reklama

Končí dominance Andreje Babiše, zní z koalice PirSTAN. Se Spolu chce jednat už večer

S koalicí Spolu jsme připraveni jednat ještě v sobotu večer, když bude chtít. CNN Prima NEWS to řekl šéf hnutí STAN Vít Rakušan. „Končí dominance Andreje Babiše. Doba chaosu bude v nejbližší době za námi. Je to velký úspěch,“ komentoval výsledky voleb předseda Pirátů Ivan Bartoš.

reklama

„Úplně první emoce je radost. Vypadá to, že dvě demokratické koalice skutečně dají přes sto mandátů v Poslanecké sněmovně. Můžeme vytvořit úplně jinou vládu, než je ta současná. Velká gratulace koalici Spolu,“ sdělil Rakušan.

Šéf STAN přiznal, že čekal více hlasů. „Kdybych říkal, že jsme nečekali ani 20 procent, byla by to lež. Kdo se nepodívá za svými chybami, je nucen je opakovat. Ještě jednou velká gratulace koalici Spolu, a zároveň velká naděje, že to v České republice změníme,“ pokračoval Rakušan.

Jednání se Spolu bude hned

Zaznívají také hlasy, že STAN „vylezli“ po zádech Pirátů. „Rozhoduje volič za plentou. Obrovská dezinformační kampaň na Ivana Bartoše a celou jeho stranu jednou vstoupí do dějin politologie. Starostové zase nabídli nějaké regionálně známé osobnosti. Asi to při volbě naší koalice finálně převážilo, ale rozhodně bych tady nemluvil o nějaké nevraživosti mezi dvěma subjekty,“ má jasno předseda STAN.

„Chtěl bych poděkovat Ivanu Bartošovi. Táhl koalici, nebál se čelit útokům. Vždy byl týmový člověk, který se svých soupeřů nebál, s jednoduchou filozofií:⁠ Nemám se čeho bát. Nekradu a nelžu. To byla největší deviza naší spolupráce,“ řekl Rakušan.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš má radost z toho, že koalice PirSTAN a Spolu budou mít ve Sněmovně většinu. „Končí dominance Andreje Babiše. Doba chaosu bude v nejbližší době za námi. Je to velký úspěch,“ uvedl Bartoš.

„Rádi bychom se hned, jakmile bude dopočítáno, kontaktovali s koalicí Spolu a domluvili si model dalšího vyjednávání. Pokud navrhnou jednání ještě dnes večer, jsme připraveni, pokud zítra, jsme také připraveni,“ uvedl šéf STAN.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie
Volby 2021

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Nacisty zabavené zvony se vrací do Česka. Göring jich chtěl uchovat jen deset

Odčinění historických křivd má mnoho podob. Zbrojní průmysl nacistické říše spolykal na 100 tisíc kostelních zvonů zrekvírovaných v Německu a v okupovaných zemích. Válku přežilo jen několik z nich, do Československa nebo Polska se ale nevrátily a byly zavěšeny na německé chrámy. „V naší diecézi máme šest desítek takových zvonů, všechny jsme se je teď rozhodli vrátit,“ oznámil v Píšti na Opavsku německý biskup Gebhard Fürst. Do obce o víkendu přivezl zrekvírovaný zvon z roku 1649.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

reklama