reklama

Šafránková brala osud s lehkostí. Na její smrti jsem se nezviditelňovala, říká Lukášková

Už je to pět měsíců, co odešla oblíbená herečka Libuše Šafránková. Spisovatelka Markéta Lukášková v té době sdílela na sociálních sítích příspěvek, ve kterém na ni vzpomínala. Mimo jiné napsala, že Šafránková léčbě nevěnovala přílišnou pozornost a ze smrti si dělala legraci. Veřejnost svým vzkazem šokovala a někteří ji vinili z toho, že se chce akorát zviditelnit. Podle Lukáškové však bylo hlavním posláním jejího vzkazu to, jaký byla Šafránková skvělý člověk.

reklama

„Před několika měsíci, kdy odešla Libuška Šafránková, jsem napsala takovou vzpomínku na ni. Chtěla jsem ukázat lidem, jaký byla skvělý člověk. Chtěla jsem, aby lidé věděli, že do poslední chvíle byla nadšená do života a chtěla pracovat,“ uvedla pro Showtime Lukášková. „Bulvární média to však otočila tak, že já sděluji věci o jejím zdravotním stavu a že se chci akorát zviditelnit a snažím se na ní nahonit slávu. To mě hodně zasáhlo,“ doplnila autorka knihy Losos v kaluži.

Právě tato kniha posloužila jako důvod k jejímu seznámení se Šafránkovou. Seznámili se před třemi roky a od té doby byly přítelkyně na telefonu. „Začaly jsme spolu komunikovat, protože jsem chtěla, aby Libuška hrála ve filmu podle mé knihy. Nahrávala také audioknihu. Poté jsme si vždycky zavolaly a povídaly jsme si o všem a bylo to strašně milé,“ popsala Lukášková.

Brala to s lehkostí

„Nemám pocit, že odešla, a čekám, že telefon zase zazvoní. Byl to pro mě blízký člověk a prostě jsem chtěla jenom sdělit, že Libuška byla hrozně zábavný, chytrý a hodný člověk,“ doplnila.

Šafránková zemřela v červnu. Podle Lukáškové byla se svým osudem smířená. „Bylo neuvěřitelné, s jakou lehkostí a humorem to brala. V tu chvíli mi vždy přišlo, že jsem z toho byla víc špatná než ona, když jsme si o tom povídaly. V té knížce, kterou četla, se píše, že lidé, kteří zemřou a jdou do nebe, dávají pozor na své pozůstalé. A ona na to věřila a nebála se. Ona se fakt nebála,“ řekla Lukášková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Výbuch indonéské sopky si vyžádal mrtvého a 41 zraněných. Všude jsou oblaka kouře a popela

Aktualizováno

Na východě nejlidnatějšího indonéského ostrova Jáva v sobotu vybuchla sopka Semeru. Vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela, čímž donutila obyvatele přilehlých oblastí, aby se dali na útěk. Místní úřady uvádějí, že zemřel nejméně jeden člověk, 41jich utrpělo zranění. Náměstek šéfa okresu Lumajang Indah Masdar na tiskové konferenci oznámil, že desítky lidí mají popáleniny.

reklama

Domácí zpravodajství

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama