CNN Prima News Česká lékařská komora

Česká lékařská komora

Výpis příspěvků ke štítku „Česká lékařská komora“

Armáda chystá mobilizační cvičení odvodů. Kubek o ničem neví, chce to řešit s Fialou

11. dubna 2023 21:51

Armáda ČR chystá na květen celoplošné cvičení, na němž si mají lékaři natrénovat případné odvodní řízení. Podobná školení prý probíhají každoročně. Prezident České lékařské komory Milan Kubek však pro CNN Prima NEWS uvedl, že si taková pravidelná cvičení z minulosti nevybavuje a že sám o věci dosud nebyl informován. Plán armády mimo jiné způsobil další spor europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem.

Lidé mrzli v dešti i celou noc, většina zbytečně. V Bechyni stáli kilometrovou frontu na zubaře

27. března 2023 22:24

Zubařů na jihu Čech je stále málo, přestože jim města nabízejí nejrůznější benefity. Příkladem může být Bechyně, kde někteří lidé hledají stomatologa neúspěšně řadu let. Není proto divu, že když tamní zubařka vyhlásila registraci nových pacientů, stála před ordinací asi kilometrová fronta. Poštěstilo se jen hrstce lidí.

Za flašku napsal doktor cokoli, popsal Kubek zneužití nemocenské. Jurečka chce lepší kontrolu

25. února 2023 22:49

Ministerstvo práce se chce zaměřit na to, jak lidé využívají nemocenskou. Podle šéfa resortu Mariana Jurečky (KDU-ČSL) je totiž nemocenská jednou z nejčastěji zneužívaných sociálních dávek. Vicepremiér a šéf lidovců proto chce v následujících týdnech připravit lepší kontrolní systém tak, aby sociální dávky dostali potřební, nikoliv „podvodníci“.

Rezignujte, vyzvala Schillerová Válka kvůli nedostatku léků. Kalousek se ostře ohradil

4. února 2023 19:36

Ministr zdravotnictví a vicepremiér Vlastimil Válek (TOP 09) nezvládá svoji funkci a měl by rezignovat. To si myslí šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Svou výzvu k odstoupení, kterou uveřejnila na Twitteru, vysvětlila údajně nezvládnutou situací s nedostatkem léků v lékárnách, kritizovala také to, že Válek nekomunikuje. Ministr výzvu k rezignaci odmítá. Svého stranického kolegu hájí bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek.

Válkova rada k nedostatku léků popudila rodiče i Špičáka. Lékárníci ale za ministrem stojí

21. prosince 2022 08:37

Když obvoláte sto lékáren, určitě Nurofen seženete, to vzkazuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) lidem s nemocnými dětmi. Právě Nurofen pro děti, ale i další léky, jsou v posledních týdnech nedostatkovým zbožím, kvůli čemuž si rodiče s nemocnými dětmi často nevědí rady. Jeho výrok kritizuje i stínový ministr zdravotnictví z hnutí ANO Julius Špičák. Lékárnická komora se ale za ministra postavila.

Nepanikařte, uklidňují lékárníci. Při nedostatku léků mohou rodičům pomoci „babské rady“

17. prosince 2022 20:33

I přes současné výpadky v dodávkách zejména dětských léků proti respiračním nemocem a na snížení horečky lékárníci radí zachovat klid. Zásoby účinných sirupů by podle ministerstva zdravotnictví měly do Česka dorazit během několika dnů. Do té doby by prý rodičům nemocných dětí mohly posloužit rady našich babiček.

Zvládá Válek boj s covidem či předsednictví? Oznámkujte současného ministra zdravotnictví

23. listopadu 2022 07:37

Premiér Petr Fiala (ODS) navštívil v úterý ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby bilancovali jeho dosavadní působení v čele resortu. Všeobecně jej pochválil, jak zvádl covidovou krizi, vlnu ukrajinských uprchlíků či české předsednictví. Jenže jsou výsledky práce ministra skutečně natolik oslnivé? V článku můžete Válka sami oznámkovat jako ve škole.

Arogantní ministerstvo zdravotnictví, kritizoval Kubek na sjezdu. Válek se rázně ohradil

12. listopadu 2022 19:05

Milan Kubek na sjezdu České lékařské komory označil přístup ministerstva zdravotnictví za arogantní. Podle něj resort neodpověděl na připomínky komory k návrhu úhradové vyhlášky. Vedení komory s jejím návrhem dlouhodobě nesouhlasí. Vyhláška by měla příští rok zaručit zdravotnickým zařízením meziroční nárůst úhrad od pojišťoven o osm procent. Ministr zdravotnictví Válek se na sjezdu proti výtkám ohradil.

Konec izolace během covidu? Válek řekl, kdy může dojít ke změně v přístupu k nemoci

12. listopadu 2022 17:49

Covid by podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) mohl být vyškrtnut ze seznamu nemocí, u kterých je povinná izolace. Šéf resortu v neděli v Brně na dotaz novinářů řekl, že si dokáže představit, že by se to stalo v první polovině příštího roku. Dodal ale, že doporučení musejí dát odborníci. Válek dnes v Brně vystoupil na sjezdu České lékařské komory.

Lékárny hlásí výpadky. Chybí antibiotika, prášky na tlak a cholesterol i léčiva pro děti

7. listopadu 2022 06:08

Lékárníci hlásí nedostatek některých léků. Jedná se mimo jiné o antibiotika či prášky na snížení krevního tlaku a cholesterolu. Omezená je však i dostupnost sirupů s paracetamolem pro děti. Může za to výrobní závislost Evropy na Asii, covid a problematická legislativa. Přesto lidé nemusejí mít obavy, že by zůstali bez pomoci. V případě nedostupnosti vám lékárníci na místě připraví alternativní léčiva či doporučí nejbližší pobočku s lépe vybaveným skladem.