RPG-7

Výpis příspěvků ke štítku „RPG-7“

Drsné záběry z bojiště: Ukrajinci si počíhali na ruský tank a zničili ho. Skryli se ve křoví

Ukrajinci ruský postup na Donbasu výrazně zpomalují i pomocí pěchotních protitankových raketometů. Další zveřejněné video ukazuje záběry z nespecifikované zalesněné oblasti. Ukrajinští ženisté si počíhali na ruský tank. Na něj potom z bezprostřední blízkosti vypálili několik střel. Pravost videa v době válečného konfliktu nelze nezávisle ověřit.

Střelba, výbuchy, trosky a křik. Ukrajinci zveřejnili záběry tvrdých bojů o Severodoněck

Po týdnech velmi brutálních bojů se ukrajinští vojáci kompletně stáhli z luhanského Severodoněcku. Vyplývá to z vyjádření tamního gubernátora i starosty. V posledních dnech se na sociálních sítích začaly šířit záběry, které mají ukazovat kruté střety obou armád v tomto městě. Na jednom z videí jsou vidět obránci, kteří z areálu rozbořené továrny Azot pálí na nepřátelské jednotky pomocí útočných pušek, kulometů i raketometů.

Ruský voják řádil na Donbasu s RPG. Dron na něj shodil výbušninu, která okupanta smetla

Po sociálních sítích kolují další záběry z bojů na Donbasu. Na jednom z nich je vidět ruský voják, který v Doněcké oblasti pálil na nepřátelské cíle z raketometu RPG. Krátce poté na něj ale bezpilotní letoun ovládaný ukrajinskou armádou svrhnul granát. Výbuch byl tak silný, že okupant doslova ztratil půdu pod nohama. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.