Servírka upozornila na nutné rozestupy v restauraci, zákaznice ji za to napadly

Sedmnáctiletá Kelsy Wallaceová pracovala jako servírka v restauraci Chilli's ve městě Baton Rouge v americké Louisianě. Po poslední zkušenosti, kdy ji napadlo více než 11 zákaznic poté, co je upozornila na nutné bezpečnostní rozestupy, se už ale do práce nevrátí.

Restaurace má předepsaná jiná hygienická pravidla kvůli pandemii onemocnění COVID-19. „Náš generální ředitel i ostatní vedoucí nám říkají, že kvůli koronaviru nemůže u jednoho stolu sedět více než šest zákazníků. Máme je oddělit,“ vysvětlila Wallaceová.

Studentka se proto rozhodla skupině zákaznic vysvětlit, že musí dodržovat nařízení podniku. Ty se ale okamžitě rozčílily. „Naštvaly se, takže první věc, kterou jsem udělala, bylo, že jsem zavolala manažera,“ pokračovala Wallaceová.

Mladá servírka pak stála za vedoucím, ženy na ně ale nadále křičely urážky. Wallaceová začala také zvyšovat hlas, což byl zřejmě pro zákaznice impuls k útoku. „Přišla ke mně jedna ze zákaznic a uhodila mě. Poté jsme se začaly prát. Všechny, které tam s ní byly, mě začaly mlátit. Žena, které mě udeřila jako první, vzala ze země ceduli varující před mokrou podlahou a praštila mě po hlavě,“ vyprávěla dívka.

Než na místo stihla dorazit policie, všechny ženy nasedly do aut a ujely. Wallaceové museli ošetřovatelé sešít kůži nad okem, kde ji zasáhla cedule. Navíc má vzadu na hlavě vytrhané vlasy a také zlomené nehty.

Dívčina babička Lorrain Byrdová je celým útokem na svoji vnučku otřesena: „Nemohla jsem uvěřit, že by zákaznice takhle jednaly. Dospělé ženy bojovaly proti 17letému dítěti v práci, kde se snaží vydělat peníze, aby mohla jít na vysokou školu,“ prohlásila otřesená babička Kelsy Lorrain Byrdová.

Wallaceová v restauraci pracovala od června a podle svých slov se pouze snažila dělat svou práci. „Jen jsem se snažila dodržovat pravidla a ujistit se, že se nedostanu do potíží. Nemůžu uvěřit, že se mi to stalo,“ uvedla mladá servírka.

Po tomto incidentu ale Kelsy nemá v plánu se do práce vrátit. Vedení restaurace hned po útoku vydalo prohlášení, kde zdůrazňuje, že netoleruje násilné chování ve svých zařízeních a bere tento útok velmi vážně.

Tagy: