reklama

S remakem Mafie nemám nic společného, říká herní vývojář Daniel Vávra

Mnoho herních fanoušků po celém světě potěšila zpráva, že se 28. srpna na trhu objeví remake legendární české videohry Mafia. Vydavatelství 2K Games slibuje novou grafiku, doplnění scénáře i český dabing. Jediné, co tak titulu bude chybět, je Daniel Vávra, který se dá považovat za otce celé série Mafia.

reklama

V roce 2002 česká videohra dobyla svět. Mafia, kterou vytvořilo studio Illusion Softworks, hráče upoutala hlavně kvalitně zpracovaným příběhem, zábavnými herními mechanismy i překvapivě povedenou grafikou, která v té době s klidem konkurovala americkému GTA III. I druhý díl Mafie byl velmi úspěšný, někteří hru ale kritizovali, že je nedodělaná. Mohlo to souviset s tím, že během vývoje dvojky české studio Illusion Softworks odkoupil americký gigant 2K Games. Ještě před vydáním hry došlo ve studiu k rozporům a Daniel Vávra ho v roce 2009 opustil.

Mafia (2002)
Mafia (2002)
Zdroj: CNN Prima NEWS

Vydáním kontroverzního třetího dílu si studio 2K Games u fanoušků série opravdu zavařilo. Možná si vývojáři v současnosti vytvořením remaku jedničky chtějí napravit reputaci. Daniel Vávra se však v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové přiznal, že s projektem nemá nic společného. „Rád bych jim poradil, ale v praxi to není možné, když jsem teď jejich konkurence,“ objasňuje a přiznává, že si po vydání hru zahraje, ale má jisté obavy. „Bojím se, že to bude už úplně něco jiného,“ dodává. K jeho názoru se přidává také publicista a fanoušek videoher Mikoláš Tuček, který byl druhým hostem pořadu. „Doufám, že do toho nebudou moc zasahovat,“ říká Tuček.

Mafia remake
Mafia remake
Zdroj: CNN Prima NEWS

Přestože Vávra nebyl k tvoření Mafie v novém kabátku přizván, dá se předpokládat, že dělá na vlastním projektu. Co má uznávaný herní vývojář v plánu, nepřiznal, ale na něčem novém pracuje. Fanoušci si tak mohou krátit čas hraním jeho poslední videohry Kingdom Come: Deliverance, která vyšla v roce 2018. Jedná se o ryze českou hru z období středověku v českých zemích. Hra upoutala celý svět realistickou grafikou, propracovanými rytířskými souboji i obrovským počtem dialogů. Zda půjde remake Mafie ve stopách Kingdom Come, to se dozvíme na konci léta.

Kingdom Come: Deliverance (2018)
Kingdom Come: Deliverance (2018)
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama