CNN Prima News Sedlčany

Sedlčany

Výpis příspěvků ke štítku „Sedlčany“

Škola nečekala na vládu, testovat děti začala sama. Revoluční testy zajistila zubařka

15. února 2021 10:25

Na 2. základní škole v Sedlčanech na Příbramsku začalo v pondělí zkušební testování žáků na koronavirus. Zapojili se do něj prvňáci a druháci ze čtyř tříd, souhlas s testováním dali rodiče zhruba 85 procent žáků. Neinvazivní antigenní testy ze slin zajistila sedlčanská zubní lékařka Laura Roden, šlo o její iniciativu, oznámil ředitel školy Jaroslav Nádvorník.

V Sedlčanech začne zkušební testování školáků, řekl Babiš. Do Rakouska neodletěl

15. února 2021 07:44

Premiér Andrej Babiš (ANO) zrušil cestu do Rakouska. Kvůli mlze mohl odletět až po 11. hodině, nestihl by se ale vrátit včas na jednání vlády. Ve Vídni chtěl Babiš zjišťovat, jak zvládají testovat žáky a studenty na COVID-19 tak, aby se mohli bezpečně vrátit do škol. Zkušební testování školáků se má v Česku konat ve čtvrtek.

Správa státních hmotných rezerv nemá v majetku jedinou ochrannou pomůcku. Budou až v září

24. července 2020 18:44

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sdělil, že správa nemá aktuálně v majetku ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Veškerý materiál, který v prostorách skladů je, patří Ministerstvu zdravotnictví. Další zásoby jsou pak ve skladu Ministerstva vnitra, kde je podle informací premiéra Andreje Babiše 65 miliónů roušek. Švagr hodlá sklady v Sedlčanech doplnit začátkem září, a to na dvouměsíční zásobu. Nyní dokončují otevřená výběrová řízení.

Nula ochranných pomůcek, takový je stav státních hmotných rezerv, přiznal předseda

18. června 2020 05:47

„V tuto chvíli v hmotných rezervách z ochranných pomůcek máme nulu,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové předseda Správy státních hmotných rezerv ČR (SSHR) Pavel Švagr. „Reálné zásoby má ještě ve skladech ministerstvo vnitra a v Sedlčanech jsou ještě zásoby ministerstva zdravotnictví, odkud stále probíhá distribuce,“ dodal Švagr. Proto teď SSHR vypisuje zakázky pro doplnění zásob, aby se připravila na případnou druhou vlnu pandemie. Jenže SSHR zásobuje jen státní instituce a zaměstnance. Hospodářská komora ČR (HK) proto řeší, jak zajistit přípravu i pro soukromé podniky, uvedl v pořadu za HK Ivo Hlaváč s tím, že je potřeba také dbát na zvýšení podílu českých dodavatelů právě do státních hmotných rezerv.