reklama
CNN Prima News Česká lékařská komora

Česká lékařská komora

Výpis příspěvků ke štítku „Česká lékařská komora“

Kubek: Venkov opatření nedodržuje, nárůst počtu nakažených jsem čekal až koncem léta

Loňský podzim, kdy se v Česku rozjela druhá vlna koronaviru vedoucí k masivnímu nárůstu nakažených, přeplněným nemocnicím a zdravotníkům na pokraji vyčerpání se nutně opakovat nemusí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Problémem by podle něho ale mohly být nové mutace koronaviru, které dokážou lidem ublížit i po očkování. Zároveň připustil, že aktuální zvyšující se počty nakažených očekával až koncem léta.

Odpírači vakcíny jsou černí pasažéři, prohlásil Kubek. Očkování by podle něj mělo být povinné

„Očkování je řešení epidemické krize,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek ve vysílání CNN Prima NEWS, kde se shodl s epidemiologem Petrem Pazdiorou, že je problém v neproočkovanosti stále velkého množství populace. Ideálním scénářem by podle šéfa ČLK bylo, kdyby se zavedlo očkování proti covidu jako povinné. Kubek také označil odpírače vakcíny za černé pasažéry.

Jak motivovat neočkované? Dejme jim peníze nebo udělejme loterii, navrhuje Kubek

Stát by měl víc motivovat lidi, kteří se doposud nenechali naočkovat. Efektivní cestou by mohla být finanční odměna nebo uspořádání loterie, uvedl jako příklad znovuzvolený prezident České lékařské komory Milan Kubek. S příchodem delta varianty koronaviru je potřeba počítat, proto je namístě očkovat co nejvíce lidí, ideálně alespoň 90 procent dospělé populace a v nejlepším případě také děti, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Do Budapešti míří na fotbal sedm tisíc Čechů. Je to hazard, varuje šéf lékařů Kubek

Při nedělním osmifinále mistrovství Evropy ve fotbale českou reprezentaci proti Nizozemsku podpoří přímo na stadionu téměř sedm tisíc fanoušků. Ti už od sobotního rána odjíždějí směr Budapešť. Hlediště Puskás arény, která má kapacitu 60 tisíc míst, bude zaplněné a vedení reprezentace je nadšené. Méně však jásají lékaři. „Nešel bych tam, ani kdyby mi platili,“ sdělil CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny

Nemontuji se do ekonomiky, tak vy nefušujte do medicíny, osočil prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek ekonoma Miroslava Ševčíka a vmetl mu do tváře, že se chová směšně. Ševčík předtím označil Kubka za jednoho z největších hysteriků pandemie. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS se spolu neshodli například na otevírání škol či zaplnění nemocnic.

reklama