reklama

Servírka upozornila na nutné rozestupy v restauraci, zákaznice ji za to napadly

Sedmnáctiletá Kelsy Wallaceová pracovala jako servírka v restauraci Chilli's ve městě Baton Rouge v americké Louisianě. Po poslední zkušenosti, kdy ji napadlo více než 11 zákaznic poté, co je upozornila na nutné bezpečnostní rozestupy, se už ale do práce nevrátí.

reklama

Restaurace má předepsaná jiná hygienická pravidla kvůli pandemii onemocnění COVID-19. „Náš generální ředitel i ostatní vedoucí nám říkají, že kvůli koronaviru nemůže u jednoho stolu sedět více než šest zákazníků. Máme je oddělit,“ vysvětlila Wallaceová.

Studentka se proto rozhodla skupině zákaznic vysvětlit, že musí dodržovat nařízení podniku. Ty se ale okamžitě rozčílily. „Naštvaly se, takže první věc, kterou jsem udělala, bylo, že jsem zavolala manažera,“ pokračovala Wallaceová.

Mladá servírka pak stála za vedoucím, ženy na ně ale nadále křičely urážky. Wallaceová začala také zvyšovat hlas, což byl zřejmě pro zákaznice impuls k útoku. „Přišla ke mně jedna ze zákaznic a uhodila mě. Poté jsme se začaly prát. Všechny, které tam s ní byly, mě začaly mlátit. Žena, které mě udeřila jako první, vzala ze země ceduli varující před mokrou podlahou a praštila mě po hlavě,“ vyprávěla dívka.

Než na místo stihla dorazit policie, všechny ženy nasedly do aut a ujely. Wallaceové museli ošetřovatelé sešít kůži nad okem, kde ji zasáhla cedule. Navíc má vzadu na hlavě vytrhané vlasy a také zlomené nehty.

Dívčina babička Lorrain Byrdová je celým útokem na svoji vnučku otřesena: „Nemohla jsem uvěřit, že by zákaznice takhle jednaly. Dospělé ženy bojovaly proti 17letému dítěti v práci, kde se snaží vydělat peníze, aby mohla jít na vysokou školu,“ prohlásila otřesená babička Kelsy Lorrain Byrdová.

Wallaceová v restauraci pracovala od června a podle svých slov se pouze snažila dělat svou práci. „Jen jsem se snažila dodržovat pravidla a ujistit se, že se nedostanu do potíží. Nemůžu uvěřit, že se mi to stalo,“ uvedla mladá servírka.

Po tomto incidentu ale Kelsy nemá v plánu se do práce vrátit. Vedení restaurace hned po útoku vydalo prohlášení, kde zdůrazňuje, že netoleruje násilné chování ve svých zařízeních a bere tento útok velmi vážně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama