CNN Prima News seznam

seznam

Výpis příspěvků ke štítku „seznam“

Věra čeká na oblečení už tři měsíce. Místo na e-shopu ho totiž pořídila v nákupní galerii

22. července 2022 17:25

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před tzv. nákupními galeriemi na internetu. Některé se tváří jako běžný e-shop, ve skutečnosti ale jen zprostředkovávají prodej zboží z Číny. To se ale zákazník dozví, až když zaplatí. Odstoupit od smlouvy je obtížné, vrátit zboží lze často jen na vlastní náklady na opačnou stranu zeměkoule. Inspektoři už evidují tisíce stížností nespokojených spotřebitelů.

EU přijala další balík protiruských sankcí. Na seznam přibylo přes 200 oligarchů a činitelů

8. dubna 2022 11:54
Aktualizováno

Evropská unie v pátek přijala pátý balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Na jeho základě od srpna zcela zakáže dovoz ruského uhlí, které pro režim prezidenta Vladimira Putina představuje příjem čtyř miliard eur (98 miliard korun) ročně. Na sankční seznam přibude 217 ruských činitelů a oligarchů a 18 subjektů. Jsou mezi nimi lidé blízcí Kremlu či představitelé samozvaných republik na východě Ukrajiny.

Kdo stojí za zvěrstvy ve zdecimované Buči? Kyjev zveřejnil jména ruských „řezníků“

5. dubna 2022 15:33

Hromadné iracionální vraždění v Buči šokovalo celý svět. Ukrajina nyní zveřejnila jmenný seznam ruských vojáků, kteří ve zdecimovaném městě páchali zvěrstva. Skrze fotografie se tak lidé mohou podívat do tváře mužům, kteří mají pod vedením velitele Azatbeka Asanbekoviče Omurbekova na svědomí masakr páchaný na ukrajinských civilistech.

Ukrajinci zveřejnili jména i adresy údajných špionů Kremlu. Na seznamu je přes 600 lidí

2. dubna 2022 21:12

Ukrajinské vojenské zpravodajství zveřejnilo rozsáhlou online databázi 620 příslušníků ruské Federální služby bezpečnosti, nástupkyně KGB. Obsahuje jména, adresy, čísla mobilních telefonů a dokonce i registrační čísla automobilů osob, o nichž tvrdí, že jsou špioni Kremlu, uvádí deník Daily Mail. Řadami KGB prošel i ruský prezident Vladimir Putin.

Deset kroků k ukončení války na Ukrajině. Co Česko, Polsko a Slovinsko navrhují?

25. března 2022 14:16
Aktualizováno

Polsko, Česká republika a Slovinsko společně připravily seznam deseti kroků, jež podle nich musí přijmout Evropská unie, pokud chce skutečně ukončit válku na Ukrajině. Ve sloupku na webu Politico to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki. Podle šéfa české vlády Petra Fialy plán vychází z jednání, které šéfové vlád Polska, Česka a Slovinska vedli minulý týden s ukrajinskými vrcholnými představiteli v Kyjevě.

Vítejte na palubě. Lipavský překvapil reakcí na nový ruský „blacklist“

7. března 2022 19:27

Ruská vláda aktualizovala seznam zemí, které považuje za nepřátelské vůči Rusku. Do této chvíle na soupisce figurovaly pouze USA a Česká republika, a to kvůli kauze Vrbětice. Nově nyní přibyly všechny státy Evropské unie, Ukrajina a dvě desítky dalších. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se rozhodl situaci odlehčit a nové členy ruského „blacklistu“ přivítal příspěvkem na sociálních sítích.

Gott, Hrušínský, Werich. Kdo před 45 lety podpisem označil chartisty za odpadlíky a zrádce?

28. ledna 2022 19:11

V pátek 28. ledna 1977 zažilo Národní divadlo v Praze asi nejpotupnější akci v normalizační éře. Režim do divadla svolal populární herce, zpěváky a další umělce, aby s jejich pomocí zdiskreditoval signatáře Charty 77. A zatímco protirežimní Chartu k 1. lednu podepsalo 242 odvážných občanů, Antichartu na sklonku stejného měsíce signovalo 7 250 umělců. Vlastně téměř všichni, kdo tvořili oficiální kulturu.

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

22. ledna 2022 10:36

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

Vyznamenání Foltána? Jde o provokaci či podporu extrémního názoru, kritizují politologové

29. října 2021 12:47

Nejkontroverznějším jménem na seznamu vyznamenaných je právník Pavel Foltán, shodli se politologové Ladislav Cabada a Pavel Šaradín ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle nich jde o provokaci nebo podporu extrémního názoru. Reagovali tak na seznam lidí, kteří 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Hrad jej zveřejnil ve čtvrtek večer.

Veterán z Afghánistánu: Na lidi v zemi jsme se vykašlali. Letadlo bylo poloprázdné

16. srpna 2021 15:57

Situace v Afghánistánu je kritická. V zemi jsou nadále desítky spolupracovníků, na které se česká vláda vykašlala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Speciálního oddělení Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec. „Většina lidí, se kterými jsme v kontaktu, se ukrývá,“ uvedl s tím, že mu připadá smutné, že se do Česka z Afghánistánu vracelo poloprázdné letadlo.

Zoufalý tlumočník: Tálibán nás kvůli práci pro Česko zabije. Na seznamu pro evakuaci chybí

15. srpna 2021 19:45

Jsme pro Tálibán terčem číslo jedna a bojíme se, že nás zabijí, popsal redakci CNN Prima NEWS jeden z afghánských tlumočníků, který s českou armádou spolupracoval přibližně devět let. Od českých úřadů mu prý přišlo vyjádření, že není na seznamu pro evakuaci. S rodinou se tak skrývá v ulicích hlavního města Kábulu.