rýma

Výpis příspěvků ke štítku „rýma“

Alergie začínají dříve a končí později, kvůli teplé zimě i rouškám. Pomáhá imunoterapie

2. dubna 2022 09:08

Teplé zimy nahrávají intenzivnější pylové sezóně. Ta letošní začala už v únoru a potrvá pravděpodobně až do začátku podzimu. Alergiků přibývá stále více i mezi mladými lidmi. Pacienti čelí obtěžujícím příznakům jako je vodnatá rýma, kýchání nebo svědění obličeje, na které lékaři nasazují zpravidla tlumicí léky. Existuje však moderní řešení, které i silnému alergikovi uleví od nepříjemných projevů až na několik let.

Alergeny nás mohou potrápit i v zimě. Jak se projevuje takzvaná chladová alergie?

20. února 2022 19:18

Alergie jsou nejčastěji spojovány s jarem. Jakmile všechno začne kvést, přicházejí pylové alergie. Ale i v zimě se mohou objevit alergeny, které nás dráždí a způsobují nepříjemné reakce. Jaké alergie se objevují v zimním období nejčastěji a proč je právě teď ideální doba podstoupit alergologické vyšetření na specializovaném pracovišti? CNN Prim NEWS oslovila alergoložku Radku Šedivou z ambulance SYNLAB.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

25. ledna 2022 07:14

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Dernerová: Nestrašme novou vlnou. Testování bude iluzorní, každá rýma bude omikronová

5. ledna 2022 23:19

Neměli bychom strašit koronavirovou variantou omikron. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla senátorka Alena Dernerová (za STAN). Ačkoliv je zákonodárkyní zvolenou za vládní stranu, příznivkyní nových opatření není. Testování ve firmách, které má nově platit dvakrát týdně pro všechny, bude podle ní „jen iluzorní“.

Štěstí, že je stále s námi. Chlapec měl po covidu vážné komplikace, matka varuje rodiče

28. prosince 2021 19:34

Nejprve lehký průběh covidu, pak vážné komplikace. Devítiletý Cai Price měl pozitivní test na začátku listopadu, trápila ho pouze rýma. Po čtyřech týdnech od prodělání nemoci ale přišly vážné komplikace. U chlapce se rozvinul dětský postcovidový syndrom, tzv. PIMS, a malý fotbalista skončil se srdečními potížemi v nemocnici. Jeho matka příběh zveřejnila s cílem varovat další rodiče.

PŘEHLED: Indická mutace mění příznaky covidu. Jaké potíže je třeba nepodcenit?

8. července 2021 23:19

Zapomeňte na ztrátu čichu nebo suchý kašel. Příznaky nové a nakažlivější varianty koronaviru delta, která už dorazila i do České republiky, jsou podle odborníků jiné. Znepokojující může být, že člověk nakažený indickou mutací má například rýmu nebo ho bolí v krku. Jenže to jsou symptomy, které doprovází například i nachlazení nebo alergii a lidé je proto často neberou příliš vážně.

Zastaví koronavirus obyčejná rýma? Dokáže ho vypudit z těla, ukázal výzkum

24. března 2021 09:37

Virus, který způsobuje obyčejné nachlazení, může z lidského těla vypudit koronavirus, zjistili vědci. Některé viry jsou známé tím, že soutěží, aby to byly právě ony, kdo zavleče do organismu infekci. Vědci z univerzity v Glasgow zjistili, že rhinovirus, způsobující nachlazení, je v tomto ohledu silnější než koronavirus, píše BBC News.