reklama
CNN Prima News Česká lékařská komora

Česká lékařská komora

Výpis příspěvků ke štítku „Česká lékařská komora“

Kubek: K Zemanovi by měla chodit jen žena a dcera. Politika je to poslední, co potřebuje

15. října 2021 21:03

K hospitalizovanému prezidentovi by měla chodit jen jeho žena a dcera, řekl šéf České lékařské komory Milan Kubek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj je obtěžování prací to poslední, co Miloš Zeman nyní potřebuje. Rovněž se mu nelíbí, že se i lékaři ocitli pod tlakem, třebaže sami bez souhlasu pacienta nemohou informovat o jeho zdravotním stavu.

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

17. září 2021 18:59

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Očkovaní s rouškou, neočkovaní bez, visí na ordinaci praktika u Brna. Hořejší zuří

15. srpna 2021 15:48

Názory lékařů v otázce očkování lidí proti koronaviru se různí. Svůj nesouhlas s vakcinací dětí vyjádřila například praktická lékařka z Přeštic Anna Urbanová, když na dveře své ordinace vylepila vzkaz, že jim vakcínu aplikovat nebude. Odmítavé sdělení si pak měl vylepit i praktický lékař Radan Dolíhal na okna své ordinace v Rosicích. Lidi, kteří jsou očkovaní, ve vzkazech vyzývá, aby si při příchodu nasadili roušky. „Pacienti neočkovaní na covid mohou do ordinace bez nich,“ upřesňuje.

Kubek varuje před horší variantou, než je delta. Problém budou mít i země, kde je nyní klid

9. srpna 2021 14:46

Přeočkování může uspíšit vznik závažnější mutace, než je delta, varoval v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek. Podle něj je třeba se na svět dívat jako na celek. Když tedy bude stále velké množství viru v populaci, může vniknout závažnější mutace. Problém pak mohou mít i země, které jej v současné době nemají.

Kubek: Proč z pojištění platit vstup do hospody nebo na koncert? Očkování je volba každého

9. srpna 2021 07:30

Proč by se z veřejného zdravotního pojištění měly platit vstupenky do hospody nebo na koncert, tázal se šéf České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Souhlasí tak s tím, že neočkovaní budou mít nějaké nevýhody, jako je například to, že si od září budou muset sami hradit testy na kulturní akce nebo kvůli cestování. Zdůraznil, že očkování je svobodná volba každého.

Kubek: Venkov opatření nedodržuje, nárůst počtu nakažených jsem čekal až koncem léta

17. července 2021 06:23

Loňský podzim, kdy se v Česku rozjela druhá vlna koronaviru vedoucí k masivnímu nárůstu nakažených, přeplněným nemocnicím a zdravotníkům na pokraji vyčerpání se nutně opakovat nemusí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Problémem by podle něho ale mohly být nové mutace koronaviru, které dokážou lidem ublížit i po očkování. Zároveň připustil, že aktuální zvyšující se počty nakažených očekával až koncem léta.

Odpírači vakcíny jsou černí pasažéři, prohlásil Kubek. Očkování by podle něj mělo být povinné

14. července 2021 11:16

„Očkování je řešení epidemické krize,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek ve vysílání CNN Prima NEWS, kde se shodl s epidemiologem Petrem Pazdiorou, že je problém v neproočkovanosti stále velkého množství populace. Ideálním scénářem by podle šéfa ČLK bylo, kdyby se zavedlo očkování proti covidu jako povinné. Kubek také označil odpírače vakcíny za černé pasažéry.

reklama