reklama

Saganovi se vzdaluje zelený trikot. Ohrozil Van Aerta, ten mu ukázal prostředníček

Peteru Saganovi (vlevo) se na Tour de France vzdaluje zelený trikot pro nejlepšího spurtera. Na snímku vedle slovenského cyklisty Kolumbijec Egan Bernal.
Foto: ČTK

Leckomu se mohl vybavit incident z Tour de France 2017. Tehdy byl cyklista Peter Sagan po kontaktu s Britem Markem Cavendishem v závěrečném spurtu ze slavného závodu vyloučen. Letos, v dojezdu 11. etapy „Staré dámy“ do města Poitiers, slovenský jezdec opět při rvačce o přední pozice vytrčil loket a mohlo být zle. Wout van Aert se na rozdíl od Cavendishe udržel v sedle, Sagan byl však přesto penalizován. Tím se mu zkomplikovala cesta za „jeho“ zeleným dresem pro nejlepšího spurtera, který získal celkem sedmkrát.

reklama

V cíli 167,5 kilometru dlouhé etapy bylo pořádně těsno. Peter Sagan si chtěl vyjet třinácté vítězství v kariéře na Tour de France, premiérové v letošním ročníku. Nakonec mu vítězství zůstalo odepřeno.

V závěrečných metrech si cyklista stáje Bora hledal skulinku, kterou by se prosmýkl na čelo. Rozhodl se využít velmi těsného prostoru u pravé bariéry. Postupně nabíral rychlost, jenže brzy zjistil, že bude potřebovat nejen kuráž, ale také pořádnou dávku agresivity.

Jak se dral kupředu kolem jezdce týmu Jumbo-Visma Wouta van Aerta, používal třicetiletý rodák ze Žiliny velmi aktivně své lokty. Šestadvacetiletého Belgičana tak Sagan dokázal díky tomu předehnat, i když mu stejně v cíli chybělo několik centimetrů na vítězného Caleba Ewana a druhého Sama Bennetta, a skončil až třetí.

Van Aert bleskově ohodnotil Saganovu adrenalinovou jízdu vztyčeným prostředníčkem. A jury Sagana za nebezpečné počínání s odstupem několika minut přesunula až na poslední místo celého balíku, který projel cílem před další skupinou s náskokem 16 vteřin. Bronzovou příčku nakonec bral Van Aert.

Tím, že nakonec Sagan není ve výsledku 11. etapy veden jako třetí, nýbrž až na 84. pozici, hodně ztratil v boji o zelený trikot. Bodovací soutěž ovládl excelentní slovenský spurter při osmi účastech na Tour de France hned sedmkrát, což se nikomu jinému nepodařilo. Začíná se zdát, že letos se svého oblíbeného trikotu s francouzským názvem „maillot vert“ nedočká.

Krátce po polovině „Staré dámy“ má na aktuálního sprinterského lídra Sama Bennetta z ekipy Deceunink – Quick Step manko 68 bodů. Ze třetí pozice navíc Saganovi na záda šlapou Bryan Coquard s Calebem Ewanem, kteří ztrácejí 18, resp. 20 bodů.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama