reklama

S manželkou politiku moc neřešíme, z kritiky si beru poučení, říká Filip z KSČM

O myslivosti, chalupaření, koronaviru, Jimmym Pageovi z kapely Led Zeppelin, kritice své osoby či potenciálu KSČM mluvil předseda komunistů Vojtěch Filip ve středečním letním seriálu 360° Pavlíny Wolfové, v němž se moderátorka se svými hosty z řad politických lídrů snaží dívat na politiku s nadhledem.

reklama

„Na léto se těším vždycky. Mám víc času na rodinu a chci udělat něco na chalupě,“ reagoval předseda KSČM na dotaz, zda má rád léto. Letos však pro něj bude jiné v tom, že poprvé jede do lázní. „V únoru jsem prodělal nějaké zdravotní problémy, takže se chci dát přes léto dohromady,“ vysvětlil.

Kritiku prý Filip zvládá s nadhledem

Filip se také věnuje myslivectví, i když relativně krátce – od přijetí zákona o myslivosti, na kterém pracoval „více jako právník než jako poslanec“. „V lese jsem opravdu často. Mám to rád a jsem houbař od šesti let,“ dodal.

K tématu

„S manželkou politiku moc neřešíme,“ reagoval na dotaz, zda se doma shodnou. „Samozřejmě dostanu spravedlivě vynadáno, zda to nebo ono je ve zdravotnictví správně, protože manželka je lékařka, ale jinak v rodině nemáme s politikou problém. Můj syn je členem komunistické strany, dcera za nás kandidovala, manželka nás volí.“

Rodina si podle něj postupem času už zvykla na nezřídka silnou kritiku jeho osoby. „Těžce jsem to nesl, když děti byly malé v devadesátých letech. Hodně mi vadilo, že se to proti nim obracelo ve škole.“

A jak zvládá kritiku on sám? „Doufám, že s nadhledem, protože jinak to nejde… Beru si z ní poučení, zda jsem něco udělal dobře, nebo špatně, a jestli to má nějaký ohlas ve společnosti.“

Kromě odlehčených otázek došlo i na vážná témata, jako jsou koronavirová epidemie či reforma daňového systému. „Připadá mi strašně nespravedlivé, aby malá rodinná firma – ‚eseróčko‘ – měla stejně velkou daň jako nadnárodní korporace,“ zdůraznil mimo jiné Filip.

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Přehled kapacit v krajích: Lůžek s mimotělním oběhem je dost, na JIP se však tenčí

Přehled kapacit v krajích: Lůžek s mimotělním oběhem je dost, na JIP se však tenčí

Více než půl roku od vypuknutí pandemie koronaviru v Česku jsou konečně k dispozici data o kapacitách lůžek v nemocnicích. A to i přesto, že odborníci Ústavu zdravotnických informací a statistiky s jejich detailním zveřejněním nesouhlasí. Z nich je patrné, že kapacity lůžek na ARO nebo JIP jsou v Česku vyčerpané na téměř 75 procent i bez COVID-19 pozitivních pacientů. Naopak lůžka s mimotělním oběhem nebo plicní ventilací jsou téměř prázdná. V přehledu CNN Prima NEWS můžete zjistit, jak je na tom právě váš kraj či nemocnice.

Zahraničí

Kdo má největší kybernetickou sílu? Překvapuje Estonsko, Česko v nedohlednu

Kdo má největší kybernetickou sílu? Překvapuje Estonsko, Česko v nedohlednu

Nejpočetnější armáda světa ani vlastnictví největšího počtu tanků ještě nemusí vypovídat nic o tom, jakou silou daná země skutečně disponuje. Vojáci, letadla, obrněná vozidla –⁠ to jsou vesměs zbraně starých válek. Ty moderní se stále častěji odehrávají v digitálním prostředí, a tak není divu, že rozpočty státu na zajištění kybernetické bezpečnosti rostou. Kdo je tedy v tomto ohledu nejmocnější zemí světa?

reklama
Reportér CNN ve Švédsku zjišťuje, jak funguje boj s koronavirem bez povinných roušek
PŘEHLEDNĚ: Řada států už Čechy k sobě nepouští. Kam ještě mohou vycestovat?
Zdravotníci nesouhlasí s tím, aby se na ně vztahovala odlišná pravidla karantény
reklama
reklama
Exkluzivní průzkum: Preference ANO se od května propadají, Starostové před ČSSD

Volby

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama