Chinaski se vrátili z Rockfieldu a přidávají druhou O2 arenu. Oslaví 30 let na scéně

Chinaski, jedna z nejúspěšnějších českých skupin posledních desetiletí, oslaví 30 let velkolepými koncerty v pražské O2 areně. Fanouškům nabídnou to nejlepší z celé své kariéry. Pro velký zájem kapela přidává druhý koncert. Konat se bude o den později po vyprodaném prvním termínu, ve čtvrtek 12. prosince 2024. Vstupenky jsou od pátku 1. března v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketmaster.

„Oslavy třiceti let jsme se rozhodli pojmout hlavně jako dárek našim fanouškům, kteří si s námi aspoň část z těch tří dekád prožili. Vzhledem k rychlosti, jakou vstupenky do pražské areny zmizely, jsme se rozhodli přidat ještě jeden koncert o den později. Na obou zahrajeme 30 songů, které k naší kapele neodmyslitelně patří. Dostane se určitě i na věci, které jsme na koncertech roky nezahráli. Těšíme se i na songy s dechovou sekcí, Petrem Kužvartem a Štěpánem Škochem, kteří se k nám na část koncertu připojí,“ říká k chystané speciální události v O2 areně frontman Chinaski Michal Malátný.

ČTĚTE TAKÉ: Koller prozradil důvod odchodu z kapely Lucie. Nemám čas celý život, chci si užít, říká

Dalším dárkem, kterým kapela obdaruje fanoušky i sebe, je album, na kterém se kromě několika nových písní objeví i desítka zásadních hitů z historie, avšak s novým aktuálním zvukem. Chinaski ho v únoru vyrazili nahrát na britské ostrovy do Walesu do světoznámého studia Rockfield, kde už v roce 2014 vzniklo jejich stejnojmenné album. Zpráva o tom, že se narozeninový koncert vyprodal, je zastihla v průběhu nahrávání.

„Rozhodnutí o přidání druhého koncertu jsme udělali v dobré náladě na konci nahrávání v britském studiu Rockfield, kde jsme před pár dny natáčeli další z dárků k našemu výročí. Dospěli jsme a cítíme, že některé písně, které jsme v minulosti nahráli, bychom dnes zahráli jinak, lépe a něco v nich změnili. Těšit se tak můžete třeba na novou Drobnou paralelu nebo na nově nahrané naše vůbec nejstarší písně Punčocháče a Moc toho nevím,“ odhaluje další plány k oslavám 30 let Michal Malátný.

Za tři desetiletí na hudební scéně se Chinaski pyšní téměř padesáti rádiovými hity, mnohé z nich zlidověly. Koncerty v ikonické aréně budou v roce 2024 jedinými samostatnými, půjde tak o jedinečnou příležitost s Chinaski jejich jubileum oslavit. Největší show v třicetileté historii Chinaski se uskuteční 11. a 12. prosince 2024.

Pro nejvěrnější fanoušky jsou i na přidaném koncertu připraveny vstupenky, které zahrnují dárek od kapely a setkání před koncertem. Pro rodiny s dětmi je zase připraveno speciální zvýhodněné vstupné a vyhrazený rodinný sektor.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: James Blunt EXKLUZIVNĚ: Praha naprosto vyniká. Prozradil, co nesmí chybět u něj v šatně

Tagy: