Jan Blatný

Nejnovější příspěvky k tématu

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš
360°

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný skončil mimo jiné i proto, že měl jako svou pravou ruku promořovače, řekl premiér Andrej Babiš ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Předseda vlády mu prý říkal doktor Smrt, nechtěl ale upřesnit, o koho konkrétně šlo. Zároveň uznal, že se vláda dopustila během boje s pandemií hned několika chyb, jednou z nich bylo rozvolnění opatření před vánočními svátky.

Arenberger naznačil, kdy odložíme roušky. Způsob odvolání Blatného považuje za standardní

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) označil konec svého předchůdce Jana Blatného za „standardní postup“. Blatný přitom ještě v úterý tvrdil, že nic o své výměně neví. Nový ministr v pořadu 360° Pavlíny Wolfové uvedl, že se mimo jiné pokusí zlepšit komunikaci svého resortu. Arenberger navíc naznačil, že roušky by Češi minimálně venku mohli sundat během léta.

Odborníci: Babiš se do všeho plete a nenese zodpovědnost. Být ministrem není lehké

„Nebyl to ministr pacientů, lékařů, veřejnosti ani premiéra,“ okomentoval ve vysílání CNN Prima NEWS odvolání Jana Blatného (za ANO) z postu ministra zdravotnictví politolog Jan Kubáček. Podle epidemiologa Romana Prymuly je otázkou, zda jsou nároky na ministra zdravotnictví zvládnutelné. Šéf České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek zase řekl, že mít za zády hyperaktivního předsedu vlády, který se do všeho plete a za nic nenese zodpovědnost, není jednoduché.

Sledujte ZÁZNAM: Zeman jmenoval nového ministra zdravotnictví. Blatného střídá Arenberger

Prezident Miloš Zeman ve středu v 11:30 jmenuje nového ministra zdravotnictví. Stane se jím současný ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger, který vystřídá Jana Batného (za ANO). Půjde tak už o čtvrtého šéfa tohoto resortu během pandemie koronaviru. Jmenování proběhne na Pražském hradě, sledovat ho můžete živě v tomto článku.

Jan Blatný je český lékař, vysokoškolský pedagog a politik, který se stal v říjnu 2020 ministrem zdravotnictví ČR a byl jím do dubna 2021.