CNN Prima News seznam

seznam

Výpis příspěvků ke štítku „seznam“

PŘEHLEDNĚ: „Seznam hanby“. Které známé firmy nadále působí na ruském trhu?

Pokud platíte daně v Rusku, nesete díl viny za umírání lidí na Ukrajině. To Kyjev dlouhodobě vzkazuje západním společnostem, které se ani po dvou letech od vypuknutí invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za posledních 24 měsíců podnikání v Rusku značně omezilo nebo úplně ukončilo mnoho velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.

Anonym zaslal médiím seznam obětí z univerzity. Škola se distancovala, policie varuje

Redakce některých českých médií obdržely anonymní e-mail, jež obsahuje jména a fotografie údajných obětí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Autoři zprávy, pod kterou se podepsali jako „truchlící studenti“, žádají redakce o zveřejnění jmen a příběhů údajných obětí, cílem má být uctění jejich památky. Univerzita se proti iniciativě vymezila, podle policie může zveřejnění být právně problematické.

Cestovatelský rok 2024 padesátkrát jinak: „Průvodce“ láká na levné destinace i exotiku

Uvažujete, kam v příštím roce vyrazíte na zahraniční dovolenou? Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet odhalilo padesát nejoblíbenějších destinací roku 2024. Seznam s názvem Best in Travel navíc autoři rozpracovali do pěti kategorií: nejlepší země, města, regiony, destinace pro udržitelné cestování a místa s nejlepší cenou. Na své si přijdou jak milovníci exotiky, tak ti, kteří preferují dosud turisticky opomenutá místa.

Skvělá práce českých diplomatů. Lipavský si pochvaluje zařazení Obnosova na sankční list EU

Z českého vnitrostátního sankčního seznamu byl odebrán ruský podnikatel Boris Obnosov, jelikož na něj v rámci dvanáctého balíku sankcí v pondělí uvalila postih Evropská unie. Vyplývá to ze seznamu na webu ministerstva zahraničí, upozornil web iRozhlas.cz. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) označil přesun Obnosovova na unijní seznam za „skvělou práci diplomatů“.

Vytvořit seznam náročných profesí je nadlidská práce. Spravedlivě to nepůjde, tvrdí Prymula

Vydefinovat přesný seznam, který by znamenal, že někdo bude odcházet dříve do důchodu, to si troufám říci, že je nadlidská práce. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS takto hodnotil plán ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) představit soupis náročných profesí exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Je toho názoru, že jakýkoliv jeho obsah nebude spravedlivý.

PŘEHLEDNĚ: Skončí víc než třetina finančních úřadů. Podívejte se, kde všude se zruší

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. 56 z nich už nyní fungovalo v omezeném režimu. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Odborní pracovníci rušených úřadů se přesunou do jiných lokalit. Resort neupřesnil, zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění.

Stovky propuštěných a zrušené pobočky České pošty. Podívejte se, kterých se to týká

Aktualizováno

Česká pošta zruší v polovině letošního roku nejvíce poboček v Moravskoslezském kraji, celkem 56. Následuje Praha s 35 poštami a Ústecký kraj, který přijde o 27 poboček. Nejméně poboček, jen osm, se bude rušit na Vysočině Ve zbylých krajích bude Česká pošta rušit mezi 13 a 24 pobočkami. Vyplývá to z interního seznamu České pošty, který ČTK získala.

O inauguraci Pavla už je jasno. Kancléři vysvětlili, proč nebude vojenská přehlídka

Inaugurace nového českého prezidenta je dohodnutá. Bezpečnostní opatření i seznam hostů na ceremoniál předávání úřadu v úterý řešili tři kancléři: Vratislav Mynář za Hrad, Jana Vohralíková za Senát a Martin Plíšek za Sněmovnu. Jisté je, že vojenská přehlídka se konat nebude, lidé zato budou moci předávání moci sledovat na třetím nádvoří Pražského hradu na velkoplošné obrazovce. Slavnostní ceremonie začne 9. března ve 14:00.

Ukrajinci sestavili seznam vánočních přání. Tyto zbraně mohou Rusy dorazit, vzkázali Západu

Ukrajinská armáda vzdoruje ruské agresi již deset měsíců. Na některých místech fronty dokonce přešla do protiútoku. Kyjev v souvislosti s tím žádá západní spojence, aby vytrvali v masivní podpoře, kterou Ukrajině poskytují. List The Kyiv Independent využil vánočních svátků a sepsal seznam pěti položek, které by Ukrajina od Západu potřebovala nejvíce. Redakce CNN Prima NEWS k požadovaným „dárkům“ uvedla veškeré podrobnosti a zároveň naznačila, s jakou pravděpodobností se přání Kyjeva vyplní.