Zamiloval jsem se od první vteřiny, říká Jákl o seznámení s manželkou. Proč ho odmítala?

Český producent Petr Jákl se v pořadu 7 pádů Honzy Dědka rozpovídal o seznámení s jeho manželkou. Prozradil, proč s ním nechtěla na rande.

7 pádů Honzy Dědka - Petr Jákl

Petr Jákl tvoří pár s bývalou rosničkou Romanou Jákl Vítovou už řadu let a vychovávají spolu dvě dcery. Jejich seznámení ale rozhodně nebylo jako z pohádky. Ačkoliv se český režisér podle svých slov zamiloval do budoucí manželky od první vteřiny, u ní to tak zřejmě nebylo. Nějakou dobu ho totiž odmítala.

Jákl se v pořadu 7 pádů Honzy Dědka svěřil, že kdysi býval stydlivým klukem, který neuměl sbalit holku. „Vždycky jsem byl plachý, zkazili mě až na sportovní škole na gymnáziu,“ přiznal režisér a bývalý reprezentant v judu. „Seděl jsem třeba vedle holky, která se mi líbila. Bylo mi asi 15 a ještě jsem nikomu nedal pusu. Seděli jsme na klepadle na koberce a já jsem ji chtěl obejmout, ale tak jsem se lekl, že jsem radši chytl to klepadlo a začal se přitahovat. A tam to skončilo,“ vzpomínal na své milostné začátky.

Jeden trapas za druhým provázel i seznámení s nynější manželkou Romanou. „Do třiceti jsem bydlel doma u mámy. Nikdy jsem nechodil nebo nebydlel s žádnou holkou. Byl jsem prostě doma. S manželkou jsme se potkali na Kanárech na tenisovém turnaji. Zamiloval jsem se do ní od první vteřiny,“ řekl Jákl s tím, že prý ihned věděl, že si ji chce vzít.

Ona o něj ale zřejmě zpočátku takový zájem nejevila. „Po návratu jsme šli na jednu večeři, ona mě odmítala, nevím proč. Možná proto, že jsem si na tu večeři nevzal peněženku a musela to za mě zaplatit,“ přiznal pobaveně Jákl.

„Ten týden, co jsem byl na Kanárech, jsem si zapomněl všechny peníze. A platil to za mě všechno její nejlepší kamarád. Pak jsem se vrátil, pozval ji na večeři a zapomněl jsem peněženku a pak se to stalo ještě jednou do třetice. Nelžu. Ona mě i přesto pozvala k sobě domů a už jsem tam zůstal. Už jsem se nikdy nevrátil domů,“ prozradil na sebe Honzovi Dědkovi režisér, mezi jehož nejúspěšnější snímky patří snímek Kajínek. V září ho pak čeká premiéra dlouho očekávaného velkofilmu Jan Žižka.

Neumím říkat ne

Film vznikal osm let na základě sedmi verzí scénářů a 60 podscénářů a vyšel tak na pořádný balík. „Asi na 450 milionů a těch scénářů bylo asi taky víc, už to nepočítám. Je tam asi 600 triků. Původní Prahu tam máme, Karlův most, udělali jsme to podle plánů, které jsme našli. Do bitev jsme množili vojáky, dávali tam kouře. Není to o husitských válkách, ale o mladém Žižkovi, bylo mu přibližně 35, je to o jednom roce 1402. O Žižkovi se ví hrozně málo věcí, kdy se přesně narodil, o jaké oko přišel první,“ prozradil o filmu.

Producentem velkofilmů se stal náhodou. „Když jsem dokončil Žižku, volali mi kvůli Samuelu Jacksonovi. Hned jsem řekl jo. Říkal jsem si, že nemůžu říct ne, a kdyby chtěli cokoliv, musím to sehnat. Chtěli peníze na dofinancování toho filmu, byly to miliony dolarů. Při prvním rozhovoru jsem řekl jo a do dvou týdnů jsem to všechno sehnal. Asi si řekli, že na tom něco bude, a začali mi nabízet Pierce Brosnana a začali to tam házet. A já moc neumím říkat ne. Začal jsem jim to tam lifrovat,“ pochlubil se Jákl.

Celý rozhovor sledujte v pořadu 7 pádů Honzy Dědka v úterý ve 21:35 na Primě.

Tagy: