Hledají domov

Nejnovější příspěvky k tématu

Slavíme Mezinárodní den koček: Máte už svého felinoterapeuta?

Dnešní datum 8. srpna patří již po jedenácté kočkám. Slaví totiž svůj Mezinárodní den. Kočky umí být skvělými parťáky a navíc nám lidem pomáhají díky svému vrnění snižovat stres a uvolňovat napětí. Majitelé koček se tak méně často střetávají s onemocněními souvisejícími se stresem, jako je nebezpečí srdečních záchvatů, a mají i kvalitnější spánek. A tak vy, kdo doma ještě svého felinoterapeuta nemáte, můžete sledovat naši reportáž, v níž vám jich představíme hned několik.

Předsudky versus realita: O majitelích koček se povídá mnohé, víte jací jsou doopravdy?

Bez přátel, společenského života, v pokročilém věku a většinou žena. Takové jsou nejčastější předsudky o majitelích koček. Nejnovější průzkum, který vznikl pro značku Whiskas, ukázal, že tomu tak ve skutečnosti vůbec není a běžný kočičí páníček či panička vypadá úplně jinak. Většina z nich navíc uvádí, že se jim po pořízení chlupatého společníka zlepšila celková životní spokojenost a neumí si bez kočky již život představit.

Veterinář a odborník na výživu Leoš Železný radí: 5 tipů pro správnou výživu štěňat

Každý páníček chce pro svého pejska jen to nejlepší. Správnou péčí, a hlavně vhodnou stravou mu můžete zajistit dlouhý a šťastný život po vašem boku. Se správnou výživou je důležité začít již od prvního okamžiku, kdy si malé štěňátko přinesete domů. Existuje však mnoho tipů, rad a zažitých stereotypů, ve kterých se jako čerství páníčci můžete lehce ztratit. Proto vám přinášíme 5 důležitých tipů, kterých byste se dle veterináře měli držet, abyste svému psímu kamarádovi dali stoprocentní péči a neudělali ve výživě chybu.

Alfie v útulku smutní a trpí kožní alergií, potřeboval by milující domov

Jezevčíka Alfieho už v životě potkala hromada smůly a to mu nejsou ještě ani dva roky. Nejdřív se musel rozloučit se svou původní paničkou, protože se o něj kvůli zdravotním problémům už nedokázala dál postarat. Pak našel hodné páníčky, jenže později přišly problémy a přes veškerou snahu se museli Alfieho vzdát. Někteří pejci pobyt v útulku snáší dobře, Alfie ale mezi takové jedince nepatří. Trápí se. Navíc trpí alergií a autoimunitním onemocněním, které se mu kvůli stresu zhoršuje.

Hledají domov

Znáte heslo „nekupuj – adoptuj“? Má své opodstatnění. V útulcích a azylech totiž čeká velká spousta zvířat na svou druhou šanci. Pomáháme jim najít jejich člověčího parťáka, který nad nimi (ani o ně) už nezlomí hůl a dostojí heslu – „v dobrém i ve zlém“.