Sedm zahraničních hvězd, které zhasly. Kdo zemřel během roku 2021?

Češi a Slováci letos oplakávali například Libuši Šafránkovou či Mira Žbirku, o své hvězdy ale v roce 2021 přišli i jinde v zahraničí. Svět zasáhla například smrt francouzského herce Jeana-Paula Belmonda či prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II.

  • Marion Ramseyová (7. ledna 2021, 73 let)

Zkraje roku zemřela v americkém Los Angeles herečka a zpěvačka Ramseyová, která proslula v roli policistky Laverne Hooksové v populární komediální sérii Policejní akademie. Ramseyová zde hrála bázlivou strážkyni zákona, která sice nedisponuje silným hlasovým fondem, ale přesto dokáže zatknout nejednoho zločince.

  • Larry King (23. ledna 2021, 87 let)

O jednu z nejvýraznějších postav světové novinařiny přišli Američané v lednu. Slavný moderátor, který 25 let působil v řadách televize CNN, zemřel v lednu krátce po prodělání covidu. King se proslavil svým pořadem Larry King Live. V rétorickém souboji se střetl například s princeznou Dianou, Martinem Lutherem Kingem či sovětským vůdcem Michailem Gorbačovem.

  • Princ Philip (9. dubna 2021, 99 let)

Jen dva měsíce chyběly k tomu, aby princ Philip, manžel královny Alžběty, oslavil sté narozeniny. Dohnaly ho zdravotní komplikace, kvůli kterým Philip strávil dlouhé týdny v nemocnici. Vévoda z Edinburghu nakonec dožil na hradě Windsor, který měl tolik rád. Velká Británie se s výraznou postavou vlastních dějin rozloučila, jak se patří. Na ostře sledovaný opulentní pohřeb dorazil ze zámoří i princ Harry, který je po exodu za Atlantik s královskou rodinou na kordy.

  • John McAfee (23. června 2021, 75 let)

Dlouhé roky bylo jméno tohoto počítačového experta spojované s kdysi populárním antivirovým programem McAfee, který se instaloval v defaultním nastavení na řadu počítačů. Jenže v průběhu let poznamenala kariéru McAfeeho řada skandálů. Milionář čelil obvinění ze spáchání vraždy a daňových úniků. Policie ho nakonec zadržela ve Španělsku. Když tamní soud rozhodl o jeho vydání do Spojených států, McAfeeho našli v cele mrtvého. Oběsil se.

  • Charlie Watts (24. srpna 2021, 80 let)

Na konci srpna zemřel v londýnské nemocnici světoznámý hudebník Watts, který přes 50 let působil v řadách legendární kapely The Rolling Stones na postu bubeníka. Watts ale neměl na starost pouze bicí, jako někdejší grafik se podílel i na designu pódií, jaká si skupina vozila na turné. Kapelní kolegové se o Wattsovi často zmiňovali v tom smyslu, že to byl právě on, kdo platil za jejich pilíř.

  • Jean-Paul Belmondo (6. září 2021, 88 let)

Zvíře. Muž z Acapulca. Eso es. Filmové hity, ve kterých se objevil francouzský elegán, komediant, lamač dívčích srdcí a především všestranný herec Belmondo, by člověk sčítal po desítkách. Miláček francouzského národa i evropského obecenstva se proslavil plejádou vážných i úsměvných rolí. Belmondo proslul také jako vášnivý kaskadér, i proto se ve svých filmech nechával dublovat jen s velkou nelibostí.

  • James Michael Tyler (24. října 2021, 59 let)

A ještě jeden oblíbený herec vydechl naposledy v roce 2021. Třebaže se nepyšnil řadou velkých rolí ani nikdy nebyl kdovíjakým svůdníkem. K nehynoucí slávě mu stačila jediná a vedlejší role – proslavil se jako barman Gunther z amerického seriálu Přátelé, který se roky snažil vyznat lásku Rachel.

Tagy:
smrt Martin Luther King Alžběta II. úmrtí herec princ Philip Miroslav Žbirka John McAfee Libuše Šafránková Larry King Jean-Paul Belmondo Charlie Watts James Michael Tyler Marion Ramseyová Princ Philip, vévoda z Edinburghu Policejní akademie České republiky v Praze