Kostková kvůli nemoci během tří měsíců přibrala 13 kilo. Drsná slova lékaře ji šokovala

Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst

  • Tereza Kostková odhalila boj s nemocí.

  • Během tří měsíců přibrala 13 kilogramů.

  • Lékařova drsná slova herečku šokovala.

  • Jaké chyby v dietách tehdy dělala?

Více

Herečka a moderátorka Tereza Kostková v knize Řekla bych odhalila mnoho ze svého soukromí. Velmi otevřeně promluvila také o chorobě, kterou v mládí onemocněla. Jednalo se o problémy se štítnou žlázou, kvůli nimž během tří měsíců přibrala třináct kilo. Zpětně si prý uvědomuje, že si zakládala na poruchu příjmu potravy.

Problémy se štítnou žlázou se u Terezy Kostkové objevily během studií na vyšší odborné škole. „Přibrala jsem pak během tří měsíců z padesáti sedmi na sedmdesát kilo a nebyla jsem na to úplně připravená. Je to náraz pro tělo i psychiku, navíc u mladé holky, která se chce líbit. Líbí se i buclatá, ale nečekaně a v takovém fofru bez zjevného důvodu, to je fakt trochu šok. Objevila se u mě hypofunkce štítné žlázy, kdy mezi typické příznaky patří i rychlé přibývání na váze, ale také snížená výkonnost,“ prozradila nyní v knize Řekla bych.

ČTĚTE TAKÉ: Zpěvačka Šárka Rezková se mění před očima. Zhubla už skoro 20 kilo. Jak se jí to povedlo?

Na to, co jí tehdy řekl lékař, nikdy nezapomene. „Když mi dělali punkci štítné žlázy, pronesl pan doktor větu, kterou si dodnes pamatuji: ‚Já myslel, že jste vyžraná, ale vy jste fakt nemocná‘. A já dodnes děkuji za kompliment, pane doktore,“ zmínila Kostková.

Kvůli nemoci bývala často unavená. „Pořád jsem spala a kromě nárůstu váhy jsem i otékala. Z drobné štíhlé holky jsem se během studií doslova proměnila v neforemnou osobu a opravdu jsem se nelíbila ani sama sobě. Ta nejhorší fáze naštěstí netrvala dlouho. Dali mi léky, ale stále jsem s tím bojovala psychicky,“ uvedla herečka.

Zakládala si na poruchu příjmu potravy

Dnes už díky tomu dobře ví, jakých chyb se tehdy dopouštěla. „Chceš zhubnout, cítit se znovu jako předtím, ale máš kila navíc, takže to řešíš. Buď jsem nejedla nebo jsem chodila strašně cvičit až do omdlení. A to bylo na nic. Ta štítka si potřebuje spíš odpočinout. Ale to jsem nevěděla,“ přiblížila Kostková.

Zpětně si prý uvědomuje, že si zakládala na poruchu příjmu potravy. „Nemám na mysli bulimii ani anorexii, naštěstí až tak daleko to nikdy nedošlo, ale dělala jsem všechny chyby, které jsem dělat mohla, zkoušela diety a vlastně na to, co mohu a nemohu jíst, stále myslela,“ poznamenala herečka.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Herečka Veronika Arichteva chce, aby syn hrál ragby, manžel je proti. Nelíbilo se mu ani, když jsem ho dala na balet, říká