reklama

Drama na Tchaj-wanu: Drak vynesl 3letou dívku desítky metrů nad zem. Děvčátko se udrželo

Obrovské drama se odehrálo na Mezinárodním festivalu draka 2020, který probíhal o víkendu v Sin-ču na severozápadě Tchaj-wanu. Silný poryv větru tam vynesl draka i s holčičkou, která se ho v tu chvíli držela, několik desítek metrů vysoko. Vše nakonec dobře dopadlo, děvčátko až na pár škrábanců neutrpělo žádné zranění. Celý incident zachytili svědci na mobilní telefony.

reklama

Ze záběrů sdílených na sociálních sítích je parné, jak se dívka houpala ve vzduchu dlouhé vteřiny, než lidé draka dostali zpátky na zem. Děvčátko se zřejmě z části drželo, částečně se do draka zamotalo. Skupině návštěvníků se následně podařilo dívku chytit.

Lin utrpěla podle místních médií jen mírné škrábance na tváři a na krku. Pořadatelé ji však okamžitě poslali do nemocnice. Festival byl krátce po incidentu ukončen. Starosta Lin Chih-chien se později omluvil přes Facebook. „Tým městské správy se oběti veřejně upřímně omlouvá,“ uvedl a dodal, že úřady zahájí vyšetřování incidentu, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo.

Generální tajemník tchaj-wanského fóra Asijského draka později řekl, že drak měl nést bonbóny, které měly být rozptýleny po obloze, aby je mohly děti pochytat. Dodal, že děti budou pro příště drženy dál od draků. Organizátoři navíc prý neočekávali tak náhlý a silný vítr.

Tagy: drak Tchaj-wan

Další hlavní zprávy

reklama
reklama
Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let

Kultura

Domácí zpravodajství

Otevírání sjezdovek? Ne. Jsou plné nemocnice a za rohem britská mutace, varuje Hamáček
Šedo: S Blatným jsem za celou dobu mluvil asi patnáct minut, tak se pracovat nedá
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin
Deset tisíc očkovaných denně. Kdy začne fungovat velkokapacitní očkovací centrum?
Další články
reklama
reklama