reklama

Serena a její bláznivá móda na kurtu. Jaké outfity už na sebe Williamsová oblékla?

/ fotografií

Zase překvapila něčím novým. Serena Williamsová je stále jednou z nejlepších hráček světa a vůbec nejoriginálnější tenistkou, co se oděvu na kurtu týká. Na letošním Australian Open se zjevila v růžovočerném outfitu, na kterém tolik neudivují odstíny jako spíš střih. Jedna noha 39leté Američanky je zakrytá celá, druhá se ocitla v „šortkách“. Oblečení 23násobné grandslamové vítězky se jako už mnohokrát stalo diskutovaným tématem. Podívejte se ve fotogalerii na nejvýraznější „mundúry“ Williamsové.

reklama

Poslední outfit – tedy ten na probíhajícím Autralian Open – není ve světě sportu úplnou novinkou. Williamsová jím vzdává hold americké sprinterce Florence Griffithové-Joynerové, která na olympiádě v Soulu v roce 1988 získala tři zlaté medaile. Atletka, která předčasně zemřela v 38 letech, když ji ve spánku postihl epileptický záchvat, také nosila na dráze oblečení, které kompletně zakrývalo jednu nohu.

„Když jsem vyrůstala, Flo-Jo pro mě byla velkou inspirací,“ popsala Williamsová.

Zatím poslední kousek z dílny Nike, kterým společnost vybavila Williamsovou pro letošní Australian Open.
Zatím poslední kousek z dílny Nike, kterým společnost vybavila Williamsovou pro letošní Australian Open.
Zdroj: Profimedia

Zejména na největších turnajích – grandslamech – vytasí Serena především v posledních letech něco opravdu speciálního. Co major, to outfit, který nelze přehlédnout. Vypadá to, že při spolupráci se společností Nike, s níž podepsala první kontrakt už v roce 2003, se fantazii meze nekladou a vznikají módní výstřelky.

Nejpropíranějším oděvem, který na sebe americká tenistka oblékla, je bezesporu „catsuit“ z Roland Garros 2018. To byla sezona, kdy se Williamsová vracela na okruh po porodu dcery Alexis Olympie. Na antukový dvorec v Paříži se dostavila v přiléhavém černém „kočičím obleku“ s růžovým pruhem, který si okamžitě našel řadu odpůrců. „To na kurty nepatří,“ ozýval se početný tábor. „Ani nevím, co to bylo. Nějaký neopren? Fakt jsem nevěděla, že v tomhle se může hrát, což mě překvapilo,“ podotkla Češka Kristýna Plíšková, která tehdy potkala legendární hráčku v prvním kole.

Serena Williamsová si na svůj kočičí oblek z Roland Garros 2018 vyslechla řadu poznámek.
Serena Williamsová si na svůj kočičí oblek z Roland Garros 2018 vyslechla řadu poznámek.
Zdroj: Profimedia

Williamsová se bránila. Podle ní šlo o praktickou věc, která jí pomáhá vypořádat se s mnoha problémy po porodu. Komprese končetin totiž zajišťuje snížení tlaku v žilách, zmenšení průměru velkých povrchových žil, čímž dochází k urychlení odtoku krve z končetin a celkově k lepší cirkulaci krve. Navíc takovýto těsný outfit zabraňuje vzniku otoků.

„Těhotenství je složité období po psychické i fyzické stránce a řadu žen trápí problémy s vlastním tělem. Beru to jako šanci, jak tyto ženy i děti inspirovat a dodat jim odhodlání a víru v sebe,“ uvedla před necelými třemi lety Williamsová.

Oblečení se nelíbilo mimo jiné také pořadatelům Roland Garros, kteří pro ročník 2019 zpřísnili pravidla pro to, co je považované za akceptovatelný úbor.

K tématu

Tagy: oblečení tenis Serena Williamsová sport Roland Garros outfit Australian Open Florence Griffithová-Joynerová
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama