CNN Prima News Rudolf Hrušínský

Rudolf Hrušínský

Výpis příspěvků ke štítku „Rudolf Hrušínský“

Josef Kemr by oslavil stovku: Zamiloval se do sestry Svatopluka Skopala a spal v rakvi

21. června 2022 14:39

Komedie Marečku, podejte mi pero, seriál Chalupáři, pohádky Honza málem králem nebo Za humny je drak. Josef Kemr ztvárnil desítky slavných rolí a nezapomenutelně se zapsal do české kinematografie. V soukromí ale mohl působit trochu jako svéráz a podivín. Věděli jste, že se připravoval na smrt a přespával v rakvi? To však zdaleka nebyla jediná pikantnost z jeho života.

Gott, Hrušínský, Werich. Kdo před 45 lety podpisem označil chartisty za odpadlíky a zrádce?

28. ledna 2022 19:11

V pátek 28. ledna 1977 zažilo Národní divadlo v Praze asi nejpotupnější akci v normalizační éře. Režim do divadla svolal populární herce, zpěváky a další umělce, aby s jejich pomocí zdiskreditoval signatáře Charty 77. A zatímco protirežimní Chartu k 1. lednu podepsalo 242 odvážných občanů, Antichartu na sklonku stejného měsíce signovalo 7 250 umělců. Vlastně téměř všichni, kdo tvořili oficiální kulturu.

Rudolfu Hrušínskému by bylo sto let. Nejradši ho mám v Rozmarném létě, říká syn Jan

17. října 2020 15:15

Někdo ho miluje hlavně jako Švejka, jiný jako doktora z filmu Vesničko má středisková. Oblíbené jsou i jeho vážné role. Rudolf Hrušínský je možná vůbec největší legendou českého filmu a ne náhodou ho přirovnávali k Jeanu Gabinovi. Právě dnes by mu bylo sto let, což přijde neuvěřitelné i jeho synu Janovi. Ředitel Divadla Na Jezerce v rozhovoru vzpomíná, jaký byl jeho slavný táta zblízka. A že se s ním krásně i mlčelo.

iPhone 12: Čtyři velikosti, 5G sítě a cena od 21 tisíc. Nový mobil od Applu přichází

13. října 2020 11:32

Šéf Applu Tim Cook představí v úterý 13. října nový model mobilního telefonu s nakousnutým jablkem ve znaku. Recenzenti nešetří superlativy. Nový iPhone 12 se totiž představí hned ve čtyřech velikostech, se slušnou výbavou i v přijatelném cenovém rozmezí. Radost kazí snad jen to, že neukáže všechno, co umí. Uvedení nového telefonu firmy Apple můžete sledovat živě od 19 hodin na odkazu v článku.

První svobodné volby 1990: Bomba na Staromáku i estébáci na kandidátkách

9. června 2020 06:27

„Když půjdeš volit, zabiji ti psa.“ To byl obsah anonymního telefonátu, který 8. června 1990 přijala obyvatelka jihočeských Borovan. Ten den začaly první svobodné parlamentní volby po pádu komunismu, kterým předcházel šokující teroristický útok. Výbuch nastražené trhaviny na Staroměstském náměstí v Praze zranil týden před volbami osmnáct lidí. A pachatel zůstává neznámý i po třiceti letech.