reklama

Servírka upozornila na nutné rozestupy v restauraci, zákaznice ji za to napadly

Kelsy Wallaceová byla napadena poté, co upozornila zákaznice, že nemohou v tak velkém počtu sedět u jednoho stolu.
Foto: twitter.com

Sedmnáctiletá Kelsy Wallaceová pracovala jako servírka v restauraci Chilli's ve městě Baton Rouge v americké Louisianě. Po poslední zkušenosti, kdy ji napadlo více než 11 zákaznic poté, co je upozornila na nutné bezpečnostní rozestupy, se už ale do práce nevrátí.

reklama

Restaurace má předepsaná jiná hygienická pravidla kvůli pandemii onemocnění COVID-19. „Náš generální ředitel i ostatní vedoucí nám říkají, že kvůli koronaviru nemůže u jednoho stolu sedět více než šest zákazníků. Máme je oddělit,“ vysvětlila Wallaceová.

Studentka se proto rozhodla skupině zákaznic vysvětlit, že musí dodržovat nařízení podniku. Ty se ale okamžitě rozčílily. „Naštvaly se, takže první věc, kterou jsem udělala, bylo, že jsem zavolala manažera,“ pokračovala Wallaceová.

Mladá servírka pak stála za vedoucím, ženy na ně ale nadále křičely urážky. Wallaceová začala také zvyšovat hlas, což byl zřejmě pro zákaznice impuls k útoku. „Přišla ke mně jedna ze zákaznic a uhodila mě. Poté jsme se začaly prát. Všechny, které tam s ní byly, mě začaly mlátit. Žena, které mě udeřila jako první, vzala ze země ceduli varující před mokrou podlahou a praštila mě po hlavě,“ vyprávěla dívka.

Než na místo stihla dorazit policie, všechny ženy nasedly do aut a ujely. Wallaceové museli ošetřovatelé sešít kůži nad okem, kde ji zasáhla cedule. Navíc má vzadu na hlavě vytrhané vlasy a také zlomené nehty.

Dívčina babička Lorrain Byrdová je celým útokem na svoji vnučku otřesena: „Nemohla jsem uvěřit, že by zákaznice takhle jednaly. Dospělé ženy bojovaly proti 17letému dítěti v práci, kde se snaží vydělat peníze, aby mohla jít na vysokou školu,“ prohlásila otřesená babička Kelsy Lorrain Byrdová.

Wallaceová v restauraci pracovala od června a podle svých slov se pouze snažila dělat svou práci. „Jen jsem se snažila dodržovat pravidla a ujistit se, že se nedostanu do potíží. Nemůžu uvěřit, že se mi to stalo,“ uvedla mladá servírka.

Po tomto incidentu ale Kelsy nemá v plánu se do práce vrátit. Vedení restaurace hned po útoku vydalo prohlášení, kde zdůrazňuje, že netoleruje násilné chování ve svých zařízeních a bere tento útok velmi vážně.

Tagy: restaurace studentka bezpečnostní opatření Louisiana napadení USA koronavirus Chilli's
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

Koronavirus

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

„Matematika je bohužel neúprosná. Pokud za středu přibude 14 tisíc nakažených, znamená to, že za 10 dní bude v jeden den potřebovat nově hospitalizaci 560–700 lidí,“ napsal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru. Podpořil tak slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS předpovídal dokonce 15 tisíc nově infikovaných covidem-19. Všemu napovídají čísla zveřejněná ke středeční 18. hodině, kdy přibylo 8 840 případů.

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama