reklama

Kubek: Sto lidských životů za každý den váhání vlády. Ježíšek se už nechal očkovat

Váhání vlády ohledně přechodu do pátého stupně systému PES bude každý den stát sto lidí život. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dále uvedl, že Ježíšek se už nechal naočkovat a může dětem přinést dárky. Navíc by se žáci měli před návratem do škol podle Kubka otestovat antigenními testy.

reklama

Vláda bude o možném přechodu do pátého stupně podle systému PES jednat ve středu. Podle Kubka to není včas. „Bohužel vláda nerespektuje svá vlastní opatření, protože protiepidemický systém nás do pátého stupně dávno řadí. Každý den váhání bude stát minimálně sto lidí život. V současnosti jsme se vrátili na úroveň první poloviny listopadu. Máme 82 tisíc aktivních případů,“ sdělil šéf České lékařské komory.

Kubek uvedl, že čím větší množství výjimek je, tím hůř se v nich lidé vyznají. Systém by výjimky mít neměl. „Mám pro všechny lidi dobrou zprávu: Ježíšek se nechal očkovat, šel jako první dobrovolník, takže může přinést dětem dárky. Ale my všichni ostatní musíme být opatrní, k sobě navzájem ohleduplní a musíme se vzájemným kontaktům co nejvíce vyhýbat,“ řekl.

Děti by se po návratu do škol měly nechat testovat

Podle prezidenta České lékařské komory by se děti měly nechat testovat antigenními testy, než přijdou do školy. „Ty testy by se měly minimálně jednou týdně opakovat, protože děti jsou ideálními přenašeči choroby,“ vysvětlil Kubek.

„Antigenní testy musíme využívat trošku racionálně. Tam, kde jsou velcí zaměstnavatelé, by měli být zaměstnanci testováni. Antigenní testy jsou skvělá věc. Já bych chtěl vyzvat všechny, kdo mohou, aby se nechali otestovat, ale prosím vás, nespoléhejte na to, že když jste dnes negativní, neznamená, že zítra, pozítří nemůžete být pozitivní a nemůžete někoho nakazit,“ dodal Kubek na závěr.

K tématu

Tagy: Hlavní zprávy Česká lékařská komora Milan Kubek koronavirová opatření systém PES pátý stupeň

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal jen doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal jen doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama