Zvyknout se dá bohužel na všechno, říká žena vězněného Křížka. Jak těžké období vnímají děti?

Lucie Křížková se jako moderátorka objevila na plese Czech TOP 100. Na podobné akce přitom chodí převážně pracovně, protože se musí starat o děti a na zábavu nemá čas. Její manžel, jachtař David Křížek, si totiž odpykává trest ve vězení. Křížková nyní pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS popsala, jak se se vším vypořádává i co jí manželův pobyt ve vězení dal. Například každodenní volání by si prý chtěla uchovat i do budoucna.

Lucie Křížková coby moderátorka nebere práci na večerních společenských akcí automaticky. Ples Czech TOP 100 si ale ujít nenechala. „Hodně si vybírám. Bydlíme v Plzni, takže je to pro mě trošku složitější s dojížděním, a zároveň jsem na děti sama,“ popsala Křížková s tím, že práci si vybírá tak, aby finančně všechno dobře zvládla a zároveň byla co nejvíc s dětmi. Na podobné akce prý většinou vyráží převážně z pracovních důvodů. „Charakter tohoto plesu je pro mě zčásti i zábavou, protože mám mezi jednotlivými vstupy čas se i pobavit,“ sdělila Křížková a dodala, že například vystoupení kapely No Name si moc užila.

Křížková totiž moc příležitostí na zábavu nemá. Už rok a osm měsíců prožívá odloučení od manžela, jachtaře Davida Křížka, který si za mřížemi odpykává trest za podíl na kauze tunelování Metropolitního spořitelního družstva. „Zvyknout se dá bohužel na všechno. Samozřejmě jsou horší i lepší dny. Jsem ráda, že jsme zdraví a že se máme relativně dobře,“ uvedla moderátorka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Drama u Kolečka a Nesvačilové. Pořezaný scenárista musel na chirurgii, přijela i policie

Společné chvíle si prý nyní užívá plnohodnotněji. „Každý den si můžeme volat. V minulosti to bylo tak, že když byl 14 dní někde v zahraničí na závodech, tak jsme si sice každý den poslali nějakou esemesku, ale rozhodně jsme si neříkali takové ty každodenní všednosti. To se teď změnilo a chtěla bych si to uchovat i do budoucna,“ sdělila Křížková.

Za manželem chodí také na návštěvy. „Jsou povolené na tři hodiny měsíčně. Manžel je ve Stráži pod Ralskem, což je z Plzně skoro tři hodiny cesty, takže jsme tam zpočátku jezdili dvakrát do měsíce a teď už tam jezdíme jen jednou měsíčně,“ řekla Křížková a dodala, že se těší, až se uvidí v jiném prostředí.

Vězení má vliv i na děti

Že je její manžel ve vězení, si prý uvědomují i její dvě děti. „Dceři je šest let, takže samozřejmě ví, kde tatínek je, ale myslím si, že si to tak nějak nepřipouští nebo si to moc neumí představit. Synovi je deset, tak tam už je to trošku složitější,“ uvedla moderátorka s tím, že má štěstí, že rodiče synových kamarádů jsou rozumní. „Nikdy nepřišel se svěšenou hlavou, že by se mu někdo vysmíval nebo ho konfrontoval s nějakým zlem,“ dodala Křížková.

Ona sama ale ze strany cizích lidí určité nenávistné signály vnímá. „Chtěla bych lidem, kteří se snaží slovně ublížit třeba na sociálních sítích, říct, že to není úplně dobrá cesta. Protože třeba syn už je ve věku, kdy má na sociální sítě přístup,“ uvedla Křížková. Sama se s tím prý srovná. „Bude mi 40, jsem rozumná ženská, která ví, co si k tělu pustit a co ne, ale u menších dětí to může být problém,“ podotkla moderátorka.

Vysvětlit dětem, že někteří lidé mají tendenci mluvit do něčeho, do čeho jim nic není, je dle Křížkové obtížné. „Nevím, jestli to zvládám úplně dobře. On má kolem sebe ochrannou bublinu, kterou se nějak snažím zvětšovat. Ale kdyby to přišlo, tak je potřeba o tom hlavně mluvit a říkat, že lidi jsou různý,“ popsala moderátorka s tím, že si spíš přeje, aby ti zlí lidé neměli na syna vliv.

Tagy:
Plzeň manželé věznice Showtime jachtař Lucie Křížková David Křížek No Name