Stylové bydlení herce Josefa Cardy: Oživil 120 let starý dům, z kurníku si udělal balkon

Herec Josef Carda s manželkou Radkou bydlí na severu Čech v domě starém více než 120 let. Původně jim sloužil jako letní sídlo, nakonec se v něm usadili natrvalo. Nahlédněte do jejich soukromí.

Dům, v němž Josef Carda s rodinou žije, postavili prarodiče jeho manželky Radky, kterým původně sloužil k podnikání. Radčin pradědeček s prababičkou provozovali ovocnářství, v přízemí měli chladírnu, obytný byl pouze vršek domu. Když ho Radka zdědila, stavení si s Josefem přizpůsobili k obrazu svému.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Herečka Jiřina Bohdalová má chalupu jako z pohádky. Nahlédněte do jejího víkendového sídla

K renovaci vzhledem k historii domu přistoupili velmi citlivě. „Dřív jsme tam jezdívali jenom o víkendech nebo na prázdniny. Využívali jsme to jako letní sídlo. Pak jsme se rozhodli, že uděláme rekonstrukci, abychom se tam mohli usadit natrvalo. Zbudovali jsme záchod, koupelnu, vodovod, odpady... Většinu původních věcí jsme se ale snažili zachovat. Musím poděkovat manželce, všechno si sama navrhla, o všechno se postarala, všechno zařídila. Smekám před ní klobouk. Já nejsem úplně tak praktický a manuálně zručný chlap. Dokážu vyměnit tak akorát žárovku,“ uvedl herec.

Z kurníku udělali balkon

Řemeslníci při renovaci narazili na poctivou práci svých předků. Například podlahy byly postaveny z kanadské borovice, takže je stačilo pouze přejet bruskou. Z původní sušárny si Cardovi udělali letní místnost, z chladírny sklep. Josef Carda je nejvíce pyšný na balkon, který jeho manželka nechala vybudovat na bývalém kurníku. Díky tomu mají krásný výhled do okolí. Své kouzlo má i schodiště se secesním zábradlím.

Interiér domu má zhruba 130 metrů čtverečních. V prvním patře se nachází ještě jeden byt, který má velikost 75 metrů čtverečních. V něm žije jejich syn Adam.

K domu patří také velký dvůr a zahrada, která vyžaduje pravidelnou údržbu. „Mít barák znamená nekončící práci. Na jednom konci skončíte a na druhém můžete znovu začít,“ prozradil s úsměvem Carda, rodák z Ústí nad Labem.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Fotbalista David Limberský žije v luxusním domu. Bazén, fitness nebo pivní sklípek se saunou. Jak to u něj doma vypadá?

Tagy: