Jan Blatný

Nejnovější příspěvky k tématu

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš
360°

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný skončil mimo jiné i proto, že měl jako svou pravou ruku promořovače, řekl premiér Andrej Babiš ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Předseda vlády mu prý říkal doktor Smrt, nechtěl ale upřesnit, o koho konkrétně šlo. Zároveň uznal, že se vláda dopustila během boje s pandemií hned několika chyb, jednou z nich bylo rozvolnění opatření před vánočními svátky.

Arenberger naznačil, kdy odložíme roušky. Způsob odvolání Blatného považuje za standardní

7. dubna 2021 21:31

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) označil konec svého předchůdce Jana Blatného za „standardní postup“. Blatný přitom ještě v úterý tvrdil, že nic o své výměně neví. Nový ministr v pořadu 360° Pavlíny Wolfové uvedl, že se mimo jiné pokusí zlepšit komunikaci svého resortu. Arenberger navíc naznačil, že roušky by Češi minimálně venku mohli sundat během léta.

Odborníci: Babiš se do všeho plete a nenese zodpovědnost. Být ministrem není lehké

7. dubna 2021 16:05

„Nebyl to ministr pacientů, lékařů, veřejnosti ani premiéra,“ okomentoval ve vysílání CNN Prima NEWS odvolání Jana Blatného (za ANO) z postu ministra zdravotnictví politolog Jan Kubáček. Podle epidemiologa Romana Prymuly je otázkou, zda jsou nároky na ministra zdravotnictví zvládnutelné. Šéf České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek zase řekl, že mít za zády hyperaktivního předsedu vlády, který se do všeho plete a za nic nenese zodpovědnost, není jednoduché.

Sledujte ZÁZNAM: Zeman jmenoval nového ministra zdravotnictví. Blatného střídá Arenberger

7. dubna 2021 11:05

Prezident Miloš Zeman ve středu v 11:30 jmenuje nového ministra zdravotnictví. Stane se jím současný ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger, který vystřídá Jana Batného (za ANO). Půjde tak už o čtvrtého šéfa tohoto resortu během pandemie koronaviru. Jmenování proběhne na Pražském hradě, sledovat ho můžete živě v tomto článku.

Hlavní zprávy

Vláda jedná s lidmi jako s dětmi ze školky. Drahé energie budou ještě dlouho, varuje ekonom
Partie

Vláda jedná s lidmi jako s dětmi ze školky. Drahé energie budou ještě dlouho, varuje ekonom

Nenalhávejme si, že drahá elektřina odejde po letošní topné sezóně. Vydrží tu ještě několik let. V pořadu Partie Terezie Tománkové to řekl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Skutečně ohroženým skupinám podle něj nepomůže ani takzvaný úsporný tarif. V důsledku neustále stoupajících cen energií se proto obává, že někteří lidé zažijí od podzimu skutečně strastiplný život.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
19:18

Zemědělská půda je plná min, Hendrickson riskuje svůj život, aby je odstranil, ukazuje video

18:58

Ukrajinci zničili další ruský tank

18:13

42 zemí vyzývá Rusko, aby stáhlo vojáky ze Záporožské jaderné elektrárny, píše The Kyiv Independent

17:25

Polsko zvažuje omezení vydávání víz ruským občanům

Jan Blatný

Jan Blatný je český lékař, vysokoškolský pedagog a politik, který se stal v říjnu 2020 ministrem zdravotnictví ČR a byl jím do dubna 2021.