CNN Prima News Wout van Aert

Wout van Aert

Výpis příspěvků ke štítku „Wout van Aert“

Vingegaard zpečetil triumf na Tour. Časovku před finále v Paříži ovládl Van Aert

23. července 2022 18:25

Dánský cyklista Jonas Vingegaard si v předposlední 20. etapě Tour de France druhým místem v časovce pojistil průběžné vedení a pouze nedělní slavnostní dojezd do Paříže ho dělí od premiérového triumfu na nejslavnějším světovém závodu. Žlutý dres už ale tradičně v závěrečný den nemění majitele. Jízdu proti chronometru vyhrál Vingegaardův belgický kolega z týmu Jumbo-Visma Wout van Aert.

Krásné gesto na Tour de France. Vingegaard veze žlutý dres do Paříže jako Mr. Fair Play

21. července 2022 20:28

I když do konce Tour de France zbývají ještě tři etapy, premiérovým vítězem bude na 99 procent Dán Jonas Vingegaard. V poslední horské zkoušce dokázal cyklista stáje Jumbo-Visma setřást krále posledních dvou ročníků Tadeje Pogačara. Ale ještě před tím, než ho takzvaně definitivně „utrhl“, ukázal krásné sportovní gesto. Na Slovince ohleduplně počkal, když soupeř upadl.

König: Pogačar není robot, jeho kolaps mě ale překvapil. A teď už to napraví jen těžko

19. července 2022 06:25

Peloton už se pomalu stáčí k Paříži. V posledním týdnu ale ještě musí cyklisté přejet Pyreneje nebo si střihnout časovku. Zraky v závěrečné fázi Tour de France budou směřovat především na dva muže – Jonase Vingegaarda, aktuálního lídra ve žlutém dresu, a pronásledovatele Tadeje Pogačara. Své postřehy před vyvrcholením neslavnějšího závodu přidal pro CNN Prima NEWS Leopold König, který sám dvakrát okusil nástrahy a kouzlo populární Grand Tour.

Pogačar obhájí triumf na Tour de France. V časovce vládl Van Aert

17. července 2021 19:07
Aktualizováno

Slovinský cyklista Tadej Pogačar obhájí vítězství na Tour de France. V předposlední etapě, kterou byla časovka na 30,8 kilometru, obsadil 22letý jezdec osmé místo a má více než pětiminutový náskok na druhého Jonase Vingegaarda z Dánska. Časovku vyhrál Belgičan Wout van Aert a připsal si druhé dílčí prvenství v letošním ročníku po triumfu horské jedenácté etapě.

Roglič vytáhl tým Jumbo-Visma na vrchol. Nesrazila ho krutá porážka na Tour de France

15. listopadu 2020 18:38

Cyklistická silniční sezona je na svém konci, vinou koronaviru později než obvykle. Někteří jezdci teď budou nabírat síly na další ročník, jiní během zimy usednou na cyklokrosové speciály. Do skupiny „neodpočívajících“ se zařadí také Belgičan Wout van Aert, jezdec stáje Jumbo-Visma, která letos byla podle žebříčku tou nejlepší ze všech worldtourových týmů.

I mistr světa se někdy utne. Nepozorný Alaphilippe tentokrát naboural do motorky

19. října 2020 13:06

Od konce září jezdí v duhovém trikotu. Julian Alaphilippe se na mistrovství světa v Itálii stal šampionem silničního závodu, díky čemuž si vysloužil tento unikátní barevný dres. Jako by ale 28letého cyklistu tak trochu zaklel, v minulých týdnech udělal několik zbytečných chyb. Naposledy si kvůli chvilkové nepozornosti při slavné belgické klasice Kolem Flander způsobil frakturu na pravé ruce.

Zlato z MS v cyklistice bere Alaphilippe. Je prvním francouzským vítězem od roku 1997

27. září 2020 17:05

Novým cyklistickým mistrem světa v silničním závodě se stal Francouz Julian Alaphilippe. Stal se tak po 23 letech prvním jezdcem své země, kterému se to povedlo. Z duhového trikotu tak vysvlékl loňského vítěze Matse Pedersena. V rámci světového šampionátu v Itálii získal své druhé stříbro Belgičan Wout van Aert – předtím na autodromu v Imole skončil druhý v časovce. Bronz bral Švýcar Marc Hirschi.

König o dramatické Tour de France: Pogačar předvedl jízdu desetiletí

21. září 2020 17:38

Skončila Tour de France, která nabídla jednu z nejdramatičtějších zápletek v historii. Hlavním hrdinou je Slovinec Tadej Pogačar, jenž si velkolepě uzmul žlutý dres v předposlední etapě. Poklonu si ale zaslouží mnoho dalších jezdců. Dalšími vyčnívajícími personami byli zejména Wout van Aert nebo Marc Hirschi. Počínání největších – a mladých – hvězd letošního nejslavnějšího cyklistického závodu sledoval také Leopold König, který se sám Tour dvakrát zúčastnil (2014 a 2015).

Saganovi se vzdaluje zelený trikot. Ohrozil Van Aerta, ten mu ukázal prostředníček

9. září 2020 20:12

Leckomu se mohl vybavit incident z Tour de France 2017. Tehdy byl cyklista Peter Sagan po kontaktu s Britem Markem Cavendishem v závěrečném spurtu ze slavného závodu vyloučen. Letos, v dojezdu 11. etapy „Staré dámy“ do města Poitiers, slovenský jezdec opět při rvačce o přední pozice vytrčil loket a mohlo být zle. Wout van Aert se na rozdíl od Cavendishe udržel v sedle, Sagan byl však přesto penalizován. Tím se mu zkomplikovala cesta za „jeho“ zeleným dresem pro nejlepšího spurtera, který získal celkem sedmkrát.