reklama

Kubek: Sto lidských životů za každý den váhání vlády. Ježíšek se už nechal očkovat

Váhání vlády ohledně přechodu do pátého stupně systému PES bude každý den stát sto lidí život. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dále uvedl, že Ježíšek se už nechal naočkovat a může dětem přinést dárky. Navíc by se žáci měli před návratem do škol podle Kubka otestovat antigenními testy.

reklama

Vláda bude o možném přechodu do pátého stupně podle systému PES jednat ve středu. Podle Kubka to není včas. „Bohužel vláda nerespektuje svá vlastní opatření, protože protiepidemický systém nás do pátého stupně dávno řadí. Každý den váhání bude stát minimálně sto lidí život. V současnosti jsme se vrátili na úroveň první poloviny listopadu. Máme 82 tisíc aktivních případů,“ sdělil šéf České lékařské komory.

Kubek uvedl, že čím větší množství výjimek je, tím hůř se v nich lidé vyznají. Systém by výjimky mít neměl. „Mám pro všechny lidi dobrou zprávu: Ježíšek se nechal očkovat, šel jako první dobrovolník, takže může přinést dětem dárky. Ale my všichni ostatní musíme být opatrní, k sobě navzájem ohleduplní a musíme se vzájemným kontaktům co nejvíce vyhýbat,“ řekl.

Děti by se po návratu do škol měly nechat testovat

Podle prezidenta České lékařské komory by se děti měly nechat testovat antigenními testy, než přijdou do školy. „Ty testy by se měly minimálně jednou týdně opakovat, protože děti jsou ideálními přenašeči choroby,“ vysvětlil Kubek.

„Antigenní testy musíme využívat trošku racionálně. Tam, kde jsou velcí zaměstnavatelé, by měli být zaměstnanci testováni. Antigenní testy jsou skvělá věc. Já bych chtěl vyzvat všechny, kdo mohou, aby se nechali otestovat, ale prosím vás, nespoléhejte na to, že když jste dnes negativní, neznamená, že zítra, pozítří nemůžete být pozitivní a nemůžete někoho nakazit,“ dodal Kubek na závěr.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama