SARS

Výpis příspěvků ke štítku „SARS“

Tvrdý útok na poradce německé vlády: Tajíte skutečný původ koronaviru, vmetl mu vědec

V tvrdou výměnu názorů se proměnilo pátrání po původu koronaviru, který již téměř dva roky ochromuje život na Zemi. Rozpoutal ji rozhovor v německém časopisu Cicero s nanovědcem Rolandem Wiesendangerem z Hamburské univerzity, který obviňuje virologa a poradce německé vlády Christiana Drostena ze snahy zakrýt domnělý laboratorní původ SARS-CoV-2. Ten to rázně odmítá a svého názorového soka označuje za „extrémní osobnost“.

Krčméry: Na koronaviry se umíralo i do 12 hodin. První týden zemřela půlka nakažených

Nenacházíme se v další vlně, ale už ve třetí pandemii koronaviru. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog a hlavní tvář boje proti covidu u našich východních sousedů Vladimír Krčméry. Odborník na tropické nemoci mimo jiné porovnává jednotlivé mutace, které se ve světě rozšířily, a připomíná také pandemii SARS. Tu zažil před lety v Hongkongu a popisuje, kterak tehdy pacienti onemocněli a posléze umřeli nevídanou rychlostí.

Peková: Vakcína nemusí fungovat. Nevíme, co udělá za deset let, očkovat se nenechám

Vakcína nemusí fungovat. Byla vyvíjena proti čemusi, co se tu už nevyskytuje, řekla v rozhovoru pro Reflex mikrobioložka Soňa Peková. Podle ní nemusí fungovat na britskou mutaci koronaviru, navíc není jisté, co udělá za pět až deset let. Také přiznala, že se očkovat nenechá. V rozhovoru Peková také řekla, že je přesvědčená, že viry, které způsobily druhou i třetí vlnu, měly jiný kmen a byly uměle modifikované. Stejně na tom je podle ní i britská mutace.

Čína zakázala kvůli koronaviru prodej divokých zvířat. Ochránci doufají, že natrvalo

Na čínských trzích, v restauracích ani po internetu nebude dočasně možné prodávat divoká zvířata. Čína zákazem prodeje reaguje na rozšíření epidemie koronaviru, který si již vyžádal desítky lidských obětí. Čínské úřady se domnívají, že virus pochází z hada, který byl prodáván na trhu ve Wuhanu. Zde se běžně prodávají divoká zvířata určená ke konzumaci, a to včetně želv, potkanů, hadů či ježků. Právě konzumace divokých zvířat stojí za mnoha epidemiemi nedávné minulosti, jako byl například SARS.