CNN Prima News spisovatelka

spisovatelka

Výpis příspěvků ke štítku „spisovatelka“

Vrah spisovatelky Monyové zůstane za mřížemi. Po zamítnutí žádosti o propuštění zkolaboval

Vrah a bývalý manžel spisovatelky Simony Monyové zůstane ve vězení. Okresní soud nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění. Boris Ingr podle trestního senátu nesplnil podmínky pro život na svobodě, prý může být svému okolí stále nebezpečný. Odsouzený muž v soudní síni zkolaboval, další šanci na podmíněné propuštění bude mít znovu za rok.

Mí přátelé už tvoří malý hřbitov, říká spisovatelka ze zákopů. Umírají učitelé i prodavači

Smrt je všudypřítomná již od polsko-ukrajinských hranic. Stačí cestou od přechodu Korczowa/Krakovec dorazit do prvních ukrajinských obcí. Každá vesnice má válečné oběti. „Padlé hrdiny pohřbívají na čestná místa, která jsou ozdobena vlajkami. Jsou nepřehlédnutelná a opravdu je najdete téměř na každém funkčním hřbitově,“ říká o dvě hodiny později v ukrajinském Lvově dobrovolnice a zároveň spisovatelka Kateryna Kalytko. „Když to řeknu obrazně, tak jeden malý hřbitov vlastně tvoří mí padlí přátelé,“ dodá před pouličním graffiti s nápisem Sláva Ukrajině.

Nepovažuji se za úspěšnou autorku, říká Pawlowská. Promluvila o ztrátě milovaného manžela

Pořád je to pro mne těžké, říká spisovatelka Halina Pawlowská o období po smrti manžela Zdeňka, který zemřel před téměř deseti lety. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS s nadsázkou připodobnila ztrátu milovaného člověka ke ztrátě oblíbené rtěnky. Mimo jiné promluvila také o plánech na novou knihu a prozradila, jestli samu sebe vnímá jako úspěšnou autorku.

Těžké chvíle Bernáškové. Vzpomněla na natáčení v den smrti otce. I to život přináší, řekla

Jana Bernášková je známá coby úspěšná divadelní a seriálová herečka. Svůj talent ale dokázala uplatnit i jako spisovatelka – nyní vychází její třetí román Koloušek. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS známá umělkyně prozradila, že ji ke psaní přivedla tíživá životní situace. Začala s ním totiž v době, kdy se její tatínek léčil s rakovinou.

Krutý osud spisovatelky Simony Monyové. Manžel ji bil, znásilňoval a nakonec surově zabil

Simona Monyová, autorka románů pro ženy, které se stávaly bestselery a několik z nich bylo zfilmováno, v soukromí prožívala peklo. Ze svého trápení se snažila vypsat. Příběhy o mezilidských vztazích a domácím násilí byly vlastně o ní. Zemřela v pouhých čtyřiačtyřiceti letech, když ji ubodal nožem její vlastní manžel, bývalý televizní kameraman Boris Ingr.