reklama

Kubek: Sto lidských životů za každý den váhání vlády. Ježíšek se už nechal očkovat

Váhání vlády ohledně přechodu do pátého stupně systému PES bude každý den stát sto lidí život. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dále uvedl, že Ježíšek se už nechal naočkovat a může dětem přinést dárky. Navíc by se žáci měli před návratem do škol podle Kubka otestovat antigenními testy.

reklama

Vláda bude o možném přechodu do pátého stupně podle systému PES jednat ve středu. Podle Kubka to není včas. „Bohužel vláda nerespektuje svá vlastní opatření, protože protiepidemický systém nás do pátého stupně dávno řadí. Každý den váhání bude stát minimálně sto lidí život. V současnosti jsme se vrátili na úroveň první poloviny listopadu. Máme 82 tisíc aktivních případů,“ sdělil šéf České lékařské komory.

Kubek uvedl, že čím větší množství výjimek je, tím hůř se v nich lidé vyznají. Systém by výjimky mít neměl. „Mám pro všechny lidi dobrou zprávu: Ježíšek se nechal očkovat, šel jako první dobrovolník, takže může přinést dětem dárky. Ale my všichni ostatní musíme být opatrní, k sobě navzájem ohleduplní a musíme se vzájemným kontaktům co nejvíce vyhýbat,“ řekl.

Děti by se po návratu do škol měly nechat testovat

Podle prezidenta České lékařské komory by se děti měly nechat testovat antigenními testy, než přijdou do školy. „Ty testy by se měly minimálně jednou týdně opakovat, protože děti jsou ideálními přenašeči choroby,“ vysvětlil Kubek.

„Antigenní testy musíme využívat trošku racionálně. Tam, kde jsou velcí zaměstnavatelé, by měli být zaměstnanci testováni. Antigenní testy jsou skvělá věc. Já bych chtěl vyzvat všechny, kdo mohou, aby se nechali otestovat, ale prosím vás, nespoléhejte na to, že když jste dnes negativní, neznamená, že zítra, pozítří nemůžete být pozitivní a nemůžete někoho nakazit,“ dodal Kubek na závěr.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama