CNN Prima News rybník

rybník

Výpis příspěvků ke štítku „rybník“

Evakuovaní na Jihlavsku mohou domů, hasiči zpevnili hráz rybníka. Jinde nebezpečí povodní trvá

Hasiči zpevnili narušenou hráz rybníka Řibřid v Mrákotíně. Použili 300 tun kamene. Všech 49 evakuovaných může domů. Situaci posoudil odborník na bezpečí vodních děl. V Brodu nad Labem na Náchodsku řeka zatopila zahrady a sklepy několika místním obyvatelům. Hladina Labe, která se obvykle drží pod dvěma metry, aktuálně přesáhla 420 centimetrů. Kombinace dešťů a tání sněhu způsobila stoupání hladin potoků a řek na téměř celém území Česka. Alarmující je situace zejména ve východních Čechách a na Vysočině.

Rybníkáři: Kormoráni působí škody za stamiliony. Chrání je zelení aktivisté, tvrdí Hlaváček

Predátoři, hlavně kormoráni a vydry, způsobují českému hospodářství až stamilionové škody, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rybníkář Pavel Nechvátal. Europoslanec Martin Hlaváček (ANO) k tomu uvedl, že kormoráni se nacházejí na seznamu ohrožených druhů, i když se jejich počty za posledních 50 let zdesetinásobily. Jeho kolegyně z Evropského parlamentu Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) však poznamenala, že se přesto mohou střílet. Podle rybníkářů to ale není tak jednoduché.

Nešikovný zloděj ryb uváznul v bahně rybníka Novec. Zachránili ho hasiči na paddleboardu

Neobvyklý zásah při záchraně člověka si ve čtvrtek vpodvečer připsali hasiči na Klatovsku. V bahně vypuštěného a čerstvě vyloveného rybníka v Nalžovských Horách uváznul muž. Profesionálním hasičům se ho podařilo zachránit na paddleboardu. Na pomoc vzlétl i vrtulník, sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Zachráněný měl u sebe několik ryb, které zřejmě ukradl, případem se proto zabývá i policie, potvrdila mluvčí Barbora Šmaterová.

Geniální dílo Štěpánka Netolického: Zlatá stoka funguje přes 500 let, klíčová je dodnes

Bývala to obyčejná strouha. Její význam byl ale natolik velký, že už po několika desetiletích získala mezi lidmi přívlastek zlatá. Řeč je o geniálním vodním díle Josefa Štěpánka Netolického, které už půl tisíciletí protíná krajinu jižních Čech. Pojďte se o Zlaté stoce dozvědět víc a vydejte se s námi na výlet do kolébky rybníkářství, do jihočeské Třeboně.