reklama

Serena a její bláznivá móda na kurtu. Jaké outfity už na sebe Williamsová oblékla?

/ fotografií

Zase překvapila něčím novým. Serena Williamsová je stále jednou z nejlepších hráček světa a vůbec nejoriginálnější tenistkou, co se oděvu na kurtu týká. Na letošním Australian Open se zjevila v růžovočerném outfitu, na kterém tolik neudivují odstíny jako spíš střih. Jedna noha 39leté Američanky je zakrytá celá, druhá se ocitla v „šortkách“. Oblečení 23násobné grandslamové vítězky se jako už mnohokrát stalo diskutovaným tématem. Podívejte se ve fotogalerii na nejvýraznější „mundúry“ Williamsové.

reklama

Poslední outfit – tedy ten na probíhajícím Autralian Open – není ve světě sportu úplnou novinkou. Williamsová jím vzdává hold americké sprinterce Florence Griffithové-Joynerové, která na olympiádě v Soulu v roce 1988 získala tři zlaté medaile. Atletka, která předčasně zemřela v 38 letech, když ji ve spánku postihl epileptický záchvat, také nosila na dráze oblečení, které kompletně zakrývalo jednu nohu.

„Když jsem vyrůstala, Flo-Jo pro mě byla velkou inspirací,“ popsala Williamsová.

Zatím poslední kousek z dílny Nike, kterým společnost vybavila Williamsovou pro letošní Australian Open.
Zatím poslední kousek z dílny Nike, kterým společnost vybavila Williamsovou pro letošní Australian Open.
Zdroj: Profimedia

Zejména na největších turnajích – grandslamech – vytasí Serena především v posledních letech něco opravdu speciálního. Co major, to outfit, který nelze přehlédnout. Vypadá to, že při spolupráci se společností Nike, s níž podepsala první kontrakt už v roce 2003, se fantazii meze nekladou a vznikají módní výstřelky.

Nejpropíranějším oděvem, který na sebe americká tenistka oblékla, je bezesporu „catsuit“ z Roland Garros 2018. To byla sezona, kdy se Williamsová vracela na okruh po porodu dcery Alexis Olympie. Na antukový dvorec v Paříži se dostavila v přiléhavém černém „kočičím obleku“ s růžovým pruhem, který si okamžitě našel řadu odpůrců. „To na kurty nepatří,“ ozýval se početný tábor. „Ani nevím, co to bylo. Nějaký neopren? Fakt jsem nevěděla, že v tomhle se může hrát, což mě překvapilo,“ podotkla Češka Kristýna Plíšková, která tehdy potkala legendární hráčku v prvním kole.

Serena Williamsová si na svůj kočičí oblek z Roland Garros 2018 vyslechla řadu poznámek.
Serena Williamsová si na svůj kočičí oblek z Roland Garros 2018 vyslechla řadu poznámek.
Zdroj: Profimedia

Williamsová se bránila. Podle ní šlo o praktickou věc, která jí pomáhá vypořádat se s mnoha problémy po porodu. Komprese končetin totiž zajišťuje snížení tlaku v žilách, zmenšení průměru velkých povrchových žil, čímž dochází k urychlení odtoku krve z končetin a celkově k lepší cirkulaci krve. Navíc takovýto těsný outfit zabraňuje vzniku otoků.

„Těhotenství je složité období po psychické i fyzické stránce a řadu žen trápí problémy s vlastním tělem. Beru to jako šanci, jak tyto ženy i děti inspirovat a dodat jim odhodlání a víru v sebe,“ uvedla před necelými třemi lety Williamsová.

Oblečení se nelíbilo mimo jiné také pořadatelům Roland Garros, kteří pro ročník 2019 zpřísnili pravidla pro to, co je považované za akceptovatelný úbor.

K tématu

Tagy: oblečení tenis Serena Williamsová sport Roland Garros outfit Australian Open Florence Griffithová-Joynerová
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Auto

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Řidiči podléhají namátkové kontrole výrazně častěji než chodci. Policisté si mohou vybírat podle registračních značek ve snaze chytit hříšníka. Jenže dnes už značky neodpovídají místu bydliště. Pokud projde nejnovější záměr vlády, může se šikany dočkat třeba obyvatel Liberce, který si koupil ojetinu od Pražáka.

Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Hon na Lišky dopadl výtečně, začíná lov hráčů Slavie. Trpišovský chce vysoké částky
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Jihoafrická mutace řádila ve školce v Brně. Potvrdila se zatím ve třech případech
Další články
reklama
reklama