CNN Prima News Sedlčany

Sedlčany

Výpis příspěvků ke štítku „Sedlčany“

Děsivý incident na Slapech. Řidič sjel do nádrže, pod vodou zůstal uvízlý v kabině

Aktualizováno

Řidič nákladního auta sjel v pondělí po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

Škola nečekala na vládu, testovat děti začala sama. Revoluční testy zajistila zubařka

Na 2. základní škole v Sedlčanech na Příbramsku začalo v pondělí zkušební testování žáků na koronavirus. Zapojili se do něj prvňáci a druháci ze čtyř tříd, souhlas s testováním dali rodiče zhruba 85 procent žáků. Neinvazivní antigenní testy ze slin zajistila sedlčanská zubní lékařka Laura Roden, šlo o její iniciativu, oznámil ředitel školy Jaroslav Nádvorník.

Správa státních hmotných rezerv nemá v majetku jedinou ochrannou pomůcku. Budou až v září

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sdělil, že správa nemá aktuálně v majetku ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Veškerý materiál, který v prostorách skladů je, patří Ministerstvu zdravotnictví. Další zásoby jsou pak ve skladu Ministerstva vnitra, kde je podle informací premiéra Andreje Babiše 65 miliónů roušek. Švagr hodlá sklady v Sedlčanech doplnit začátkem září, a to na dvouměsíční zásobu. Nyní dokončují otevřená výběrová řízení.

Nula ochranných pomůcek, takový je stav státních hmotných rezerv, přiznal předseda

„V tuto chvíli v hmotných rezervách z ochranných pomůcek máme nulu,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové předseda Správy státních hmotných rezerv ČR (SSHR) Pavel Švagr. „Reálné zásoby má ještě ve skladech ministerstvo vnitra a v Sedlčanech jsou ještě zásoby ministerstva zdravotnictví, odkud stále probíhá distribuce,“ dodal Švagr. Proto teď SSHR vypisuje zakázky pro doplnění zásob, aby se připravila na případnou druhou vlnu pandemie. Jenže SSHR zásobuje jen státní instituce a zaměstnance. Hospodářská komora ČR (HK) proto řeší, jak zajistit přípravu i pro soukromé podniky, uvedl v pořadu za HK Ivo Hlaváč s tím, že je potřeba také dbát na zvýšení podílu českých dodavatelů právě do státních hmotných rezerv.