CNN Prima News Česká lékařská komora

Česká lékařská komora

Výpis příspěvků ke štítku „Česká lékařská komora“

Vláda chce zneužít Ukrajince. Hrozí, že se s lékařem nedomluvíte česky, tvrdí Kubek

31. března 2022 06:59

Prezident České lékařské komory Milan Kubek je pro, aby se zrychlil administrativní proces potřebný k zapojení ukrajinských zdravotníků, kteří před válkou utekli do Česka. Je ale proti formátu stáží, kterým podle něj ministerstvo zdravotnictví tyto pracovníky jen využije. Kubek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné volal po intenzivních kurzech češtiny pro tyto zdravotníky, protože nepovažuje za vhodné, aby v českých nemocnicích pacienty ošetřovali lékaři, kteří neznají místní jazyk.

Mnoho lékařů mezi uprchlíky není, většina zůstala na Ukrajině, upozorňuje Kubek

27. března 2022 20:03

Mezi statisíci ukrajinskými uprchlíky, kteří nalezli alespoň dočasný azyl v České republice, není příliš mnoho lékařů a zdravotních sester, kteří by mohli pomoci českému zdravotnímu systému. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ten každopádně volá po tom, aby uprchlíkům se zdravotnickou praxí bylo umožněno brzy se zapojit do plnohodnotné práce ve svých oborech v tuzemských nemocnicích.

Rozjíždí se další vlna omikronu. Může za to nezodpovědnost, ne Ukrajinci, upozorňuje Kubek

20. března 2022 18:07

V Česku se ve stínu války na Ukrajině a uprchlické krize rozjíždí další vlna koronavirové varianty omikron. Ve vysílání CNN Prima NEWS na to upozornil prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek. Podotkl, že si za to mohou Češi sami svou nezodpovědností. Jak občané, tak politici. Prchající Ukrajinci za ni podle Kubka nemohou.

Kubek: Noste respirátory. Jde o to nejmenší, co můžete jako projev ohleduplnosti udělat

23. února 2022 06:38

Epidemie koronaviru v Česku dále slábne a vláda Petra Fialy (ODS) pomalu směřuje k dalšímu rozvolňování. Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je ale namístě, aby lidé nadále nosili alespoň respirátory. „Jsou to nejmenší, co můžeme jako projev ohleduplnosti udělat,“ řekl CNN Prima NEWS. S jeho přístupem ale nesouhlasí epidemiolog Jiří Beran – ten naopak uvedl, že se mělo rozvolnit mnohem dříve.

Pandemii jsme přežili bez očkování. Je to vítězství nad systémem, radují se odmítači

10. února 2022 05:18

Že jsem přežil pandemii bez očkování, považuji za malé osobní vítězství, svěřil se CNN Prima NEWS jeden z odmítačů. A proti covidu se nenechá vakcinovat ani v budoucnu. Podobně mluví i další. Vláda ke spokojenosti odmítačů v Česku od čtvrtka 10. února zrušila povinnost prokazovat se covid pasy v hospodách nebo ve službách.

Pronásledovali Kubka. Policie obvinila tři muže z výtržnictví, včetně dezinformátora Tušla

9. února 2022 17:02

Policie obvinila z výtržnictví další dva muže, kteří se podle ní podíleli na urážkách a dehonestování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. U Patrika Tušla, který je stíhán za nebezpečné pronásledování Kubka, kriminalisté rozšířili obvinění také o trestný čin výtržnictví. Informaci zveřejnil pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Kubek je zastáncem přísných opatření proti šíření koronaviru a vyslovil se také pro povinné očkování některých skupin lidí proti nemoci COVID-19.

Jsme svědky konce očkování v Česku. Kvůli rozvolnění zbytečně zemřou lidé, bojí se Kubek

8. února 2022 20:15

Rozvolnění vlády je podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka zbytečný hazard. Lidé, kteří se očkovali jen kvůli výhodám, kvůli tomu ztrácí motivaci k dalším posilovacím dávkám. Při další covidové vlně však narazíme, uvedl v Hlavní zprávách. Kabinet totiž zruší povinnost prokazovat se covidovými certifikáty.

Šinkora a Hnízdil hvězdami superdebaty. V divácké anketě vyhráli nad Prymulou s Kubkem

31. ledna 2022 00:33

Téměř dva roky od začátku pandemie koronaviru televize CNN Prima NEWS odvysílala speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě v neděli diskutovalo hned osm tváří epidemie. Podle výsledků ankety diváky „na plné čáře“ přesvědčili dva z nich. Hvězdou první části se stal imunolog Jiří Šinkora, ve druhé hodině byl podle diváků nepřesvědčivější lékař Jan Hnízdil.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

28. ledna 2022 21:14

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

26. ledna 2022 23:48

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.