CNN Prima News ruský prezident

ruský prezident

Výpis příspěvků ke štítku „ruský prezident“

Русские пленные плачут: Путин нас обманул, собственных солдат бросает в братские могилы

21. března 2022 23:45

Группа российских военнопленных на пресс-конференции выступили против своего правительства. Президента Владимира Путина назвали лжецом а государственные СМИ обвинили в зомбировании и призвали своих сограждан прекратить их смотреть и слушать. Публично принесли извинения и просили прощения. Некоторые даже расплакались.

Musíme se postavit agresi. Česko a USA tvoří malý, ale exkluzivní klub, říká Schapiro

16. června 2021 08:41

Americký prezident Joe Biden se ve středu setká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem na neutrální půdě ve švýcarské Ženevě. Vztahy mezi těmito zeměmi jsou v poslední době mimořádně napjaté. Rusko dokonce zařadilo USA na seznam nepřátelských zemí, kam umístilo také Česko. Podle bývalého velvyslance Spojených států v České republice Andrewa Schapira je to však dobré znamení. „Česko a USA tvoří malý, ale exkluzivní klub, který sdílí hodnoty, které jsou velice důležité,“ uvedl Schapiro.

Žádný Sputnik. Švýcaři na summit Biden–Putin nepustí novináře očkované ruskou vakcínou

2. června 2021 23:40

Rozhodnutí švýcarských úřadů neakreditovat na nadcházející americko-ruský summit novináře, kteří jsou očkováni proti COVID-19 ruskou vakcínou Sputnik V, neovlivní odhodlání Moskvy uskutečnit schůzku Vladimira Putina a Joea Bidena v Ženevě. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu podle listu Vedomosti prohlásil, že o jiném místě schůzky se v současnosti neuvažuje. Oba prezidenti se mají sejít 16. června v Ženevě.

Putin prý bere méně než Zeman. V garáži má dvě staré volhy a jednu armádní nivu

21. dubna 2021 17:25

Tisková kancelář prezidenta Ruské federace nedávno zveřejnila veškerý majetek Vladimira Putina a jeho příjmy za rok 2020. Z přehledu mimo jiné vyplývá, že jeden z nejmocnějších mužů světa vlastní pouze jeden malý byt s garáží a tři auta s jedním přívěsem. Opoziční politik Alexej Navalnyj, který je momentálně vězněn, má však jiný názor.

Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu

16. dubna 2021 19:01

Protestní akci před ruskou ambasádou v Praze uspořádala aktivistická skupina Kaputin. V pátek dopoledne se pustila do „zvelebování velvyslanectví“ a podél oplocení rozvěsila zlaté záchodové štětky, před vchod posadila nahého Putina na zlatý záchod. Aktivisté žádají, aby ruský diktátorský režim propustil odsouzeného Alexeje Navalného a stáhl svá vojska od hranic s Ukrajinou.

Putin slaví 68. narozeniny. Nadělil si úspěšné testování hyperzvukové střely Cirkon

7. října 2020 19:58

Rusko ve středu provedlo další úspěšný test hyperzvukové střely Cirkon. Poprvé v sérii testů raketa zasáhla cvičný cíl na moři. Prezident Vladimir Putin v den svých narozenin řekl, že je to pro Rusko velký krok, který přispěje k bezpečnosti země. Armáda má provést další testy a po nich pak bude Cirkon nasazen na vojenské lodě i ponorky.

Více než tři čtvrtiny ruských voličů schvalují Putinovo setrvání v Kremlu

1. července 2020 20:47

Po sečtení hlasů z téměř 40 procent volebních okrsků schválilo změny v ruské ústavě více než 75 procent voličů, oznámila agentura TASS s odvoláním na údaje ústřední volební komise. Proti změnám v základním zákoně, které umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi setrvat u moci až do května 2036, hlasovala asi čtvrtina účastníků referenda. To začalo 25. června a skončilo dnes večer. Účast dosáhla téměř 65 procent z přibližně 110 milionů oprávněných voličů.