CNN Prima News San Diego

San Diego

Výpis příspěvků ke štítku „San Diego“

Jízda Krejčíkové v San Diegu pokračuje. Ve dvou setech udolala Brazilku a je v semifinále

Barbora Krejčíková si na turnaji v San Diegu zahraje semifinále. Sedmadvacetiletá česká tenistka porazila Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou 6:4, 6:3 a ve dvouhře se dostala nejdále od zranění kotníku ve Wimbledonu. O třetí letošní finále bude bojovat proti domácí Američance Danielle Collinsové. Ve hře o titul je Krejčíková v Kalifornii také s tradiční deblovou partnerkou Kateřinou Siniakovou, v pátek je rovněž čeká semifinále.

Cestou do Itálie se potápí loď s migranty, desítky se utopily. Dobrovolníci kritizují úřady

Po nehodě lodi u pobřeží Libye se pohřešují tři desítky lidí, dobrovolníci z projektu Alarm Phone informují o tom, že se utopily. Organizace viní italské úřady z nečinnosti. Lodi hrozí úplné potopení, zachránit se zatím podařilo 17 uprchlíků. Nejméně osm lidí pak zemřelo v noci na neděli také u pobřeží amerického San Diega poté, co se jejich dvě lodě převrátily. Podle serveru The San Diego Union-Tribune jsou posádky lodí podezřelé z pašeráctví. Podle agentury AP se stále pohřešuje sedm lidí.

Nevídaná podívaná na pláži. Drzí lachtani se chtěli pářit, vyhnali tak desítky návštěvníků

Desítky rekreantů vyrušili nečekaní hosté. Na pláži v San Diegu se totiž objevili dva lachtani, kteří během pár minut rozehnali téměř všechny návštěvníky. Ačkoliv se zprvu mohlo zdát, že zvířecí dvojice útočí na lidi, podle odborníka se má celá věc trochu jinak. V době páření se totiž samci jen předvádějí před samicí, o kterou soupeří.

České hokejisty posílí brankář Dostál z Anaheimu. Šestice hráčů naopak z kádru vypadla

Aktualizováno

Sedmou posilou z NHL v nominaci českých hokejistů na světový šampionát, který začne v pátek ve Finsku, je brankář Anaheimu Lukáš Dostál. Jednadvacetiletý gólman bez zkušeností z reprezentačního A-týmu chytal během sezony převážně na farmě v San Diegu. V týmu je nyní trojice brankářů, osm obránců a 14 útočníků. Kouč Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jsou připraveni ještě čekat na hráče, jejichž týmy vypadnou v 1. kole play off NHL.

Nosorožci na prahu vyhynutí: Populaci vzácného druhu má zachránit umělé oplodnění

Mezinárodnímu vědeckému týmu se podařil další významný krok k záchraně téměř vyhynulých nosorožců bílých severních. Z tohoto živočišného druhu zbývají na světě už jen poslední dvě samice. Experti v říjnu a v lednu získali nová embrya, která by měla pomoci obnovit existenci tohoto druhu téměř vyhubeného kvůli pověrám. Vložení oplodněných vajíček ale nechtějí uspěchat a metodu si ověří nejprve u příbuzného poddruhu.

Na dálnici pršely peníze. Kdyby padaly televize, taky byste je nesbírali, zlobí se policie

Na dálnici poblíž San Diega v americkém státě Kalifornie se v pátek dočasně zastavil provoz, když se tam z obrněného vozu nedopatřením vysypaly stovky bankovek, jež pokryly celou vozovku i její okolí. Desítky řidičů na místě zastavily a začaly peníze sbírat, za což policie na místě dva lidi zatkla. Všechny ostatní, kteří si mohli stihnout několik bankovek přivlastnit, pak úřady pod hrozbou trestního stíhání vyzvaly k jejich vrácení.