CNN Prima News spisovatelka

spisovatelka

Výpis příspěvků ke štítku „spisovatelka“

Západ se nás snaží zrušit jako Rowlingovou, řekl Putin. Spisovatelka poslala rázný vzkaz

25. března 2022 17:04

Autorka ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi J. K. Rowlingová se v pátek ohradila proti slovům ruského prezidenta Vladimira Putina. Vůdce Kremlu prohlásil, že Západ se snaží „zrušit“ Rusko a ruskou kulturu kvůli jeho tradičním postojům, stejně jako se distancoval od Rowlingové kvůli jejím názorům na transgenderové osoby. Podle Rowlingové není Putin nejlepším kritikem západních poměrů, vzhledem k tomu, že vraždí, tráví a vězní své oponenty. Informoval o tom list The Times.

Další hvězda Harryho Pottera se obula do Rowlingové. Autorka čelí obvinění z transfobie

30. prosince 2021 07:31

Hvězda z filmů o Harry Potterovi se ohradila proti slovům spisovatelky J. K. Rowlingové. Herec Chris Rankin, který ve filmech ztvárnil Percyho Weasleyho, označil transgender názory spisovatelky za „škodlivé“. Stal se tak dalším kritikem autorky, díky jejímuž dílu se stal slavným. Rowlingová čelí obvinění z transfobie poté, co v roce 2020 zesměšňovala článek, v němž se řešila genderová neutrálnost. V minulosti ji kritizovali i další herci. J. K. Rowlingová bude chybět na všech oslavách, které se k výročí pořádají.

Do Běloruska se vrací stalinismus, varuje spisovatelka Radka Denemarková

20. prosince 2021 06:27

Vysoké tresty 18, 16, 15 a 14 let vynesl minulý týden běloruský soud nad obviněnými, kteří loni podpořili demonstrace opozice. Nejvyšší trest dostal Sjarhej Cichanouski, manžel prezidentské kandidátky Svjatlany Cichanouské. „Lukašenko propojuje stalinistické metody se současným světem,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS česká spisovatelka Radka Denemarková. Lidskoprávní aktivistka, která mimo jiné spolupracuje s čínským disentem a uvězněnému Cichanouskému poslala za mříže podpůrný dopis.

Spisovatelka Rowlingová čelí výhrůžkám smrtí. Mohla bych jimi vytapetovat dům, říká

24. listopadu 2021 06:18

Nepříjemné chvíle zažívá celosvětově uznávaná spisovatelka J. K. Rowlingová. Autorka série o mladém čarodějovi čelí vyhrůžkám, které jí posílají transsexuální aktivisté. Důvodem je názor spisovatelky na trans osoby. Umlčet se prý ale nenechá: „Dostala jsem tolik výhrůžek smrtí, že bych si jimi mohla vytapetovat dům.“

Byla dlouholetou milenkou Masaryka. Sám prezident popsal jejich intimní sblížení

28. října 2021 07:30

Prvního prezidenta československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka si často představíme jako staršího pána sedícího za pracovním stolem, případně na koni. Že by mohl takový člověk jako Masaryk i v pokročilém věku udržovat milenecký vztah, se zdá být nepravděpodobné. Opak je ale pravdou. Prezident několik let udržoval intimní vztah se spisovatelkou, publicistkou a veřejnou aktivistkou Oldrou Sedlmayerovou.

Šafránková brala osud s lehkostí. Na její smrti jsem se nezviditelňovala, říká Lukášková

18. října 2021 06:37

Už je to pět měsíců, co odešla oblíbená herečka Libuše Šafránková. Spisovatelka Markéta Lukášková v té době sdílela na sociálních sítích příspěvek, ve kterém na ni vzpomínala. Mimo jiné napsala, že Šafránková léčbě nevěnovala přílišnou pozornost a ze smrti si dělala legraci. Veřejnost svým vzkazem šokovala a někteří ji vinili z toho, že se chce akorát zviditelnit. Podle Lukáškové však bylo hlavním posláním jejího vzkazu to, jaký byla Šafránková skvělý člověk.