CNN Prima News spisovatelka

spisovatelka

Výpis příspěvků ke štítku „spisovatelka“

Smrt, která otřásla Německem. Autorku bestsellerů měli brutálně zavraždit v jejím hausbótu

Německem otřásla vražda autorky bestsellerů Alexandry Fröhlichové, jejíž bezvládné tělo bylo objeveno v úterý v jejím hausbótu v Hamburku. O přesných okolnostech smrti vyšetřovatelé mlčí. Zpravodajství NDR spekuluje o tom, že měla být zastřelena. V řece Labi policie pátrá po vražedné zbrani, jedním z podezřelých je podle deníku Bild příbuzný spisovatelky.

Zaostřeno na Boženu Němcovou: Odkaz spisovatelky ožívá. Zlínské divadlo přináší hned tři hry

Městské divadlo Zlín pravidelně obrací svou pozornost k výraznému tematickému okruhu, kterému věnuje vybrané inscenace pod hlavičkou „FOKUS“. Letos padla volba na osobnost a dílo Boženy Němcové, nejznámější české spisovatelky. V rámci této dramaturgické linie vznikly hned tři různorodé divadelní počiny – pohádková adaptace Sedmero krkavců a také autorská dramatizace Babičky a silné monodrama Dávno, dávno již tomu (Zpráva o pohřbívání v Čechách).

První noc spala v domě, kde Stalinovi kati vraždili oponenty. Knapová popsala válečný Charkov

Charkov se naučil žít s každodenními útoky ruské armády, přiblížila ve vysílání CNN Prima NEWS válečnou realitu novinářka a spisovatelka Adéla Knapová. Po nějaké době se prý místo ustavičného odbíhání do prostorů bez oken naučila vyhodnocovat rizika, a to i za pomoci aplikace, která ukazuje trajektorii raket. První noci prožila v domě, kam nechával diktátor Josif Stalin svážet své oponenty a na místě je popravovat.

Vražda známé české spisovatelky. O svém tyranském manželovi psala v knihách, nakonec ji ubodal

Simona Monyová. Úspěšná spisovatelka ženských románů, které se přezdívalo Viewegh v sukních. V srpnu 2011 ji při hádce zavraždil její manžel a také vydavatel jejích knih Boris Ingr. Příběh Monyové je příběhem na venek úspěšné a bohaté dámy, uvnitř svírané tyranizujícím zakomplexovaným manželem, který byl i smutnou inspirací mnoha knih. Případ řeší další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Vyvražďování, lágry, násilí. Tchajwanští domorodci popisují Čechům nedávná utrpení

Prožili si peklo v éře japonské nadvlády i za generalissima Čankajška. „Japonci tchajwanské domorodce často fyzicky likvidovali. Za takzvaného bílého teroru, který skončil až v roce 1987, jsme zase čelili neustálému zatýkání, věznění, převýchově v pracovních táborech a občas naši lidé prostě zmizeli,“ vypráví 55letá Liglav Awu, příslušnice kmene Paiwan. Původní obyvatelé pacifického Tchaj-wanu ale pociťují diskriminaci i dnes. „Vláda nám například nevrátila zkonfiskovanou půdu. Ve srovnání s minulostí teď ale prožíváme asi nejlepší dobu,“ říká pro CNN Prima NEWS 41letý Apyang Imiq z kmene Truku. Imiq i Awu patří na Tchaj-wanu mezi žádané spisovatele a s jejich tvorbou se nyní mohli setkat i Češi.

Vrah spisovatelky Monyové zůstane za mřížemi. Po zamítnutí žádosti o propuštění zkolaboval

Vrah a bývalý manžel spisovatelky Simony Monyové zůstane ve vězení. Okresní soud nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění. Boris Ingr podle trestního senátu nesplnil podmínky pro život na svobodě, prý může být svému okolí stále nebezpečný. Odsouzený muž v soudní síni zkolaboval, další šanci na podmíněné propuštění bude mít znovu za rok.