reklama

S remakem Mafie nemám nic společného, říká herní vývojář Daniel Vávra

Mnoho herních fanoušků po celém světě potěšila zpráva, že se 28. srpna na trhu objeví remake legendární české videohry Mafia. Vydavatelství 2K Games slibuje novou grafiku, doplnění scénáře i český dabing. Jediné, co tak titulu bude chybět, je Daniel Vávra, který se dá považovat za otce celé série Mafia.

reklama

V roce 2002 česká videohra dobyla svět. Mafia, kterou vytvořilo studio Illusion Softworks, hráče upoutala hlavně kvalitně zpracovaným příběhem, zábavnými herními mechanismy i překvapivě povedenou grafikou, která v té době s klidem konkurovala americkému GTA III. I druhý díl Mafie byl velmi úspěšný, někteří hru ale kritizovali, že je nedodělaná. Mohlo to souviset s tím, že během vývoje dvojky české studio Illusion Softworks odkoupil americký gigant 2K Games. Ještě před vydáním hry došlo ve studiu k rozporům a Daniel Vávra ho v roce 2009 opustil.

Vydáním kontroverzního třetího dílu si studio 2K Games u fanoušků série opravdu zavařilo. Možná si vývojáři v současnosti vytvořením remaku jedničky chtějí napravit reputaci. Daniel Vávra se však v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové přiznal, že s projektem nemá nic společného. „Rád bych jim poradil, ale v praxi to není možné, když jsem teď jejich konkurence,“ objasňuje a přiznává, že si po vydání hru zahraje, ale má jisté obavy. „Bojím se, že to bude už úplně něco jiného,“ dodává. K jeho názoru se přidává také publicista a fanoušek videoher Mikoláš Tuček, který byl druhým hostem pořadu. „Doufám, že do toho nebudou moc zasahovat,“ říká Tuček.

Přestože Vávra nebyl k tvoření Mafie v novém kabátku přizván, dá se předpokládat, že dělá na vlastním projektu. Co má uznávaný herní vývojář v plánu, nepřiznal, ale na něčem novém pracuje. Fanoušci si tak mohou krátit čas hraním jeho poslední videohry Kingdom Come: Deliverance, která vyšla v roce 2018. Jedná se o ryze českou hru z období středověku v českých zemích. Hra upoutala celý svět realistickou grafikou, propracovanými rytířskými souboji i obrovským počtem dialogů. Zda půjde remake Mafie ve stopách Kingdom Come, to se dozvíme na konci léta.

K tématu

Byznys

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Další hlavní zprávy

USA

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Účastníci protestu proti policejní brutalitě u Bílého domu zapálili krátce před začátkem nočního zákazu vycházení ve Washingtonu vícero ohňů a v plamenech se podle přítomných novinářů ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů. CNN uvedla, že během páteční noci využil prezident Donald Trump dokonce podzemní bunkr.

USA

VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul

VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul

Dramatické okamžiky přinesla demonstrace na uzavřené dálnici vedoucí skrz Minneapolis. Do davu pokojně manifestujících lidí tam vjela cisterna. Podle místních úřadů jí ale všichni účastníci protestu stačili uhnout z cesty. Policie označila počínání řidiče, který skončil ve vazbě, za „velmi znepokojivé“. Poté, co zastavil své vozidlo uprostřed shromáždění, jej několik lidí napadlo a způsobilo mu lehká zranění.

reklama
Tresty za týrání zvířat budou přísnější. Viníkovi hrozí až deset let za mřížemi
reklama
reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

USA

Domácí zpravodajství

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti
Další články
reklama
reklama