CNN Prima News Serena Williamsová

Serena Williamsová

Výpis příspěvků ke štítku „Serena Williamsová“

Wimbledon: Smutný den pro český tenis. Kvitová dostala kanára, Lehečka na kurtu prožil peklo

Petra Kvitová ani Jiří Lehečka se do čtvrtfinále tenisového Wimbledonu neprobojovali. Dvojnásobná vítězka turnaje Kvitová podlehla loňské finalistce Uns Džábirové z Tuniska jasně 0:6, 3:6, jednadvacetiletý Lehečka se na kurtu trápil, než skrečoval utkání s nasazenou trojkou Rusem Daniilem Medveděvem za stavu 4:6, 2:6 kvůli zranění nohy. Ve dvouhře zůstala v turnaji z českých zástupců už jen Markéta Vondroušová, jež vyzve v úterním souboji o postup do semifinále Američanku Jessicu Pegulaovou.

Zemřel legendární kouč tenisových hvězd. Bollettieri učil Agassiho či sestry Williamsovy

Vychoval deset světových jedniček, ke slávě pomohl Andremu Agassimu, sestrám Williamsovým, Marii Šarapovové a mnohým dalším. Svérázného Američana Nicka Bollettieriho hodně lidí považovalo za největšího tenisového trenéra v historii. Zřejmě právem. I po osmdesátce vstával ve čtyři ráno, věčně byl na kurtu, podílel se na výchově dalších a dalších nadějných generací. Až teď se jeho příběh završil. Když v neděli zemřel, bylo mu 91 let.

Ještě lepší než sestry Williamsovy. Siniaková s Krejčíkovou už v deblu nemají co vyhrávat

Psal se rok 2013 a Barbora Krejčíková hledala partnerku, se kterou by odehrála čtyřhru v juniorské soutěži pařížského Roland Garros. Oslovila Kateřinu Siniakovou. Kdyby tak věděla, jaký trefila jackpot. O devět let později už české tenistky nemají v deblu co vyhrávat. Díky nedělnímu triumfu na US Open políbily poslední vítězný artefakt z velké akce, který jim v už tak početné kolekci chyběl.

Serena Williamsová padla. Tenisová hvězda po porážce na US Open zřejmě skončí

Vítězka třiadvaceti grandslamových titulů z dvouhry Serena Williamsová sehrála zřejmě poslední utkání v tenisové kariéře. Čtyřicetiletá americká hvězda prohrála ve 3. kole US Open s Australankou Ajlou Tomljanovicovou 5:7, 7:6, 1:6 a turnaj v New Yorku, který pojala jako rozlučku, pro ni skončil. Šestačtyřicátá hráčka světa Tomljanovicová narazí v osmifinále na Rusku Ljudmilu Samsonovovou.

Serena visí v jejím pokoji. Mladičká Nosková ikonu skolila nepřátelskému publiku navzdory

Před turnajem si řekla, že si z US Open chce odvézt společnou fotografii se Serenou Williamsovou. To ještě teprve 17letá Linda Nosková netušila, že snímek se zřejmě největší legendou ženského tenisu vznikne na narvaném centrálním dvorci Arthura Ashe. A také to, že Serenu i spolu s její hvězdnou sestrou Venus za pomoci Lucie Hradecké porazí. Velká česká naděje zažila v New Yorku životní večer.

Potřebuji vědět, o co tady jde. Tenisového šampiona Murrayho děsí záhadné křeče

Tenisově by měl na to, aby se na generálce před US Open v Cincinnati podíval do třetího kola. Tělo ale řeklo ne. Kvůli vyčerpání, tedy nemožnosti pobíhat na kurtu podle představ, Andy Murray britský střet s Cameronem Norriem prohrál. Trojnásobný grandslamový šampion byl po vyřazení značně zoufalý z toho, že nezná příčinu svých bolestivých křečí.