CNN Prima News Hlavní zprávy

Hlavní zprávy

Výpis příspěvků ke štítku „Hlavní zprávy“

Zkáza a zoufalost. Ukrajinské městečko se těžce sbírá z okupace, lidi děsí miny, líčí reportér

Řada budov srovnaná se zemí, jinde strhané balkony nebo vybombardované střechy. Válka trvá dva roky a rekonstrukce budov nejde tak rychle, jak by se mohlo zdát. Reportér CNN Prima NEWS byl těsně po osvobození v kyjevské oblasti v městečku Makariv. Na místo se nyní po dvou letech vrátil, aby viděl, jak se Ukrajina vyrovnává s obrovskými škodami, které za sebou nechala okupační ruská armáda.

Čtvereček, který ovládl svět. QR kód slaví 30 let, pomáhá na CNN Prima NEWS i při placení

Černobílý čtverec, bez kterého si část světa už nedokáže představit svůj život. QR kód slaví 30 let od svého prvního použití. Původně skromný vynález japonských inženýrů se stal jedním z klíčových způsobů novodobé komunikace. Dá se s ním platit bez nutnosti vytahovat peněženku, načíst seznam alergenů, přejít do menu restaurací či prokázat hotové očkování či platné vízum na letišti. QR kódy ostatně hojně používá i redakce CNN Prima NEWS – od Hlavních zpráv po pořad Showtime.

Nebezpečný černý kašel řádí v Česku. S vakcínou jsou ale problémy, v ordinacích často není

Česko trápí problémy s dodávkami očkovacích látek proti černému kašli, kterým se letos nakazilo už skoro 900 lidí. Nejvíce ohroženi jsou novorozenci, senioři a chronicky nemocní. I když je očkování nejlepší ochranou proti nemoci, v současné chvíli ale v mnoha ordinacích chybí kvůli výpadkům vakcína. Situace by se však měla podle ministerstva zdravotnictví brzy zlepšit. Epidemiolog Roman Prymula varuje, že letos dojde ke zvýšenému počtu případů v souvislosti s proběhlou pandemií covidu.

Škola děti na přijímačky nenaučí, říkají odborníci. Přípravky jsou milionový byznys

Byznys jménem přijímačky. Tak mluví o přípravě na střední školy odborníci z oblasti školství i někteří politici. Podle nich se už zájemci o studium nerozdělují na chytré a chytřejší, ale spíše na ty, kteří si mohou dovolit drahé doučování, a na ty, kteří nemohou. Přijímací zkoušky jsou totiž postaveny jiným způsobem, než na jaký jsou studenti ze škol zvyklí. Přípravné kurzy se přitom mnohdy pohybují v řádu vyšších tisíců.

Přehlednější a srozumitelnější. CNN Prima NEWS představila nový design grafiky zpravodajství

V neděli 18. února představila CNN Prima NEWS vysílání v nové podobě. Grafický upgrade zpravodajských pořadů se dotkl HLAVNÍCH ZPRÁV, kontinuálního zpravodajství, SPORTU i POČASÍ a nabídl nové pojetí studia, včetně znělek jednotlivých pořadů. Grafické změny ladil ve spolupráci s redakcí i americkou CNN tým vedoucího grafického oddělení Petra Závorky několik měsíců s důrazem na maximální přehlednost a aktuální trendy ve světě televizního zpravodajství.

Další průšvihy Meghan a Harryho: Ani nemoc krále se synem nesblíží, rozebírají britská média

Princ Harry s manželkou Meghan v posledních dnech opět pobouřili Brity. Potichu spustili nový web, který vyvolal konflikt s královským palácem. Pár se nevyhnul ani kritice ze strany ekologů. Těm se nelíbila cesta Sussexů soukromým letadlem na sportovní hry invalidů. Britská média rozebírají, že ani králova zákeřná nemoc nepřispěla k jeho sblížení se synem.