CNN Prima News San Diego

San Diego

Výpis příspěvků ke štítku „San Diego“

Nevídaná podívaná na pláži. Drzí lachtani se chtěli pářit, vyhnali tak desítky návštěvníků

13. července 2022 09:59

Desítky rekreantů vyrušili nečekaní hosté. Na pláži v San Diegu se totiž objevili dva lachtani, kteří během pár minut rozehnali téměř všechny návštěvníky. Ačkoliv se zprvu mohlo zdát, že zvířecí dvojice útočí na lidi, podle odborníka se má celá věc trochu jinak. V době páření se totiž samci jen předvádějí před samicí, o kterou soupeří.

České hokejisty posílí brankář Dostál z Anaheimu. Šestice hráčů naopak z kádru vypadla

8. května 2022 20:12
Aktualizováno

Sedmou posilou z NHL v nominaci českých hokejistů na světový šampionát, který začne v pátek ve Finsku, je brankář Anaheimu Lukáš Dostál. Jednadvacetiletý gólman bez zkušeností z reprezentačního A-týmu chytal během sezony převážně na farmě v San Diegu. V týmu je nyní trojice brankářů, osm obránců a 14 útočníků. Kouč Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jsou připraveni ještě čekat na hráče, jejichž týmy vypadnou v 1. kole play off NHL.

Nosorožci na prahu vyhynutí: Populaci vzácného druhu má zachránit umělé oplodnění

3. března 2022 22:41

Mezinárodnímu vědeckému týmu se podařil další významný krok k záchraně téměř vyhynulých nosorožců bílých severních. Z tohoto živočišného druhu zbývají na světě už jen poslední dvě samice. Experti v říjnu a v lednu získali nová embrya, která by měla pomoci obnovit existenci tohoto druhu téměř vyhubeného kvůli pověrám. Vložení oplodněných vajíček ale nechtějí uspěchat a metodu si ověří nejprve u příbuzného poddruhu.

Na dálnici pršely peníze. Kdyby padaly televize, taky byste je nesbírali, zlobí se policie

20. listopadu 2021 18:20

Na dálnici poblíž San Diega v americkém státě Kalifornie se v pátek dočasně zastavil provoz, když se tam z obrněného vozu nedopatřením vysypaly stovky bankovek, jež pokryly celou vozovku i její okolí. Desítky řidičů na místě zastavily a začaly peníze sbírat, za což policie na místě dva lidi zatkla. Všechny ostatní, kteří si mohli stihnout několik bankovek přivlastnit, pak úřady pod hrozbou trestního stíhání vyzvaly k jejich vrácení.

Revoluční objev. Samice dravých kondorů se dokážou rozmnožovat i bez oplodnění samcem

30. října 2021 11:52

Kriticky ohrožení kondoři kalifornští možná uniknou vyhynutí i díky schopnosti samic, které se dokážou rozmnožovat bez oplodnění samcem. Vědci ze zoo v San Diegu zjistili, že samice kondorů při několika příležitostech vyseděly vejce s mláďaty, která oplodnily samy a která nemají žádnou genetickou spojitost s dalším jedincem. Samice přitom sdílely voliéry s plodnými samci. Napsal o tom deník The Times.