Bez sportu ani ránu. Pohrávám si s myšlenkou, že se na pár turnajů vrátím, přiznává Strýcová

Tenistka Barbora Strýcová se rozpovídala o tom, jak prožívá první dítě a jestli by chtěla další.

Barbora Strýcová znovu uvažuje, že by se vrátila k tenisu

Bára Strýcová se už třetím rokem snaží předávat své tenisové zkušenosti dál. Od loňského kempu se jí ale díky desetiměsíčnímu synovi Vincentovi život obrátil vzhůru nohama. I když v prvopočátku přemýšlela, že v mateřském zápřahu nebude na intenzivní pohyb prostor, povedlo se. Sport pro ni totiž zůstává jakousi drogou.

I když si roli maminky Strýcová velmi užívá, připouští, že je občas náročná. Právě sport jí pomáhá přijít na jiné myšlenky. „Miluji sport a potřebuji ho hlavně teď, abych se od malého trochu vzdálila. Stačí hodinka nebo hodinka a půl, abych přišla na jiné myšlenky,“ svěřila se v pořadu Showtime Strýcová.

„Baví mě běhání a začala jsem i cvičit, protože si pohrávám s myšlenkou, že bych se příští rok na pár turnajů vrátila. Už dvakrát jsem byla hrát tenis,“ přiznala vítězka Wimbledonu a vzápětí doplnila, že to není vůbec jednoduché. Zvlášť když má doma několikaměsíční dítě. „Bude strašně složité s malým vše naplánovat a mít vedle sebe non stop hlídání,“ vysvětlila důvod svých obav.

Naštěstí jí s hlídáním Vincenta pomáhají maminka a tchyně. „Kdybych tyto dvě bytosti neměla, budu na práškách. Přítel mi samozřejmě také pomáhá. Ale ze začátku jsem pomoc nepřijímala, protože jsem se strašně bála dát malého z rukou pryč. Nevím, jestli je to normální, ale prostě jsem to tak cítila. Teď už je to mnohem lepší a pomáhají babičky,“ řekla s úsměvem Strýcová, která se s rodinou nedávno vrátila z Řecka.

Se synem poletí do USA

Na podzim pak plánuje odjet do Ameriky za sestrou, kde stráví pravděpodobně několik měsíců včetně vánočních svátků. Na cestování s téměř ročním synem už si ale celá rodina zvykla.

„Cestuji od malinka a sedět na jednom místě mě nebaví. Samozřejmě jsem se bála cestovat s malým. Když mu byly teprve dva měsíce, odletěla jsem do Spojených států za sestrou a všechno proběhlo v pohodě. Miminka to prospí, teď už je to trochu horší. Je aktivnější a nevydrží sedět ani minutu. Tak s sebou vezmeme hodně jídla, plastových kousátek do pusy a budu ho muset pořád nosit a chodit v uličce,“ dodala.

Syna Vincenta Strýcová přivedla na svět s partnerem a šéfredaktorem měsíčníku Esquire Petrem Matějčkem. První narozeniny chlapec oslaví už na podzim.

Tagy: