reklama
CNN Prima News sexuální zneužívání

sexuální zneužívání

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální zneužívání“

Vávra: Policie má chytat ty, kteří zneužívají děti, ne kontrolovat lidem Facebook

Europarlament schválil pravidla umožňující internetovým platformám filtrovat zprávy kvůli dětskému pornu. Podle zakladatele Společnosti pro obranu svobody projevu a herního vývojáře Daniela Vávry se však predátoři jen přesunou na jiné aplikace, kde se „šmírování“ vyhnou. Policie má chytat ty, kteří zneužívají děti, ne kontrolovat nevinným lidem Facebook, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Zdrogoval a znásilnil svou přítelkyni, stěžovalo si 60 žen. Komik Cosby je teď volný

Nejvyšší soud amerického státu Pensylvánie propustil z vězení dříve populárního televizního komika Billa Cosbyho. Ten v roce 2018 zdrogoval a znásilnil svou někdejší přítelkyni, za což dostal desetiletý trest. Podle vyšší soudní instance Cosby neměl být v této věci trestně stíhán kvůli dohodě uzavřené s prokurátorem v souvislosti s civilním řízením ve stejné věci. Cosby si odseděl dva roky.

Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan

Po odhalení kauzy týkající se dnes už exposlance Dominika Feriho a jeho údajného sexuálního zneužívání žen se zrak mnohých obrátil i na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kde politik studoval. Objevily se výpovědi, že se ani zde nechoval zrovna příkladně. „Někteří lidé si vyloženě nepřáli, aby se stížnosti posunuly až k vedení fakulty,“ připustil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS děkan Jan Kuklík.

Udělám ti malé černoušky, šeptal prý Feri své oběti. Problémy měla i nezletilá

Kauza kolem bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho a jeho údajného sexuálního nátlaku se rozrůstá o další svědectví. Pro Deník N a web A2larm promluvily další možné oběti. Jednu z dívek měl Feri údajně držet pod krkem, když mu nebyla po vůli. Další pak prý násilně opíjel a říkal jí, že jí „udělá malé černoušky“. Sám Feri nynější obvinění dívek opět odmítá.

Oběti znásilnění jdou s pravdou ven až po čase. Cítí strach, stud a dehonestaci

Oběti sexuálního zneužití cítí stud, strach a bojí se negativních reakcí okolí, zdůvodňuje psycholožka Hedvika Boukalová z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy důvody, proč se oběti násilí bojí o incidentu hovořit. Někdy až po letech získávají větší odvahu, reagovala Boukalová na dotazy CNN Prima NEWS s ohledem na kauzu kolem Dominika Feriho, který čelí obvinění ze sexuálního násilí.

Je na přes držku, připomněl Kalousek slova novinářky o Ferim. Prý jí vadil už kdysi

Na Twitteru se rozhořela diskuze mezi Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a autory článku o obvinění Dominika Feriho ze sexuálního násilí. Kalousek v příspěvku naznačil, že má novinářka z deníku Alarm Apolena Rychlíková na Feriho spadeno už delší dobu. „Mám obavy, že se jistý úředník z Hradu zmocnil Kalouskova twitterového účtu,“ reagoval ironicky spoluautor textu o Ferim Jakub Zelenka z Deníku N.

Sokol o trestu za schvalování terorismu: Výrok to byl hloupý, ale o podporu činu nešlo

Výrok muže, kterému v Ostravě krajský soud udělil dvouletou podmínku za schvalování terorismu, byl hloupý, ale o podporu terorismu nešlo. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl právník Tomáš Sokol, který považuje za podivnou také trestní sazbu u daného případu, kdy muži hrozilo až 15 let ve vězení. Zákonodárci by se nad tím podle něj měli v budoucnu zamyslet.

reklama