CNN Prima News salát

salát

Výpis příspěvků ke štítku „salát“

Už žádný rohlík s taveňákem. Havířovská nemocnice podává luxusní snídaně za stejné peníze

18. února 2022 05:49

Málokdo bude nesouhlasit s důležitostí výživy během léčby, natož během hospitalizace. Na chabou nemocniční stravu si dlouhodobě stěžují jak pacienti, tak odborníci. Havířovská nemocnice se však rozhodla s nešvarem skončit a zavedla snídaně, za něž by se nemusel stydět ani nejeden tuzemský penzion. Rohlíky s taveným sýrem nahradila ovesnou kaší nebo čerstvými zeleninovými saláty.

Jak na balkánskou kuchyni či vaření pod širákem? Prima FRESH přináší recepty všeho druhu

17. června 2021 11:21

V novém letním vydání gastronomického časopisu Prima FRESH je přes 75 originálních receptů všeho druhu. Od salátů, grilování a přípravy dobrot pod širým nebem až po sladké tečky, u kterých v časopise dominují ty nepečené. Co se týká zahraniční kuchyně, zaměřili se redaktoři na Balkán. A nezapomněli ani na vegany. Kde lze nové vydání koupit? A kde naleznete další 4 000 receptů zdarma?

Astronauti ve vesmíru vypěstovali první ředkvičky. Na Zemi je pošlou příští rok

5. prosince 2020 21:31

Na Mezinárodní vesmírné stanici se poprvé v historii podařilo vypěstovat ředkvičky. Trvalo to 27 dní a plody jsou zcela jedlé a výživné tak, jak mají být. Po sklizni putovaly do mrazničky, odkud je až příští rok transportuje na Zemi raketa firmy SpaceX. O úspěchu informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).