rýma

Výpis příspěvků ke štítku „rýma“

Léčila rýmu, krátce nato mladá Slovenka zemřela. Rodina se dostala do naprosto zoufalé situace

Na první pohled obyčejná rýma připravila o život teprve 34letou maminku dvou dětí Luciu ze Zubrohlavy v Žilinském kraji. Pro celou rodinu byla náhlá ztráta o to těžší, že mladá Slovenka zemřela v den synových narozenin. Pozůstalý manžel se nyní obává o budoucnost – kvůli náročné péči o děti totiž zřejmě přijde o práci a nezvládne tak splácet hypotéku. O smutném případu píše Nový Čas.

PŘEHLEDNĚ: Koronavirus, chřipka či nachlazení. Jaké jsou příznaky respiračních nemocí?

V posledních dnech se zvyšuje počet nově nakažených koronavirem. Znepokojení nad nárůstem počtu případů vyjádřila i Světová zdravotnická organizace (WHO). S přicházejícím podzimem se ale blíží vlna respiračních onemocnění, tedy kromě koronaviru také chřipka a nachlazení. Jednotlivá onemocnění je velmi snadné zaměnit. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila přehled důležitých příznaků.

Rakovina není rýma, každý ji máme v sobě, říká kaskadér Hub. Pomohlo mu umění i černý humor

Titanic, xXx, Zachraňte vojína Ryana nebo Gladiátor. Martin Hub patří k nejúspěšnějším českým kaskadérům a zahrál si v nejednom hollywoodském trháku. Před pěti lety mu život připravil těžkou zkoušku. Lékaři mu totiž diagnostikovali zhoubný nádor – maligní melanom. S nemocí se úspěšně popasoval. Zvládnout těžkou životní situaci mu pomohlo malování i pozitivní přístup.

Alergie začínají dříve a končí později, kvůli teplé zimě i rouškám. Pomáhá imunoterapie

Teplé zimy nahrávají intenzivnější pylové sezóně. Ta letošní začala už v únoru a potrvá pravděpodobně až do začátku podzimu. Alergiků přibývá stále více i mezi mladými lidmi. Pacienti čelí obtěžujícím příznakům jako je vodnatá rýma, kýchání nebo svědění obličeje, na které lékaři nasazují zpravidla tlumicí léky. Existuje však moderní řešení, které i silnému alergikovi uleví od nepříjemných projevů až na několik let.

Alergeny nás mohou potrápit i v zimě. Jak se projevuje takzvaná chladová alergie?

Alergie jsou nejčastěji spojovány s jarem. Jakmile všechno začne kvést, přicházejí pylové alergie. Ale i v zimě se mohou objevit alergeny, které nás dráždí a způsobují nepříjemné reakce. Jaké alergie se objevují v zimním období nejčastěji a proč je právě teď ideální doba podstoupit alergologické vyšetření na specializovaném pracovišti? CNN Prim NEWS oslovila alergoložku Radku Šedivou z ambulance SYNLAB.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.