CNN Prima News salmonela

salmonela

Výpis příspěvků ke štítku „salmonela“

Salmonela v drůbeži na pultech v Česku. Inspekce varovala před výrobky z konkrétních řetězců

Další drůbeží maso dovezené do Česka z Maďarska obsahovalo bakterie, které způsobují salmonelózu, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Šlo o mražená husí prsa a kachnu. Inspektoři odebrali vzorky v Kauflandu a v Albertu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. S prodejci těchto potravin zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty.

Kinder v Česku stahuje některé čokolády. Reaguje na hlášené případy salmonely

Italský výrobce cukrovinek Ferrero preventivně stahuje z trhu v ČR a na Slovensku některé šarže čokoládových vajíček nebo bonbonů Kinder vyrobených v Belgii. Reaguje na možné spojení s několika hlášenými případy salmonely, v žádném z výrobků firmy ale testy tuto bakterii nenašly. Společnost Ferrero to ve sdělila ve středu. Salmonela způsobuje akutní průjmové onemocnění.

Infekční kliniky mají v létě napilno. Jak se vyhnout obávaným střevním virózám?

Přestože jsme v létě obecně „zdravější“, s teplým počasím totiž ubývá viróz, chřipek i nachlazení, měli bychom být opatrní. V letních měsících se totiž daří zejména střevním infekcím. Jak předcházet infekční salmonelóze a dalším infekcím, které nás mohou pěkně potrápit? CNN Prima NEWS oslovila Pavla Dlouhého, primáře infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Další nebezpečné kuřecí z Polska. Pozor na masové kuličky, varuje inspekce

Salmonelu odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve zmrazeném výrobku z kuřecího masa z Polska. „Laboratorní rozbory bakterii objevily ve výrobku s názvem Southern Fried Chicken Popsters – Kuřecí kuličky na jižanský způsob od firmy Iceland,“ oznámil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Nemoc salmonelóza, kterou bakterie způsobuje, doprovázejí hlavně průjmy a často také zvracení a horečky.