reklama

S remakem Mafie nemám nic společného, říká herní vývojář Daniel Vávra

Mnoho herních fanoušků po celém světě potěšila zpráva, že se 28. srpna na trhu objeví remake legendární české videohry Mafia. Vydavatelství 2K Games slibuje novou grafiku, doplnění scénáře i český dabing. Jediné, co tak titulu bude chybět, je Daniel Vávra, který se dá považovat za otce celé série Mafia.

reklama

V roce 2002 česká videohra dobyla svět. Mafia, kterou vytvořilo studio Illusion Softworks, hráče upoutala hlavně kvalitně zpracovaným příběhem, zábavnými herními mechanismy i překvapivě povedenou grafikou, která v té době s klidem konkurovala americkému GTA III. I druhý díl Mafie byl velmi úspěšný, někteří hru ale kritizovali, že je nedodělaná. Mohlo to souviset s tím, že během vývoje dvojky české studio Illusion Softworks odkoupil americký gigant 2K Games. Ještě před vydáním hry došlo ve studiu k rozporům a Daniel Vávra ho v roce 2009 opustil.

Vydáním kontroverzního třetího dílu si studio 2K Games u fanoušků série opravdu zavařilo. Možná si vývojáři v současnosti vytvořením remaku jedničky chtějí napravit reputaci. Daniel Vávra se však v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové přiznal, že s projektem nemá nic společného. „Rád bych jim poradil, ale v praxi to není možné, když jsem teď jejich konkurence,“ objasňuje a přiznává, že si po vydání hru zahraje, ale má jisté obavy. „Bojím se, že to bude už úplně něco jiného,“ dodává. K jeho názoru se přidává také publicista a fanoušek videoher Mikoláš Tuček, který byl druhým hostem pořadu. „Doufám, že do toho nebudou moc zasahovat,“ říká Tuček.

Přestože Vávra nebyl k tvoření Mafie v novém kabátku přizván, dá se předpokládat, že dělá na vlastním projektu. Co má uznávaný herní vývojář v plánu, nepřiznal, ale na něčem novém pracuje. Fanoušci si tak mohou krátit čas hraním jeho poslední videohry Kingdom Come: Deliverance, která vyšla v roce 2018. Jedná se o ryze českou hru z období středověku v českých zemích. Hra upoutala celý svět realistickou grafikou, propracovanými rytířskými souboji i obrovským počtem dialogů. Zda půjde remake Mafie ve stopách Kingdom Come, to se dozvíme na konci léta.

K tématu

Další hlavní zprávy

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Další články
reklama
reklama