reklama
CNN Prima News rozpočtový schodek

rozpočtový schodek

Výpis příspěvků ke štítku „rozpočtový schodek“

KOMENTÁŘ: Koupíme si vás všechny. Vláda navrhla rozpočet lží a předvolebních dárečků

Ministerstvo financí pod vedením Aleny Schillerové (za ANO) předložilo návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem ve výši 390 miliard korun. Pro svého nástupce tak zanechá na úřadu jedovaté jablko, do kterého bude třeba kousnout. Pokud příští vláda nebude chtít připustit scénář, který by znamenal drastické škrty, zvyšování daní a obrovské prodražení dluhové služby.

Schillerová na příští rok navrhuje schodek 390 miliard. Počítá s vyššími důchody

Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po pondělním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které v pondělí schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

Exministr financí Pilný: Rozpočet vznikl tak, jako když pejsek s kočičkou pekli dort

Výroky ministryně financí Aleny Schillerové jsou podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středuly skandální, když si jako rukojmí bere zdravotníky a jejich platy. Za neúměrně vysoký považuje nově schválený rozpočtový schodek bývalý ministr financí Ivan Pilný (za ANO). „Za mě se deficit rozpočtu počítal ještě v desítkách miliard,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizní stanici CNN Prima NEWS. O rozpočtu v něm diskutoval také další bývalý šéf státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09).

Vláda prosadila půlbilionový schodek. Je to styl „po nás přijde potopa“, říká opozice

Aktualizováno

Ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna ve čtvrtek navýšení schodku letošního státního rozpočtu z původně schválených 320 miliard na 500 miliard korun. Menšinové vládě ANO a ČSSD pomohli svými hlasy komunisté. Důvodem zvýšení schodku jsou podle vlády hlavně promítnutí dopadů z daňového balíčku, například zrušení superhrubé mzdy, návrh nového kompenzačního bonusu pro podnikatele i další výdaje na boj s pandemií COVID-19. Podle opozice je vláda nezodpovědná.

Zadlužíme se více. Vláda schválila zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard

Aktualizováno

Zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun v pondělí schválila vláda. Návrh nově počítá s dopady daňových změn platných od počátku roku, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Změnu rozpočtu navrhne ministryně schválit ve stavu legislativní nouze. Sněmovna by o návrhu měla jednat ve čtvrtek. Ekonomičtí experti označují půlbilionový schodek za neopodstatněný.

reklama