reklama
CNN Prima News seznam

seznam

Výpis příspěvků ke štítku „seznam“

Vyznamenání Foltána? Jde o provokaci či podporu extrémního názoru, kritizují politologové

29. října 2021 12:47

Nejkontroverznějším jménem na seznamu vyznamenaných je právník Pavel Foltán, shodli se politologové Ladislav Cabada a Pavel Šaradín ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle nich jde o provokaci nebo podporu extrémního názoru. Reagovali tak na seznam lidí, kteří 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Hrad jej zveřejnil ve čtvrtek večer.

Veterán z Afghánistánu: Na lidi v zemi jsme se vykašlali. Letadlo bylo poloprázdné

16. srpna 2021 15:57

Situace v Afghánistánu je kritická. V zemi jsou nadále desítky spolupracovníků, na které se česká vláda vykašlala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Speciálního oddělení Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec. „Většina lidí, se kterými jsme v kontaktu, se ukrývá,“ uvedl s tím, že mu připadá smutné, že se do Česka z Afghánistánu vracelo poloprázdné letadlo.

Zoufalý tlumočník: Tálibán nás kvůli práci pro Česko zabije. Na seznamu pro evakuaci chybí

15. srpna 2021 19:45

Jsme pro Tálibán terčem číslo jedna a bojíme se, že nás zabijí, popsal redakci CNN Prima NEWS jeden z afghánských tlumočníků, který s českou armádou spolupracoval přibližně devět let. Od českých úřadů mu prý přišlo vyjádření, že není na seznamu pro evakuaci. S rodinou se tak skrývá v ulicích hlavního města Kábulu.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

28. července 2021 17:07

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Trpět měla rodina i kolegové. Střelec Jiří D. si vedl seznam lidí, potvrdila policie

30. června 2021 17:39

Muž, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Vyplývá to z policejního výslechu. Motivem jeho jednání byla msta za údajná příkoří a spory. Muž měl dokonce seznam lidí, kterým se chtěl pomstít. V jeho hledáčku byli jak rodinní příslušníci, tak třeba bývalí kolegové. Střelec s policisty spolupracuje a k trestným činům se doznává.

Česko požaduje náhradu škod za exploze ve Vrběticích. Je to vyděračství, reagují Rusové

28. června 2021 16:14
Aktualizováno

Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek předal ruskému velvyslanci v ČR Alexandru Zmejevskému diplomatickou nótu, ve které Česko požaduje plnou náhradu škod způsobených explozemi v muničních skladech ve Vrběticích. Ministerstvo chce také, aby Rusko přijalo mezinárodněprávní odpovědnost za své zapojení do výbuchů. Šéf ruského parlamentního výboru ale žádost označil za absurdní, mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dokonce za vyděračství.

Kulhánek: Dialog s Ruskem? Musí nás stáhnout ze seznamu nepřátelských zemí

27. června 2021 08:14

Jedním z předpokladů pro seriózní politický dialog s Ruskem by bylo stažení České republiky ze seznamu zemí, které nejsou přátelské, na němž je Česko po boku Spojených států. Řekl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Vztahy s Ruskem by měly podle něj být pragmatické a postavené na vzájemném respektu. Rozhodnutí o jejich směřování ale bude až na příští vládě, míní ministr.

Češi jako pomocníci Hitlera, pomníky legionářů v ohrožení. Expert varuje před reakcí Rusů

17. května 2021 14:10

Jak Putin řekl, tak i udělal. Ruský prezident koncem dubna v tradičním poselství k oběma komorám parlamentu oznámil, že nikomu nedovolí, aby ve vztahu k Rusku překročil pomyslnou červenou linii. A v případě jejího překročení bude tvrdě a rezolutně reagovat. Česká republika se dostala za tuto pomyslnou hranici. Co to pro Česko a Čechy může znamenat?

Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček

14. května 2021 18:10
Aktualizováno

Ruská vláda schválila seznam nepřátelských zemí, přičemž do něj zařadila jen Českou republiku a Spojené státy. Zároveň stanovila maximální počet lidí v Rusku, kteří pro tyto země smějí pracovat. V případě ČR jde o 19 osob, zatímco pro USA nesmí pracovat nikdo. Příslušné nařízení bylo v pátek zveřejněno na oficiálním internetovém portálu právních informací, informovala média. Moskva také zmrazila účty rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda. České ministerstvo zahraničí považuje postup Ruska za další krok k eskalaci vztahů nejen s ČR, ale i EU a jejími spojenci.

reklama