČSSD byla proti. Shodla se na dalším rozvolnění?

27. září 2021 15:12

Vláda Andreje Babiše (ANO) projednává další rozvolnění koronavirových opatření. Týkat by se mělo zejména studentů. Tématem schůze bude i státní rozpočet, navýšení platů státním zaměstnancům i minimální mzdy. Předpokládaný start tiskové konference po jednání kabinetu je plánovaný na 15:30. Sledovat ji můžete přímo zde v článku.

Ostrá hádka o rozpočet: Dramaticky jste zadlužila občany, vmetl Skopeček Schillerové

13. září 2021 11:13

Může vláda za rostoucí inflaci, nebo je to vina České národní banky? Ve vysílání CNN Prima NEWS došlo k ostrému názorovému střetu mezi ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a poslancem ODS Janem Skopečkem. Schillerová svému oponentovi vmetla, že reaguje stejně hloupě jako další opoziční strany. Skopeček se ohradil a ministryni nařkl, že během svého působení v čele finančního resortu dramaticky zadlužila všechny české občany.

Ministerstvo navrhuje nižší schodek rozpočtu. Pomohou prý daňové příjmy a evropské dotace

1. září 2021 08:23

Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl činit 376,6 miliardy korun. Jedná se o 13,4 miliardy korun méně oproti prvnímu návrhu z letošního června. Příjmy ministerstvo financí (MF) v novém návrhu zvýšilo proti červnové verzi o 57,6 miliardy na 1 543,3 miliardy korun a výdaje o 44,2 miliardy korun na 1 919,9 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo ve středu.