CNN Prima News večeře

večeře

Výpis příspěvků ke štítku „večeře“

Budou Vánoce levnější? Podívejte se, kolik stojí vánočka či štědrovečerní večeře

Ani letos o vánočních svátcích neutečeme mírnému zdražování. A to i přesto, že ceny některých základních potravin jsou nižší než před rokem. Na pultech obchodů můžeme vidět levnější máslo, vejce či cukr, naopak dražší jsou brambory nebo kapr. Agrární analytik Petr Havel pro CNN Prima NEWS uvedl, že Vánoce proti loňsku o moc dražší nebudou, přesto se na lehce vyšší ceny máme připravit.

Hráče jsem v baru potkal náhodou. Poslal jsem je na hotel, tvrdí o skandálu Neumann z FAČR

Česko žije skandálem fotbalové reprezentace. Trojice opor před pondělním klíčovým zápasem s Moldavskem opustila tým poté, co popíjela do rána v baru. Kromě Jakuba Brabce, Vladimíra Coufala a Jana Kuchty se na fotkách z olomouckého klubu Belmondo objevil i trenér futsalového národního týmu a člen výkonného výboru asociace Tomáš Neumann. „Hráče jsem tam potkal náhodou,“ vysvětluje ve svém prohlášení pro média.

Maříkovou z SPD rozčílila premiérská večeře. Její názor mě nezajímá, reagoval Topolánek

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky setkal v Kramářově vile s devíti svými předchůdci a společně povečeřeli. To ovšem rozčílilo opoziční poslankyni Karlu Maříkovou (SPD). Podle ní totiž mnoho lidí nemá ani na jídlo. Redakce CNN Prima NEWS poprosila o reakci vládu či účastníky večeře. Například expremiér Mirek Topolánek vzkázal, že ho Maříková či její názor nezajímají. Fiala obdržel za svůj nápad na české politické scéně vesměs pozitivní ohlasy.

Slušný Zeman, vtipný Klaus a příjemný Babiš. Jak probíhalo setkání Fialy s expremiéry?

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky setkal v Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci. Jak schůzka probíhala a jaká byla atmosféra? O neobvyklé akci, na které chyběli jen expremiéři Sobotka a Tošovský, se rozhořela živá debata. Fiala za svůj nápad získal vesměs pozitivní ohlasy.

Politická elita, soupeři i kolegové u jednoho stolu. Fiala uspořádal večeři bývalých premiérů

Premiér Petr Fiala (ODS) se setkal v pondělí v podvečer v pražské Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci předsedy vlády. Pozval je s jejich doprovodem na slavnostní večeři u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Z akce se podle Úřadu vlády omluvili první úřednický premiér Josef Tošovský a někdejší sociálnědemokratický ministerský předseda Bohuslav Sobotka. Aktéři setkání se večer zúčastní v Rudolfinu koncertu, který Úřad vlády připravil ve spolupráci s Českou filharmonií.

Sledujte ŽIVĚ brífink Fialy: Co řešil se Zemanem a co chystá na večeři se svými předchůdci?

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí sešel s prezidentem Milošem Zemanem na tradičním novoročním obědě. Řešit mohli například i jmenování nového ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Setkání okomentuje ministerský předseda na brífinku v 17:30. Ten můžete sledovat v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Vyjádřit by se měl i k plánované večeři se svými předchůdci, se kterými v pondělí večer oslaví 30 let od vzniku samostatné České republiky.

Rybí kosti v krku, žaludeční vředy i žlučníkové záchvaty. Jak se o Vánocích neodrovnat?

Všeho jen s mírou. Na zlaté pravidlo se často zapomíná a během vánočních svátků to v obležení cukroví a nedojedených bramborových salátů platí hned dvojnásob. Přejídání ovšem může vyústit v celou řadu nepříjemností a končit třeba žlučníkovým záchvatem nebo zánětem slinivky břišní. Lékaři proto varují, aby lidé dávali u svátečního stolu pozor a nepřejídali se. Rovněž doporučují jíst pomalu.