Průšviháři i premianti. Jaké vysvědčení měli ve škole Krajčo, Leichtová či Krampol?

Máme tu konec školní roku, kdy děti dostanou vysvědčení a začnou jim tolik očekávané prázdniny. S jakým prospěchem studovaly známé české osobnosti? Jaké předměty je nejvíce bavily a s jakými se naopak trápily?

Richard Krajčo. Učení se musel nadrtit
„Na základní škole jsem byl šedý průměr. Na střední škole bojoval s elektrikařinou, ale pak musím říct, že jsem se naučil učit, což bylo takové moje vítězství, a nějak jsem to tam doklepal. Když jsem se dokázal nadrtit vědomosti, byl jsem premiant, v praxi jsem ale patřil mezi ty horší nešikovné studenty. Nejvíce mě pak ale bavilo studium na konzervatoři, kdy jsem poprvé dělal něco, co mě pohltilo, a ve výsledků nebyly důležité známky, ale ten zápal a vášeň, což jsem v tomto případě rozhodně měl,“ prozradil CNN Prima NEWS zpěvák a herec.

Ondřej Gregor Brzobohatý. Nenáviděl vstávání
„Jsem rád, že už mám po škole. Bavily mě jenom některé hodiny, nejvíc mi ale vadilo vstávání. Na konzervatoři už to vstávání bylo tak trochu punk. Člověk nemusel vstávat v sedm ráno, na hodiny jsme chodili třeba od jedné odpoledne. Jako student jsem byl normální, dobrý, hodný... Neměl jsem extra špatný známky, rozhodně jsem ale nebyl šprt,“ svěřil se v minulosti pro deník Blesk.

Vilém Čok. Průšvihář s nevinnou tváří
„Byl jsem takzvaný trojkař, s výjimkou češtiny, dějepisu a hudebky. Tam to bylo nejhůře za dva. Předměty, ze kterých jsem dostával třesavku, byly matematika, chemie, fyzika a občanská nauka. Jinak jsem byl samozřejmě průšvihář, ale s nevinnou tváří,“ prozradil CNN Prima NEWS s úsměvem hudebník.

Aleš Brichta. Pyšní se titulem inženýr
„Známky jsem měl většinou dobré, ale byl jsem průšvihář. Svého času, na průmyslovce, během tří let průměr z chování 2,4,“ zavzpomínal pro CNN Prima NEWS zpěvák, kterému se přezdívá český Ozzy Osbourne. Po základce nejprve studoval průmyslovku, kde ho kvůli průšvihu vyhodili, a tak přešel na hotelovou školu, kde úspěšně odmaturoval. Další jeho kroky vedly na Vysokou školu ekonomickou se zaměřením na zahraniční obchod, kterou dodělal, a stal se z něj inženýr.

Dalibor Janda. Do šesté třídy měl vyznamenání
„Vysvědčení jsem měl vždycky celkem dobré. Pamatuji si, že do 6. třídy jsem míval i vyznamenání, pak už tam byly i nějaké trojky. Horší známky už si ale nepamatuji. Trojky jsem měl z kreslení, ručních prací a pravidelně z českého jazyka, který mi dodnes dělá potíže. Celkově mi učení příliš nešlo, neměl jsem trpělivost. A kromě matematiky a hudební výchovy mě předměty moc nebavily. Rád jsem měl docela zeměpis a dějepis,“ pronesl zpěvák, který sám sebe označil za průměrného žáka.

„Má představa už od malička byla hlavně muzika, takže od určité doby jsem vše zaměřoval na ni a školu bral jako povinnost. Rád ale vzpomínám na své spolužáky a kamarády, se kterými se dodnes na Moravě scházíme a vždycky moc rádi zavzpomínáme,“ dodal trojnásobný Český slavík.

Jiří Krampol. Nejvíce se těšil na prázdniny
„Mě škola a učení moc nebavilo. Nejhorší bylo pracovní vyučování. Byl jsem průměrný žák. Rozhodně ne premiant ani vyloženě průšvihář. Známky jsem měl maximálně do trojek. Vždycky jsem se nejvíce těšil na prázdniny. Na to mám nádherné vzpomínky. S kamarády jsme toho prožili strašně moc. To už dnešní děti nemůžou zažít, ty už jsou úplně někde jinde. My lítali pořád někde venku, vymýšleli nejrůznější hry, dnes jsou děti nalepené doma u počítačů a mobilů,“ uvedl herec, bavič a moderátor.

Vladimír Hron. Třídní klaun a průšvihář
„Popravdě, nebyl jsem nejvzornější žák ani student. Spíše jsem si dával pozor, abych proplouval na hraně normálu, maximálně s trojkou, jinak už by doma začal teror. (smích) Učil jsem se tak, že jsem poslouchal učitele, po škole už na to nebylo moc času, to jsem vyváděl spoustu jiných věcí. Čili premiant rozhodně ne, spíš třídní klaun a průšvihář, ale co bych neudělal pro dívčí úsměv,“ svěřil se bavič.

Jiřina Jandová. Strašákem byla matematika a angličtina
„Mé vysvědčení bylo vždycky takový zlatý střed. Nikdy nebyl můj koníček šprtat se nad učebnicí. Spíš jsem všechno doháněla a napravovala na poslední chvíli. Tak to bylo i později na střední škole. Největším strašákem pro mě byly matematika, fyzika a hlavně angličtina, s kterou jsem měla problém a mám ho doteď. I u maturity to byla největší překážka, ale naštěstí to dobře dopadlo. Premiant jsem rozhodně nikdy nebyla. U jiných jsem to ale obdivovala, takovou tu pečlivost a píli, ta mi bohužel chybí trošku ve všem,“ prozradila nám s úsměvem zpěvačka a dcera Dalibora Jandy.

Lou Fanánek Hagen. Nejhorší byla první třída
Frontman skupiny Tři sestry vystudoval gymnázium a poté stavební fakultu ČVUT, kde získal titul inženýr. Mezioborově studoval také žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Učil se velmi dobře a patřil k nejlepším. Ze všeho nejhorší pro něj byla ale první třída.

„To bylo největší ponižování, nadvláda všech těch roztomilejch holčiček, který se motaly kolem paní učitelky, byly přeuctivý a měly rozjasněná očka, když se naučily, že ta stříška se jmenuje A. Písmena už jsem uměl a nudil jsem se. A k tomu všemu mě ještě dirigovali. Zato vysoká škola, to bylo nebíčko,“ pravil v rozhovoru pro Český rozhlas.

Kristýna Leichtová. Z matematiky byla hodně slabý průměr
„Na školní léta vzpomínám velmi ráda. Mám z toho období hodně kamarádů, se kterými se stýkám dodnes. Známky jsem měla průměrné, z výtvarky jsem měla vždycky jedničku, naopak z matematiky jsem byla hodně slabý průměr. Po základce jsem nastoupila na konzervatoř a to byla škola života. Tam jsme se neučili klasicky, ale místo hodiny angličtiny jsme třeba stepovali,“ prozradila herečka pro deník Blesk.

Tagy: