CNN Prima News rozvolňování opatření

rozvolňování opatření

Výpis příspěvků ke štítku „rozvolňování opatření “

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

Vojtěch zváží celostátní opatření. Možná se opět budou nosit roušky ve vnitřních prostorách

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) podle vývoje epidemiologické situace do pátku zváží zavedení preventivních celostátních opatření proti šíření koronaviru. Novinářům to řekl po středečním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Opatření nechtěl specifikovat, nejednalo by se však podle něj o dramatické záležitosti typu zavírání celých ekonomických sektorů a podniků. V odpovědi na doplňující dotaz nevyloučil, že by mohlo jít například o povinné roušky ve vnitřních prostorách.

Další rozvolňování v Česku: Festivalů se může účastnit až pět tisíc lidí

Od pondělí 22. června dochází k dalšímu rozvolňování opatření zavedených kvůli pandemii koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví ruší stanovený limit deseti metrů čtverečních na osobu a povinné rozestupy při akcích. Je možné pořádat akce s účastí více než tisíce lidí. Uvolnění restrikcí se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci netýká Frýdecko-Místecka, Karvinska a ani Prahy.

Vláda: Končí vyhrazené hodiny pro seniory v obchodech, klesne DPH na ubytování

Vláda dnes schválila několik důležitých změn: Od úterý budou kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem namátkové, se zeměmi se otevřou všechny silniční a železniční přechody. Sníží se DPH z 15 na 10 procent u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní, sportovní akce, na sportoviště nebo do saun. Roušky nově nebudou muset při zachování dvoumetrových rozestupů nosit všichni zaměstnanci po dobu, kdy vykonávají práci na jednom místě. Kadeřníci nebudou muset od úterý nosit dvojitou ochranu obličeje, mohou odložit štít, řekl ministr zdravotnictví. O dalších změnách čtěte níže.