reklama

S remakem Mafie nemám nic společného, říká herní vývojář Daniel Vávra

Mnoho herních fanoušků po celém světě potěšila zpráva, že se 28. srpna na trhu objeví remake legendární české videohry Mafia. Vydavatelství 2K Games slibuje novou grafiku, doplnění scénáře i český dabing. Jediné, co tak titulu bude chybět, je Daniel Vávra, který se dá považovat za otce celé série Mafia.

reklama

V roce 2002 česká videohra dobyla svět. Mafia, kterou vytvořilo studio Illusion Softworks, hráče upoutala hlavně kvalitně zpracovaným příběhem, zábavnými herními mechanismy i překvapivě povedenou grafikou, která v té době s klidem konkurovala americkému GTA III. I druhý díl Mafie byl velmi úspěšný, někteří hru ale kritizovali, že je nedodělaná. Mohlo to souviset s tím, že během vývoje dvojky české studio Illusion Softworks odkoupil americký gigant 2K Games. Ještě před vydáním hry došlo ve studiu k rozporům a Daniel Vávra ho v roce 2009 opustil.

Vydáním kontroverzního třetího dílu si studio 2K Games u fanoušků série opravdu zavařilo. Možná si vývojáři v současnosti vytvořením remaku jedničky chtějí napravit reputaci. Daniel Vávra se však v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové přiznal, že s projektem nemá nic společného. „Rád bych jim poradil, ale v praxi to není možné, když jsem teď jejich konkurence,“ objasňuje a přiznává, že si po vydání hru zahraje, ale má jisté obavy. „Bojím se, že to bude už úplně něco jiného,“ dodává. K jeho názoru se přidává také publicista a fanoušek videoher Mikoláš Tuček, který byl druhým hostem pořadu. „Doufám, že do toho nebudou moc zasahovat,“ říká Tuček.

Přestože Vávra nebyl k tvoření Mafie v novém kabátku přizván, dá se předpokládat, že dělá na vlastním projektu. Co má uznávaný herní vývojář v plánu, nepřiznal, ale na něčem novém pracuje. Fanoušci si tak mohou krátit čas hraním jeho poslední videohry Kingdom Come: Deliverance, která vyšla v roce 2018. Jedná se o ryze českou hru z období středověku v českých zemích. Hra upoutala celý svět realistickou grafikou, propracovanými rytířskými souboji i obrovským počtem dialogů. Zda půjde remake Mafie ve stopách Kingdom Come, to se dozvíme na konci léta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama