CNN Prima News skladatel

skladatel

Výpis příspěvků ke štítku „skladatel“

Dvorní skladatel Agnieszky Holland vystoupí v Praze. Bude dirigovat v Obecním domě

Antoni Komasa-Łazarkiewicz vystoupí 18. dubna 2024 na pražském koncertě Spectacular Music of Hollywood. Autor hudby k filmům jako Hořící keř, Šarlatán či Quo Vadis, Aida? osobně oddiriguje části svého díla. Na koncertě dále zazní hudba z hollywoodských filmů Star Wars, Největší showman či Iron Man 2, kterou budou dirigovat jejich tvůrci. Vstupenky na exkluzivní zážitek v podání Českého národního symfonického orchestru koupíte v síti TICKETPORTAL.

Composers Summit Prague: Šance pro skladatele. Vítěz soutěže může získat globální zakázku

Nadaní skladatelé mají možnost vyhrát 30 000 Kč a hodnotné licence od společnosti Orchestral Tools v soutěži OSA a Composers Summit Prague. Soutěžní skladbu, jejíž zadání vypracoval zástupce společnosti Paramount, Matthew Hearon-Smith, je nutné odevzdat do 17. března 2024. Porotu tvoří zástupci Advisory Boardu v čele s Eliou Cmíralem, vyhlášení proběhne 1. dubna. Dvěma nejlepším skladatelům bude umožněno představit svou skladbu na Showcasu nadaných skladatelů, který proběhne 21. dubna ve studiu Českého národního symfonického orchestru. Vítěz také předvede svou skladbu během koncertu Spectacular Music of Hollywood po boku hollywoodských skladatelů 18. dubna v Obecním domě.

V Česku jsou skvělé party. Šlapeme na paty evropské špičce, pochvaluje si slavný DJ z Prahy

Česká klubová scéna se za poslední roky změnila k lepšímu a dohání evropské metropole, nastínil uznávaný DJ NobodyListen, vlastním jménem Jakub Strach. Ten v pořadu CNN Prima NEWS představil časosběrný dokument o sobě a zároveň přiznal, že začátky neměl v branži vůbec jednoduché. Ve studiu došla řeč i na baletní představení v Národním divadle, ke kterému složil hudbu, a i díky jeho jménu na něj dorazilo do hlediště nadmíru mladých lidí.

Zpěvák Penk promluvil o drogách a pokusu o sebevraždu. Prozradil, co ho vrátilo do života

Zpěvák Michal Penk patřil mezi hudební ikony. Jeho kariéra však vzala za své, když v 90. letech propadl těžkým drogám. Kromě jiného užíval kokain a pervitin, v důsledku čehož ho trápily halucinace a bludy. S těžkou závislostí se nakonec popasoval a nyní je tam, kde je mu nejlépe, a to zpět na pódiu. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS popsal, co mu v boji se závislostí pomohlo.

Vágner o tragické nehodě: Ztuhl jsem jako led. Dodnes nevím, jak jsem z autobusu vypadl

Na 21. srpna 1968 hudebník Karel Vágner jen tak nezapomene. Spolu s dalšími členy kapely se během zájezdu v Mongolsku stal účastníkem tragické nehody. Jejich autobus se zřítil ze srázu a převrátil se. Vágner a klávesista Ivo Moravus měli velké štěstí, při nehodě totiž vypadli malým okénkem ven a tragédii přežili. Detaily hrůzné nehody si známý textař pamatuje dodnes. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS vylíčil některé z nich.

Český seriál s hollywoodskou stopou. Hudbu k Sedmi schodům k moci složil Elia Cmíral

Sedm schodů k moci, osmidílná fiktivní série, volně inspirovaná českým korupčním politickým prostředím po roce 2000. Vypráví příběh ženy Anny Malé, které se díky vztahovým záležitostem otevřely dveře nejen k velké moci. Anna se z pozice servírky dostala až mezi nejvyšší politická patra a vlivnou společnost. Hudbu k tomuto úspěšnému seriálu složil Elia Cmíral, český skladatel, který už několik desítek let působí v Hollywoodu.

Zemřel slavný skladatel Bacharach. Psal hity pro Toma Jonese, učil se od Bohuslava Martinů

Ve věku 94 let zemřel americký popový skladatel Burt Bacharach, který psal hity pro Arethu Franklinovou nebo Toma Jonese. Informovala o tom s odvoláním na jeho asistentku agentura AP. Mezi nejznámější skladby zesnulého umělce patří I Say a Little Prayer nebo Raindrops Keep Fallin' on my Head z oscarového filmu Butch Cassidy a Sundance Kid. Kromě tří cen americké filmové akademie měl Bacharach na kontě také řadu dalších trofejí včetně osmi ocenění Grammy.