Vágner poprvé od smrti milované Zagorové: Byla můj strážný anděl. Dokonce mě oživovala

Milovaná zpěvačka Hana Zagorová, která zemřela 26. srpna, by v úterý oslavila 76. narozeniny. Při této příležitosti o ní úplně poprvé dokázal promluvit jeden nejdůležitějších mužů jejího života – Karel Vágner. Ten kvůli hlubokému smutku nebyl dosud něčeho takového schopen. Podle něj byla Zagorová jedním z nejlaskavějších lidí, které potkal.

Dlouholetý spolupracovník Hany Zagorové Karel Vágner pro CNN Prima NEWS uvedl, že se Zagorovou prožil nádherný život. „Znali jsme se spolu 50 let. Byli jsme kamarádi na život a na smrt,“ popsal Vágner, pro kterého prý byla Zagorová i strážným andělem. „Překážel mi reflektor, chtěl jsem ho dát stranou, a jak tam neměli uzemnění, probila mě elektrika. Cítil jsem, že umírám. Vím, že mě oživovala právě Hanka,“ líčil Vágner.

Dlouhou dobu prý přemýšlel, jak by svou nejbližší kamarádku charakterizoval jedním slovem. „Nedávno jsem na to přišel –⁠ laskavá. Byla jedním z nejlaskavějších lidí, které jsem v životě potkal. Byla hodná, nikomu neublížila,“ zavzpomínal Vágner.

Zagorovu srovnal s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. „Byl to takový Gott v sukních. Mám dojem, že oni byli mimozemšťani poslaní sem, aby nám ukázali, jak se má žít rovně, nikoho nepodrážet, být čestný,“ sdělil Vágner.

Na Zagorovou prý Vágner pořád myslí. „Moje nejmladší mi poslala fotku z pietního místa na Vyšehradě. Ta mi docela pomohla, protože je na ní Hanka, jak vyplazuje jazyk. Vzkazuje nám, že ‚nahoře‘ je to lepší,“ řekl s úsměvem Vágner.

Zpěvačka Hana Zagorová zemřela v pátek 26. srpna. Bylo jí 75 let. Umělkyni dlouhodobě doprovázely zdravotní problémy. Její stav se začal vážně zhoršovat poté, co v září 2020 prodělala covid s velmi těžkým průběhem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:37

V Lymanu, kde dnes zavlála ukrajinská vlajka, se ještě bojuje, ale už tam nejsou ani stopy po pseudoreferendu uspořádaném Ruskem, řekl Zelenskyj.

21:39

Lyman definitivně dobytý, vojáci vyvěsily vlajky na tamní radnici

20:42

Historik Zubov opouští Rusko a míří do Brna, bude učit na Masarykově univerzitě

19:32

Rusové podle Kyjeva rozstříleli auta s civilisty, zabili 24 lidí včetně dětí

Živě
ON-LINE: Z letiště na Krymu se ozval výbuch. Podle proruské správy vzplálo letadlo

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Kyjev a Západ anexi odmítají. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian, údajně tam vzplálo letadlo.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

Domácí zpravodajství

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.