CNN Prima News večeře

večeře

Výpis příspěvků ke štítku „večeře“

Luxusní večeře s možností nakazit se koronavirem. Italové se snaží vyhnout očkování

13. ledna 2022 15:07

Italským policistům se podařilo proniknout na takzvaný „covidový večírek“. Účastníci takových akcí se chtějí infikovat koronavirem od jiných nakažených hostů. V Itálii totiž platí poměrně přísná epidemická opatření, která míří především na neočkovanou část populace. Někteří lidé se proto snaží vakcinaci vyhnout a nakazit se covidem, aby získali doklad o prodělání nemoci.

První Vánoce Žbirkové po smrti Mekyho. Povečeřela s Čechem a vyrazila i k Pohlreichovi

27. prosince 2021 18:58

Letošní Vánoce jsou pro Kateřinu Žbirkovou obzvlášť smutné. Poprvé je totiž tráví bez manžela Miroslava Žbirky, který zemřel v listopadu. Aby zahnala smutné myšlenky, obklopovala se po celou dobu adventu rodinou a blízkými přáteli. Jednou vyrazila na večeři s bývalým fotbalovým brankářem Petrem Čechem, jindy zase navštívila restauraci šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Vánoční cesta: Kapr na talíři, šupina pod ním. Co vše se pojí ke štědrovečerní večeři?

19. prosince 2021 08:39

Než zazvoní zvonek a Ježíšek na Štědrý den donese dárky, schází se celá rodina u prostřeného stolu. Stejně jako vánoční svátky má i štědrovečerní večeře svá pravidla a tradice. Ačkoliv se s postupem doby mnohé z nich vytratily či upravily, nadále se najdou rodiny, které je alespoň zčásti dodržují. Hodujete jako naši předci?

Lití olova, házení pantoflem či krájení jablka. Znáte všechny vánoční tradice v Česku?

30. listopadu 2021 09:31

Lití olova, pouštění lodiček, házení pantoflem, držení půstu či krájení jablka. Tradice nesporně patří k Vánocům. Každá z nich má navíc svůj význam – lidé dříve věřili, že jim dokážou předpovědět budoucnost nebo přinést štěstí či peníze. Některé se zachovaly do i současnosti. Znáte je všechny? A víte, co znamenají?