reklama

Sedm zahraničních hvězd, které zhasly. Kdo zemřel během roku 2021?

Češi a Slováci letos oplakávali například Libuši Šafránkovou či Mira Žbirku, o své hvězdy ale v roce 2021 přišli i jinde v zahraničí. Svět zasáhla například smrt francouzského herce Jeana-Paula Belmonda či prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II.

reklama

  • Marion Ramseyová (7. ledna 2021, 73 let)

Zkraje roku zemřela v americkém Los Angeles herečka a zpěvačka Ramseyová, která proslula v roli policistky Laverne Hooksové v populární komediální sérii Policejní akademie. Ramseyová zde hrála bázlivou strážkyni zákona, která sice nedisponuje silným hlasovým fondem, ale přesto dokáže zatknout nejednoho zločince.

  • Larry King (23. ledna 2021, 87 let)

O jednu z nejvýraznějších postav světové novinařiny přišli Američané v lednu. Slavný moderátor, který 25 let působil v řadách televize CNN, zemřel v lednu krátce po prodělání covidu. King se proslavil svým pořadem Larry King Live. V rétorickém souboji se střetl například s princeznou Dianou, Martinem Lutherem Kingem či sovětským vůdcem Michailem Gorbačovem.

  • Princ Philip (9. dubna 2021, 99 let)

Jen dva měsíce chyběly k tomu, aby princ Philip, manžel královny Alžběty, oslavil sté narozeniny. Dohnaly ho zdravotní komplikace, kvůli kterým Philip strávil dlouhé týdny v nemocnici. Vévoda z Edinburghu nakonec dožil na hradě Windsor, který měl tolik rád. Velká Británie se s výraznou postavou vlastních dějin rozloučila, jak se patří. Na ostře sledovaný opulentní pohřeb dorazil ze zámoří i princ Harry, který je po exodu za Atlantik s královskou rodinou na kordy.

  • John McAfee (23. června 2021, 75 let)

Dlouhé roky bylo jméno tohoto počítačového experta spojované s kdysi populárním antivirovým programem McAfee, který se instaloval v defaultním nastavení na řadu počítačů. Jenže v průběhu let poznamenala kariéru McAfeeho řada skandálů. Milionář čelil obvinění ze spáchání vraždy a daňových úniků. Policie ho nakonec zadržela ve Španělsku. Když tamní soud rozhodl o jeho vydání do Spojených států, McAfeeho našli v cele mrtvého. Oběsil se.

  • Charlie Watts (24. srpna 2021, 80 let)

Na konci srpna zemřel v londýnské nemocnici světoznámý hudebník Watts, který přes 50 let působil v řadách legendární kapely The Rolling Stones na postu bubeníka. Watts ale neměl na starost pouze bicí, jako někdejší grafik se podílel i na designu pódií, jaká si skupina vozila na turné. Kapelní kolegové se o Wattsovi často zmiňovali v tom smyslu, že to byl právě on, kdo platil za jejich pilíř.

  • Jean-Paul Belmondo (6. září 2021, 88 let)

Zvíře. Muž z Acapulca. Eso es. Filmové hity, ve kterých se objevil francouzský elegán, komediant, lamač dívčích srdcí a především všestranný herec Belmondo, by člověk sčítal po desítkách. Miláček francouzského národa i evropského obecenstva se proslavil plejádou vážných i úsměvných rolí. Belmondo proslul také jako vášnivý kaskadér, i proto se ve svých filmech nechával dublovat jen s velkou nelibostí.

  • James Michael Tyler (24. října 2021, 59 let)

A ještě jeden oblíbený herec vydechl naposledy v roce 2021. Třebaže se nepyšnil řadou velkých rolí ani nikdy nebyl kdovíjakým svůdníkem. K nehynoucí slávě mu stačila jediná a vedlejší role – proslavil se jako barman Gunther z amerického seriálu Přátelé, který se roky snažil vyznat lásku Rachel.

Tagy:
úmrtí princ Philip smrt John McAfee Larry King Jean-Paul Belmondo Charlie Watts James Michael Tyler Marion Ramseyová

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili
Domácí

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama