reklama

S remakem Mafie nemám nic společného, říká herní vývojář Daniel Vávra

Mnoho herních fanoušků po celém světě potěšila zpráva, že se 28. srpna na trhu objeví remake legendární české videohry Mafia. Vydavatelství 2K Games slibuje novou grafiku, doplnění scénáře i český dabing. Jediné, co tak titulu bude chybět, je Daniel Vávra, který se dá považovat za otce celé série Mafia.

reklama

V roce 2002 česká videohra dobyla svět. Mafia, kterou vytvořilo studio Illusion Softworks, hráče upoutala hlavně kvalitně zpracovaným příběhem, zábavnými herními mechanismy i překvapivě povedenou grafikou, která v té době s klidem konkurovala americkému GTA III. I druhý díl Mafie byl velmi úspěšný, někteří hru ale kritizovali, že je nedodělaná. Mohlo to souviset s tím, že během vývoje dvojky české studio Illusion Softworks odkoupil americký gigant 2K Games. Ještě před vydáním hry došlo ve studiu k rozporům a Daniel Vávra ho v roce 2009 opustil.

Mafia (2002)
Mafia (2002)
Zdroj: CNN Prima NEWS

Vydáním kontroverzního třetího dílu si studio 2K Games u fanoušků série opravdu zavařilo. Možná si vývojáři v současnosti vytvořením remaku jedničky chtějí napravit reputaci. Daniel Vávra se však v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové přiznal, že s projektem nemá nic společného. „Rád bych jim poradil, ale v praxi to není možné, když jsem teď jejich konkurence,“ objasňuje a přiznává, že si po vydání hru zahraje, ale má jisté obavy. „Bojím se, že to bude už úplně něco jiného,“ dodává. K jeho názoru se přidává také publicista a fanoušek videoher Mikoláš Tuček, který byl druhým hostem pořadu. „Doufám, že do toho nebudou moc zasahovat,“ říká Tuček.

Mafia remake
Mafia remake
Zdroj: CNN Prima NEWS

Přestože Vávra nebyl k tvoření Mafie v novém kabátku přizván, dá se předpokládat, že dělá na vlastním projektu. Co má uznávaný herní vývojář v plánu, nepřiznal, ale na něčem novém pracuje. Fanoušci si tak mohou krátit čas hraním jeho poslední videohry Kingdom Come: Deliverance, která vyšla v roce 2018. Jedná se o ryze českou hru z období středověku v českých zemích. Hra upoutala celý svět realistickou grafikou, propracovanými rytířskými souboji i obrovským počtem dialogů. Zda půjde remake Mafie ve stopách Kingdom Come, to se dozvíme na konci léta.

Kingdom Come: Deliverance (2018)
Kingdom Come: Deliverance (2018)
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama