reklama
CNN Prima News ruský prezident

ruský prezident

Výpis příspěvků ke štítku „ruský prezident“

Musíme se postavit agresi. Česko a USA tvoří malý, ale exkluzivní klub, říká Schapiro

Americký prezident Joe Biden se ve středu setká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem na neutrální půdě ve švýcarské Ženevě. Vztahy mezi těmito zeměmi jsou v poslední době mimořádně napjaté. Rusko dokonce zařadilo USA na seznam nepřátelských zemí, kam umístilo také Česko. Podle bývalého velvyslance Spojených států v České republice Andrewa Schapira je to však dobré znamení. „Česko a USA tvoří malý, ale exkluzivní klub, který sdílí hodnoty, které jsou velice důležité,“ uvedl Schapiro.

Žádný Sputnik. Švýcaři na summit Biden–Putin nepustí novináře očkované ruskou vakcínou

Rozhodnutí švýcarských úřadů neakreditovat na nadcházející americko-ruský summit novináře, kteří jsou očkováni proti COVID-19 ruskou vakcínou Sputnik V, neovlivní odhodlání Moskvy uskutečnit schůzku Vladimira Putina a Joea Bidena v Ženevě. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu podle listu Vedomosti prohlásil, že o jiném místě schůzky se v současnosti neuvažuje. Oba prezidenti se mají sejít 16. června v Ženevě.

Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu

Protestní akci před ruskou ambasádou v Praze uspořádala aktivistická skupina Kaputin. V pátek dopoledne se pustila do „zvelebování velvyslanectví“ a podél oplocení rozvěsila zlaté záchodové štětky, před vchod posadila nahého Putina na zlatý záchod. Aktivisté žádají, aby ruský diktátorský režim propustil odsouzeného Alexeje Navalného a stáhl svá vojska od hranic s Ukrajinou.

Více než tři čtvrtiny ruských voličů schvalují Putinovo setrvání v Kremlu

Po sečtení hlasů z téměř 40 procent volebních okrsků schválilo změny v ruské ústavě více než 75 procent voličů, oznámila agentura TASS s odvoláním na údaje ústřední volební komise. Proti změnám v základním zákoně, které umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi setrvat u moci až do května 2036, hlasovala asi čtvrtina účastníků referenda. To začalo 25. června a skončilo dnes večer. Účast dosáhla téměř 65 procent z přibližně 110 milionů oprávněných voličů.

Rusko čelí ekologické katastrofě obrovských rozměrů: Putina rozlítilo, že mu nic neřekli

U města Norilsk za polárním kruhem vyteklo z tamní elektrárny nejméně 21 tisíc tun paliva a maziv. Značná část se vylila do řeky Ambarnaja. Ruský prezident Vladimir Putin v oblasti schválil vyhlášení stavu nouze. Podle ekologů je to ale pozdě. Ropné látky totiž do řeky vytekly už minulý pátek. Putin tak v přímém televizním přenosu káral vysoce postavené hodnostáře, že se o všem dozvěděli příliš pozdě a nedokázali správně reagovat.

reklama